Македонска фудбалска репрезентација

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Моментално сме појака тема и од короната, после година и кусур конечно нешто ново на насловни овде во Германија Welt ги цитира Макфакс, Сител, Телма... надреализам

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.349
Друже ти си ако не едини, еден од малкуте што го видел ова во живо, ако имаш виедо сподели ако не памти го ова до крај на живот и за нас!
Dve bevme, i osven pripadnici na FFM vo terren nemashe drugi licnosti od MKD .

Imam mnogu videi, od poslednive 6 minuta. Ke vi pratam vo tekot na denot.

1617267778644.png
Автоматски споено мислење:

@Tigri11 еве го тигри воџата, пее наше ќе биде и солунско поле :D

Тигри ти си наша иконааа хахахаха

Ееее тигри бе, ти ли ја браниш честа на Македонија :pos: :pos: :pos:

Сведок си бил на голема утакмица, ептен ти завидувам.
druzhe, jas od vnatre gi motivirav :D LOL. Vtor pat gledam MK 90 minuti, prvata so Kosovo (vlegovte vo EP), vtor pat istoriski uspex. Ako prodolzham vaka Makedonija ke bide svetski shampion :D :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.713
Dve bevme, i osven pripadnici na FFM vo terren nemashe drugi licnosti od MKD .

Imam mnogu videi, od poslednive 6 minuta. Ke vi pratam vo tekot na denot.

Прегледај го приврзокот 290239
Автоматски споено мислење:





druzhe, jas od vnatre gi motivirav :D LOL. Vtor pat gledam MK 90 minuti, prvata so Kosovo (vlegovte vo EP), vtor pat istoriski uspex. Ako prodolzham vaka Makedonija ke bide svetski shampion :D :D
Во прва следна прилика кога ќе се игра во Скопје, здравје Боже со публика со се да е ок, имаш колку сакаш карти од мене за тебе и со кој се планираш да гледаш таа утакмица. Форумот е тука не бега, јас ќе ти пишам коа ќе е можно такво нешто, оти јбг како ќе биде со короната никој не знае. Спортски поздрав.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Барди пак остана во втор план зад братот Адеми. :D
Вчера топка не изгуби човекот, која елеганција во движење е и кој напредок го има, печен е за подобра екипа. Рамо до рамо ги ставам со Адеми за вчерашниот меч, убедливо најдобри поединци беа.
Тука да ги споменам и Даре Велковски и Муслиу. А посебно Даре Велковски се осети колку е битен за играта, многу солидни играчи се и двата и заслужуваат догодина подобри клубови.
Пофалба и за Мрмињо, ги гаѓа измениве и тактикиве мора да му се признае. Ставањето на Ристовски на ЦБ му беше полн погодок, а и измените му беа навремени и логични. Посебно одбраната докторски одиграна беше реално и тоа доста неочекувано земена во предвид силината на противникот. Има мозок за тактички фудбал Мрмињо.
Три бода против Германија не' вадат за поразот против Романија. Следниот блок од 3 утакмици во септември е фундаментален за нас. Ако тука се извадат 7 бода ќе бидеме огромни фаворити за второто место, но прво следи ЕП. Тек таму на овој бран ќе покажеме заби.

И на крај да напоменам, без разлика на киксовите како Радески, Велкоски, Ибраими и слични Мрмињо мора да го истера и циклусов за СП. Едноставно ги држи сите конци во екипава во моментов. Макар и да пропадне младата генерација вака историска шанса за второ место мора да се искористи. За Пандев истото важи, нека игра уште 1 сезона ако сака во Академија Пандев, ама мора да биде достапен за да се заврши циклусов. После она вчера сега све е различно. Во огромен, огромен налет е оваа генерација, мора докрај да се задржи на купче стручниот штаб и клучните играчи.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
Dve bevme, i osven pripadnici na FFM vo terren nemashe drugi licnosti od MKD .

Imam mnogu videi, od poslednive 6 minuta. Ke vi pratam vo tekot na denot.
Кажи ми дека си од ДУИ, без да кажеш дека си од ДУИ.
И на картичка ДУИ ви пишува маме ви ебам :D
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.349
Во прва следна прилика кога ќе се игра во Скопје, здравје Боже со публика со се да е ок, имаш колку сакаш карти од мене за тебе и со кој се планираш да гледаш таа утакмица. Форумот е тука не бега, јас ќе ти пишам коа ќе е можно такво нешто, оти јбг како ќе биде со короната никој не знае. Спортски поздрав.
Ako ima Korona, Karta ke ti dadam jas. Ako e sve slobodno, ke mi osiguruvash ti :D
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Пандев како шо знам имаше нели отворена понуда од Џенова да игра до кога сака он... Муслиу има најголем напредок од сите репрезентативци моментално... ќе си лапа трансфер летово... исто и Барди е спремен за скалило две погоре, Елмас мора да си најде чаре со минутажата во Наполи... Адеми гарант ќе добие еден куп понуди, игра ненормална сезона со Динамо, а перфектен е и во репрезентација...

само да останат здрави и да ги заобиколат повреди мислам дека дечкиве допрва ќе експлодираат на ЕУ...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Него уште сакате да го менувате селекторот?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
@Tigri11 сериозно новинар си или ти ги дал картите некој наместо него да одиш?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
А зашто бе? Ништо лошо не кажа човекот, не' пофали.

Нема потреба за негативни коментари, мене лично секад ми сметале вакви "haha you suck we're the best we'd beat you hehe" коментари, цело време ги гледам на фб после некоја изненадувачка победа во некој спорт

Не го ставам твојот коментар со овие, ама не сфаќам зошто си му пишал тоа, позитивен пост беше (ако е тоа што видов у темава)

Ако си се фатил за Норт, јбг, ваљда не очекуваш човекот да знае што кур се дешава, ќе пишел ФИРОМ пред икс години, сигурно он знае зна нашата политика колку ние што знаеме дали Ерменија ќе се навреди ако ја наречеме Хајастан или ќе бидат среќни.
Затоа, ан сигурно, што пишува на уефа..тоа ќе пише, појма нема

Исто ко да пише "Spain demolished Kosovo'... не деак он знае дали е или не е легитимна држава, дали има политика, дали нема политика, дали Србија ќе се навреди ако ги спомне..

Чита резултат, пишува тоа што чита човекот :D

Ако е нешто друго онда...зашто бе, ништо лошо не мислеше :D
Чист мајтап беше постот, неговиот пост беше далеку деградирачки според мене пред некој ден. За то со северна не се замарам мн мн, гледам Македонци во Германија петиција пуштиле до редакцијата на РТЛ да не именувале Македонија за време на мечот. Не знам шо очекуват шо се глупират кога официјално име сегде е С. Македонија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Pa zavisi, ima momenti koga stanam novinar :D
Те прашав затоа што само на новинари и претставници од федерациите им е дозволено да го следат мечот во живо на стадион.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.713
Ako ima Korona, Karta ke ti dadam jas. Ako e sve slobodno, ke mi osiguruvash ti :D
Аа не ти влегувам јас ако треба преку ДУИ да ми пишува, такво човече сум јас, местото ме прави :pos: :pos: :pos:

За картите сум сериозен, не знам што носиш во душа ама барем тука не провоцираш туку споделуваш успех со нас. Кога ќе видам како некои мали Македончиња шо се по Германија земале навиваат за Германија а некои Албанци низ интернет не поддржуваат, го имаат мојот респект. Ете за среќата што си носел и со вашите и со швабите нека бидат картите (y)

ПС: Стави ги видеата кога ќе можеш.
Автоматски споено мислење:

Те прашав затоа што само на новинари и претставници од федерациите им е дозволено да го следат мечот во живо на стадион.
И него местото го прави, потекло од Зајас имал хахахаххаха
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.349
Те прашав затоа што само на новинари и претставници од федерациите им е дозволено да го следат мечот во живо на стадион.
Ne mi e profesia novinarstvoto, no sum imal sportski portal ako sakash poveke informacii.

BTW, imashe od prilika 20 dushi shto ne bea novinari (Germanci), no vaka kako jas najdoa nacin da vlezat vo stadion.

@Илко Илија, go mrazam DUI i Zajaz, ama tie ne znat za toa :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom