Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
@Beric Dondarrion
Како ескперт за чоколада да те прашам што мислиш за Studetska cokolada, мислам чешки дека се. Другар ми донесе, ептен ми легна чоколадото.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
@Beric Dondarrion
Како ескперт за чоколада да те прашам што мислиш за Studetska cokolada, мислам чешки дека се. Другар ми донесе, ептен ми легна чоколадото.
Фала, ама не сум експерт и не сум слушнал до сега за таа чоколада. Ја за чоколада сум ти можеби повеќе како оние пивопијачите кои пијат само Скопско - битна ми е количината.
Сакам од време на време да пробам нешто невообичено и ќе ја имам на радар оваа што ја спомна.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Фала, ама не сум експерт и не сум слушнал до сега за таа чоколада. Ја за чоколада сум ти можеби повеќе како оние пивопијачите кои пијат само Скопско - битна ми е количината.
Сакам од време на време да пробам нешто невообичено и ќе ја имам на радар оваа што ја спомна.
Провери ја. Jадеш секој ден, повеќе њух имаш, проценуваш дали има филери и слично, јас не сум во таа форма :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
од комерцијалните најдобри се , а и најскапи, чоколадите со висок % какао, наводно афрозодијаци.... има африкански а и јужноамерикански... тие африканските се ефикасни ако имаш работа со црнкинја, а јужноамериканските за мулаткиња :cool: ..
Но навистина најдобро нешто било натурално топено какао, дури иумало и бело какао, многу ценето
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Имаше на FB некое бате од охрид или струга мислам, почнал да праве чоколада со лешници, бадеми, фастци, рачно со некои машинки. Само незнам како му беше пејџо.
Некој да знае, да пробал?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.290
Ти си другар му? :D

@Beric Dondarrion
Како ескперт за чоколада да те прашам што мислиш за Studetska cokolada, мислам чешки дека се. Другар ми донесе, ептен ми легна чоколадото.

Или сепак овие и кај нас ги има некаде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom