Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Направив плакање на 3 рати.

Дали уплатницата е иста како кога плакаш за цел семестар? Дали цел на дознака е иста или треба да се наведе и друго?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Biznis statistika nekoja baza so kolokviumski ispitni ?
 
Член од
8 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, 4 година сум средно и планирам да се запишам на ФИНКИ на смерот :
  • Примена на информациски технологии
Уште од мал ме интересира програмирање, лесно се снаоѓам со компјутери и имам такви ствари но имам проблем со математиката што многу слабо ја знам и имам одбивност спрема неа.

Видов дека во овој смер има само една математика (дискретна) во прва година. Да ве прашам за ваше мислење. Дали да се запишувам или поради тоа што сум слаб со математиката да си бркам некој друг факултет што не е за програмирање?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Здраво дечки, 4 година сум средно и планирам да се запишам на ФИНКИ на смерот :
  • Примена на информациски технологии
Уште од мал ме интересира програмирање, лесно се снаоѓам со компјутери и имам такви ствари но имам проблем со математиката што многу слабо ја знам и имам одбивност спрема неа.

Видов дека во овој смер има само една математика (дискретна) во прва година. Да ве прашам за ваше мислење. Дали да се запишувам или поради тоа што сум слаб со математиката да си бркам некој друг факултет што не е за програмирање?
Математика се совладува со вежбање, не грижи се слободно оди си на кој смер сакаш
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Kolegi, dali nacinot na polaganje OS e ist kaj site profesori, ili posebno se izdvojuvaat nekoi od profesorite kako na primer sto bese AOK, KMB i slicno? Me interesira za teoriskiot del, bidejki po predmetite koi so gi spomnav sega, voopsto teoriskiot del ne bese so teorija :D
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Дали има некоја база за теоретскиот дел по Интернет технологии?
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Kolegi, dali nacinot na polaganje OS e ist kaj site profesori, ili posebno se izdvojuvaat nekoi od profesorite kako na primer sto bese AOK, KMB i slicno? Me interesira za teoriskiot del, bidejki po predmetite koi so gi spomnav sega, voopsto teoriskiot del ne bese so teorija :D
Лани беше исто кај сите.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Veb dizajn laboratoriski na koj nacin treba da se prikacuvaat, kako screen od html kod ili html datotekata da ja stavime vo folder i da ja prikacime?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Колку и какви задачи даваат на практичниот дел по Оперативни системи според промените од претходната година?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
АОК да сподели некој база на прашања од претходна година?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
OOP na prv kolokvium, klasa i struktura vo c ili c++ se pagja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom