Skopje East Gate

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.607
Поени од реакции
11.149
Може да се земе место за продавање храна во молов? Која е процедурата?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Може да се земе место за продавање храна во молов? Која е процедурата?
Би требало да може, нешто како тие за хот дог во Сити Мол.
Контактирај го менаџерот на Ист Гејт.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Најавуваат ќе ги имало Zara, Zara Home, OYSHO, Мassimo Dutti, Berschka, Pull and Bear и Stradivarius.

 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.741
Поени од реакции
12.715
Од сите коментари најмалку ги разбирам тие што се жалат од косоварите. Дај боже сите 2 милиона на доаѓаат и тука да си ги трошат парите. Тоа значи повеќе промет, повеќе пари од ддв, повеќе пари за вработените, повеќе пари и за некој домашен бизнис успут со корпорациите што ќе влезат во молот итн. Буквално нема зијан. Во цел свет се молат да привлечат евро повеќе од странство, само кај нас се жалиме што имаме златна кокошка на северната граница. Се надевам што поврзо ќе го изградат автопататот и уште толку ќе се намножат по моловите и приватните болници, забари, фризери и сите услужни дејности.

Инаку топ инвестиција за тој дел од градот е ова. Секој што движел натака знае колку е умрен тој дел. Едино место за искачање им е аристократ и тоа е тоа. Молов ќе им даде нова димензија на сите тие селските населби како автокоманда, јурумлери, идризово, петровец и друите. Саемот освен носталгии за првите пијанства и лапања, други бенефити немаше за градот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.735
Поени од реакции
17.431
Последниве години не ни имаше дешавки таму, се префрлија во ново отворените сали на нашата страна од градот :)
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Бидете задоволни што воопшто нешто се гради. 90% од градовиве во државата немаат ни молови, ни кино сали, ниту пак било што друго приближно до простор за рекреација, надвор од стандардното излегување на кафе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Најавуваат ќе ги имало Zara, Zara Home, OYSHO, Мassimo Dutti, Berschka, Pull and Bear и Stradivarius.

касниш со инфово како интернет експлоер од 95
се знае дека брендовите што се влезени дека ке ги има, поентата е дека ке влегуваат нови брендови у државава како H&M и Marks and Spencer


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
касниш со инфово како интернет експлоер од 95
се знае дека брендовите што се влезени дека ке ги има, поентата е дека ке влегуваат нови брендови у државава како H&M и Marks and Spencer


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ми се појави на Facebook случајно воопшто и сум изумил дека ова се гради на местото кај што си беше Скопски саем .
Се надевам ќе се отвараат работи што нема во SkopjeCity mall. Глупо би било исти работи и во дввата трговски центри.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
касниш со инфово како интернет експлоер од 95
се знае дека брендовите што се влезени дека ке ги има, поентата е дека ке влегуваат нови брендови у државава како H&M и Marks and Spencer


Sent from my iPhone using Tapatalk
Каде има потврда дека ќе влезат овие два бренда?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Град од 700.000 без саем?

Не трескајте глупости. Што ќе ми е саем, што ќе ми е библиотека, стадион, сала, инфраструктура... Тој паланечки менталитет у село да си го вратите од кај што сте доползеле овде.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Град од 700.000 без саем?

Не трескајте глупости. Што ќе ми е саем, што ќе ми е библиотека, стадион, сала, инфраструктура... Тој паланечки менталитет у село да си го вратите од кај што сте доползеле овде.
Саем е потребен во секој поголем град за тоа не се ни дискутира.. И добра беше првичната идеја да биде кај Борис Трајковски само не знам што се случи во меѓувреме. Веројатно е поатрактивно да се збори за Универзална пред локални...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Ќе има ли во ова маркет и кино?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Уште еден Cineplexx или нешто друго?

Јас не сум ни бил во City mall Cineplexx но мило ми е што има во Скопје избор. Ете Белград имаат повеќе трговски центри.

Криво ми е што нема да има саемски простор главниот град Скопје.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Уште еден Cineplexx или нешто друго?

Јас не сум ни бил во City mall Cineplexx но мило ми е што има во Скопје избор. Ете Белград имаат повеќе трговски центри.

Криво ми е што нема да има саемски простор главниот град Скопје.
На еден од рендерите го има логото на IMAX. Иако ништо официјално нема, се надевам дека не е така ставено :)
Кажаа дека ќе има и Entertainment дел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom