Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.700
Поени од реакции
5.326
Јас се мислам колку би барал Вулферхемтон за Педро Нето? Топ играч, може да игра на двете крила, млад е, и би имал директен импакт.
одлична алтернатива ако не испадне нишо со Санчо... одамна нашиве немаат пазарено од Жорге Мендеш.. немаме ниту еден негов играч во тимов... ептен со Раиола бркавме бизниси последниве години...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Зборувајки за средени тимови... има болна вистина во ова.

Сити практично има неограничени ресурси. Воопшто не се погодени ни од короната, ниту можат да бидат погодени од било каква криза се додека има нафта.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.490
Поени од реакции
62.230
Не го разбирам ова со Линделоф играње пред Баји, особено што Челси ке игра со Жиру напред.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.611
Поени од реакции
7.183
Има поединци во тимот бели мечки се несмејат да се вадат од состав.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.683
Поени од реакции
6.566
Не ме радува баш составов. Двајца деструктивци на средина + хендикепот Линделов назад. Се надева Оле на контри преку Џејмс и Гринвуд. Ајде да видиме. Пораз овде значи закана и за второ место. Пишав еден снигл на 2&3+ па нека ме усреќат :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Не ме радува баш составов. Двајца деструктивци на средина + хендикепот Линделов назад. Се надева Оле на контри преку Џејмс и Гринвуд. Ајде да видиме. Пораз овде значи закана и за второ место. Пишав еден снигл на 2&3+ па нека ме усреќат :D
сезонава се пичка у дербиња затоа и му е таков скорот у дербињата а баш доста ке значи денес да ги плесне плавиве на мостот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Знаат ли нашиве што е притисок кон судија? Маунт најмалку жолт требаше да јаде после реакцијата на фаулот од Фред!
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Сите дербиња пичкарски ги изигра нашиот фудбалски гуру.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Денеска ептен лошо, требаше да ги пушти Рашфорд и Фернандеш во игра .... иначе на моменти ни врзуваа и по 50 подавања.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ептен лоши у дербиња ебаго. Гледаш дека си прочитан, смени нешто. Пробај ко лани со 352 или некоја друга формација.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Од 90 минути утакмица, 30 си подаваат назад. Јас би им забранил со закон да враќаат топка назад штом поминат центар. Имаше доста простор кај Челзи назад, неколку пати пробаа да пуштат пас напред, стално се отвораше шанса.
Нападот тотално отсечен и непостоечки, како на сите дерби утакмици оваа сезона.
И кога ќе се отвореше шанса ќе го заебеа завршниот пас, Скот беше во добра позиција, очекував добар пас напред да пушти, но тоа е.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
Како автомобил со прегорена ламела сме. Имаме снага немаме пренос. Погба аут, Бруно непостоечки,кутриот пас не може да погоди од што не го слушаат нозете. Очобол и се очекуваше. Ако нешто може да се издвои се двете потенцијално чисти шанси ако Мектоминеј на крајот добро подадеше и ако Рашфорд наместо на голманот подадеше на 16 на незнам ни кој беше наш. И што му беше на Бисака првото како пчели да го касаа :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom