Fantasy Premier League 2020/21

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Bench boost не можам да активирам, а не го искористив досега гледам наназад. Имаше рок до кога може да се користи?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Bench boost не можам да активирам, а не го искористив досега гледам наназад. Имаше рок до кога може да се користи?
ако си користел нешто друго неможеш во исто коло да имаш и Bench boost
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Bench boost не можам да активирам, а не го искористив досега гледам наназад. Имаше рок до кога може да се користи?
Претпоставувам вајлдкард си изиграл колово. Во тој случај не може и бенч буст.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.541
Поени од реакции
21.484
Колку само бев убеден дека Стерлинг ќе е стартер. А се мислев и Бернардо Силва да го купам, он со Стерлинг ми беа најсигурни покрај Гундоган.
Дури си викам нема шанси КДБ а особено Агуеро да се стартери, тек допрва се вратија од повреди.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Колку само бев убеден дека Стерлинг ќе е стартер. А се мислев и Бернардо Силва да го купам, он со Стерлинг ми беа најсигурни покрај Гундоган.
Дури си викам нема шанси КДБ а особено Агуеро да се стартери, тек допрва се вратија од повреди.

Ма нема кај челафуто Пеп фиксни. Ќе го исфрлев, ама имаат и следно коло двојно и затоа го оставив. Следна со Волвс ќе игра гарант.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
О Пеп, да ти ебам се до трето колено. Каков фејл со Стерлинг и Бернардо.

Ај барем Рубен даде гол, па малце ќе се извадам.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
ако си користел нешто друго неможеш во исто коло да имаш и Bench boost
Претпоставувам вајлдкард си изиграл колово. Во тој случај не може и бенч буст.
Јебига, не бев запознаен со ова. За ова коло го спремав вајлдкардот и тоа е...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
-4 ради Грилиш
Барнс одмараше во ЛЕ, Медисон е повреден, дупло коло сигурен стартер ќе е. После дуплото уште 3 лесни натпревари. Must have budget mid за периодов.

1614519731200.png

Исто Барнс:

1614519907254.png
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Го имав Барнс едно четири-пет кола, постигна само еден гол, или асистенција, не сум сигурен. Го отстранив за Ворд-Праус (двојните кола глупави), а тој во меѓувреме направи решето со Ливерпул и таа после неа.
Сега влегувам -8 и го отстранувам Рашфорд за да го вратам Барнс, нели, двојно коло глупаво.

Него го ваѓаат на носилки денес, ампутација на нога му следува ала Тито.
Алал.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
И јас го ставив Барнс. И Аина, го извадиле на полувреме и ништо од клин шитот. 5 кола ќе планираш за бенч буст и на крај 10 поени неможат да ти извадат. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Бенч буст, 14 од 15 со дупло коло и -8 за трансфери. Останува да видиме каде ќе тргне наопаку. :D
Еве што тргна наопаку:

- Се повреди Барнс
- Мичел не играше, а Палас имаа клин шит
- Се усра Варди
- На Јунајтед (Бруно) му поништија пенал
- Сити не земаа клин шит, а првичниот план (на кој многу веројатно ќе останев да не се повредеше Грилиш) ми беше да го земам Џонстон за голман, не Едерсон (10 поени зема од првиот меч).


Одлично!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
Еве што тргна наопаку:

- Се повреди Барнс
- Мичел не играше, а Палас имаа клин шит
- Се усра Варди
- На Јунајтед (Бруно) му поништија пенал
- Сити не земаа клин шит, а првичниот план (на кој многу веројатно ќе останев да не се повредеше Грилиш) ми беше да го земам Џонстон за голман, не Едерсон (10 поени зема од првиот меч).


Одлично!!

Кај мене е слично

-Се повреди Барнс
-Аина го извадија на полувреме, Фулам клин шит, губам 5 поени.
-Бруно...
-Сити...

73(-8) поени на пола коло. Скок во топ5к и 4ти во МКД, но некако не сум задоволен со оглед дека можеше многу подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom