Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
И јас сакав полесен противник но ако требаше да бирам од потешките тогаш Милан го бирав без двоумење. Одамна не сме играле со нив а и мислам дека би ни одговарале. Ќе биде интересен двомеч.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Дише на Милан балонот, прашање е колку ние тоа ќе го искористиме! Само повреди да не не заредат, а Милан последно гајле! Позвучен и послаб противник здравје :D
Автоматски споено мислење:

Пак се поквалитетна екипа споредено со Гранада, Молде итн. Колку и да се лоши, ќе треба Оле да вади квалитетна 11ка во двете рунди кога може истите за во лига да се користат.
Па кога би бирал Гранада од вчера и Милан од вчера, сигурно Милан би го избрал! Јас ги гледав Гранада едно полувреме, тврдо и зае*ано тимче, подалеку од такви!
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419

Супер игра Гарнер за Нотингем овој период, стандарден првотимец и секогаш меѓу најдобрите на терен. Ако од МекТоминеј направивме играч, од Гарнер треба да излезе Чави :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Му треба уште некое време на позајмица, нека игра по 90 минути. Денес читав повторно нешто за Рајс, ако планираат да тргнат по него би можеле да го искористат Лингард во дилот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Му треба уште некое време на позајмица, нека игра по 90 минути. Денес читав повторно нешто за Рајс, ако планираат да тргнат по него би можеле да го искористат Лингард во дилот.
Тешко да го собереме Рајс, фан на Челзи и дете од нивната академија е + доаѓа од околината на Лондон + најдобар другар му е Маунт. Челзи колку што знам го сакаат (не знам Тухел како размислува на темава, ама си имаат DoF кој знае што прави и сака), така да стварно не гледам како би го примамиле да дојде. А искрено супер би ни легнал во тимот, со МекТоминеј можат да направат страшен двоец на пивот позицијата + може да се искомбинира со Фред и Матич.

Гарнер боље би било и наредна сезона да ја пројде на позајмница во ПЛ или Чампионшип, за да собере искуство и да зајакне малце физички а ако би останал, би имал лимитирани шанси.Евентуално ако не се испазари ДМ, па да пробаат за таму да го калапат мада искрено не би го сакал тоа, b2b играч ми е, нешто налик на Ерера.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Тешко да го собереме Рајс, фан на Челзи и дете од нивната академија е + доаѓа од околината на Лондон + најдобар другар му е Маунт. Челзи колку што знам го сакаат (не знам Тухел како размислува на темава, ама си имаат DoF кој знае што прави и сака), така да стварно не гледам како би го примамиле да дојде. А искрено супер би ни легнал во тимот, со МекТоминеј можат да направат страшен двоец на пивот позицијата + може да се искомбинира со Фред и Матич.

Гарнер боље би било и наредна сезона да ја пројде на позајмница во ПЛ или Чампионшип, за да собере искуство и да зајакне малце физички а ако би останал, би имал лимитирани шанси.Евентуално ако не се испазари ДМ, па да пробаат за таму да го калапат мада искрено не би го сакал тоа, b2b играч ми е, нешто налик на Ерера.
Рајс од тоа што го читав бил еден од проблемите на Лампард, тој запнувал за него, ама управата била против негово донесување. Тоа што е фан на Челси не е главна детерминанта за трансфер.

Ако Јунајтед пројави сериозен интерес за него, верувам дека ке го стави на слатки маки.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Тешко да го собереме Рајс, фан на Челзи и дете од нивната академија е + доаѓа од околината на Лондон + најдобар другар му е Маунт. Челзи колку што знам го сакаат (не знам Тухел како размислува на темава, ама си имаат DoF кој знае што прави и сака), така да стварно не гледам како би го примамиле да дојде. А искрено супер би ни легнал во тимот, со МекТоминеј можат да направат страшен двоец на пивот позицијата + може да се искомбинира со Фред и Матич.

Гарнер боље би било и наредна сезона да ја пројде на позајмница во ПЛ или Чампионшип, за да собере искуство и да зајакне малце физички а ако би останал, би имал лимитирани шанси.Евентуално ако не се испазари ДМ, па да пробаат за таму да го калапат мада искрено не би го сакал тоа, b2b играч ми е, нешто налик на Ерера.
Лампард притискаше за него. Не му го донеле затоа што ризично им било толку пари да дадат за играч што го пуштиле пред 6-7 години од академија. Ептен им треба таков играч, ама мислам дека нема да ја искористат шансата и ќе заебат па ќе отиде во Сити или Јунајтед.

Иначе минатото лето бараа 70+ милиони. Со сезонава што ја имаат сигурно ќе покачат 20-30 милиони.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Лампард притискаше за него. Не му го донеле затоа што ризично им било толку пари да дадат за играч што го пуштиле пред 6-7 години од академија. Ептен им треба таков играч, ама мислам дека нема да ја искористат шансата и ќе заебат па ќе отиде во Сити или Јунајтед.

Иначе минатото лето бараа 70+ милиони. Со сезонава што ја имаат сигурно ќе покачат 20-30 милиони.
Па мислам дека ќе има корона попуст па би коштал околу 60-70м фунти. Искрено не знам кои се плановите на Челзи за летово, ама штопер сигурно ќе пазарите па затоа мислам би биле заинтересирани за него. Едино нешто што ме зачуди е што Рајс имаше изјава дека сакал Лингард да остане подолго во клубот и да играл со него, што ми сугерира дека можно е да остане у Вест Хем.
Автоматски споено мислење:

Рајс од тоа што го читав бил еден од проблемите на Лампард, тој запнувал за него, ама управата била против негово донесување. Тоа што е фан на Челси не е главна детерминанта за трансфер.

Ако Јунајтед пројави сериозен интерес за него, верувам дека ке го стави на слатки маки.
Ќе видиме, не му ги знам точните преференци, ама ми се чини дека е таксан за Челзи.Имаат горе долу скоцкан тим, така да имаат простор да искешираат на него, за разлика од клубов.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Рајс е добар млад играч, но мислам дека шансите за Челзи веќе се минимални, како што кажа Донев.
Несомнено би легнал одлично во овој Манчестер. Јас да сум на место на управата ќе се насочам веднаш кон него.

Покрај квалитетите, материјал за капитен.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Ќе видиме, не му ги знам точните преференци, ама ми се чини дека е таксан за Челзи.Имаат горе долу скоцкан тим, така да имаат простор да искешираат на него, за разлика од клубов.
Сите со скоцкани тимови, само Јунајтед не е. А Челзи една скоцканост, со мега флопот Хаверц, со промаја во одбраната, со пензионер и жирафа центарфори, лудница.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Сите со скоцкани тимови, само Јунајтед не е. А Челзи една скоцканост, со мега флопот Хаверц, со промаја во одбраната, со пензионер и жирафа центарфори, лудница.
Им фали штопер, шпиц можеби ама не се за жалење. Крилата им се скоцкани, средината исто, бековите и голманската позиција се исто на место. Нас ни фали десно крило, шпиц, ДМ, штопер. Е сега разликата е што од клубов имаат малце луксузни замисли, а скратени можности, па не верувам да се нафатат се да пазарат сега.
Пример: Санчо цирка 70-80м фунти, Кунде 70м и од нигде никаде испаднаа 150 милиони. Трет трансфер би бил по скромен + по некој талент ако собираат.

Решавањето на шпиц позицијата може и да ја одложат до идната година, мада генерално зависи Кавани како ќе се покаже.На Марсијал му се потрошени кредитите, ама тешко некој да искешира соодветно.ДМ од друга страна можеби е поприоритетна позиција, ваљда нема да се ослонат на Матич.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Им фали штопер, шпиц можеби ама не се за жалење. Крилата им се скоцкани, средината исто, бековите и голманската позиција се исто на место. Нас ни фали десно крило, шпиц, ДМ, штопер. Е сега разликата е што од клубов имаат малце луксузни замисли, а скратени можности, па не верувам да се нафатат се да пазарат сега.
Пример: Санчо цирка 70-80м фунти, Кунде 70м и од нигде никаде испаднаа 150 милиони. Трет трансфер би бил по скромен + по некој талент ако собираат.

Решавањето на шпиц позицијата може и да ја делегираат до идната година, мада генерално зависи Кавани како ќе се покаже.На Марсијал му се потрошени кредитите, ама тешко некој да искешира соодветно.ДМ од друга страна можеби е поприоритетна позиција, ваљда нема да се ослонат на Матич.
Кој крила на Челзи им се средени? Пулишич е вечно повреден, Зијеч е мини флоп, останува Хадсон Одои како единствена опција. Им фалат два квалитетни штопери, не еден. Менди е сосем просечен голман, Кепа е Кепа. Средината е ОК, и толку. Шпицовите им се втора лига, Абрахам Линколн е шпиц за Блекбурн, а Жиру е во години.
Повеќе играчи им требаат на Челзи, отколку на Манчестер во моментов.

Што се однесува до Манчестер, 70 милиони за Кинте Кунте ни на сон. Јас би ги продал Марсијал и Де Геа, и би лупнал 200 милиони за Халанд и Грилиш.
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Од Марсијал не знам колку би можеле да извлечат. До сега кошташе 70 милиони со бонусите.
За Нето имав пишано уште пред некој месец, доста брз, има техника, добро би легнал во Јунајтед.
За Кунде тешко да ја платат таа цена. Се споменува Пау Торес од Виљареал како опција исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom