UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Па и тоа што викаш. На крај пак Пирло ќе биде крив за се.
Како и кај повеќето "алиби" тренери.
Нормално ми е мене тоа.


За болдираното, не е така.
Ги сакаше Попе, Тарковски, Чилвел и Рајс.
За Вернер било одлука на бордот, Лампард се согласил и го убедил да дојде.
Менди е погоден (ако споредуваме со Кепа), ама не беше негова желба (на Чех беше).
Силва е донесен од бордот (полн погодок, ама за кратко време), Хаверц од Абрамович (исто како Шевченко, Торес и Мората), Зиеш/Зиех е донесен од бордот/Абрамович.
Сакаше да ги избаци Рудигер, Жоржињо и Алонсо, му ги пуштија на позајмица Баркли, Лофтус-Чик и Томори.
Единствената желба што му ја исполнија беше Чилвел. Така да од 6 играчи, 1 е негова желба.
Пропаднаа Зиех, Хаверц и Вернер бетер од Торес.
Се спичкал со Марина за Рајс (тој му бил приоритет 1), и оваа чекаше само момент да го отпушти.
Навивачите беа лути, сакаа да остане Лампард, да му се додаде Рајс, ама тоа е, толку може твитер индија.
tl;dr; Го искористија, донесоа играчи што тие ги сакаат, се погоди дека нема навивачи на трибини, паднаа малку во форма и ајт.
Тука додади и дека во 4-5 месеци требаше он да ги уклопи у тим, да ги уигра и слично. Не можеме да очекуваме успешно имплементирање на 6 нови играчи во волку краток временски период, особено не од тренер со толку малце искуство.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Callum Hudson-Odoi is the first Chelsea player to be subbed on and subbed off in the same Premier League game since... Callum Hudson-Odoi in 2018.
Автоматски споено мислење:

Не бе, ич не ја утнав темата, зашто...

нема везе, истите сте, ја читате и таа и оваа, секако
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Форца Чиро, да го одвикниме Стелт од темава со повреме за доброто на сите :smirce:
Сега кога ќе заврши 1-4, ќе бегате како Пепе од прва постава.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Знаете некоја програма каде има симулација на публика? Порано имаше доста такви канали ама сега сегде е како да гледаш 3 македонска лига.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Знаете некоја програма каде има симулација на публика? Порано имаше доста такви канали ама сега сегде е како да гледаш 3 македонска лига.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
И тоа не бидува горе грмат долу тинња.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Сега е перфектно да победи Лацио(@ob1 знам шо ќе ми одговориш) и после @RATM да му влези со две нозе на Стелтот синчето :icon_lol:
0-3...
ИМА да ве силувам и тебе и Џимеј во чикмаците накај Цапари, на суво.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Знаете некоја програма каде има симулација на публика? Порано имаше доста такви канали ама сега сегде е како да гледаш 3 македонска лига.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Не е до каналите, нема во ЛШ пуштање звук од публика. Во лигите има, не во сите
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Баерн лесен тренинг на Олимпико.
Очобол на Метрополитано :D
Не е до каналите, нема во ЛШ пуштање звук од публика. Во лигите има, не во сите
Имаше порано канали што пуштаа сами гласови од публика.Скај Спорт од Германија пуштаа.Знам пошто таму ги пратев дур не ги ставија арените на а1.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Не може да проценам дали Челси се толку добри, или Атлетико не знаат кај тераат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom