Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Купете си аir fryer, раат е.
Богами можам да потврдам, стекот како го прави сочен без грам масло тоа чудо е. Башка лесно и едноставно за 15 минути само се прави, без многу замарање.
Зборете ми така :love: :D

П.С. Пофалете се што модели сте земале, препорачајте ау.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Богами можам да потврдам, стекот како го прави сочен без грам масло тоа чудо е. Башка лесно и едноставно за 15 минути само се прави, без многу замарање.
А и компирот, за 15 минути готов, царска работа. Ем како помфрит е вкусен. Помфрит зеро :gjavol:

@AceCaleb јас TEFAL од Нептун, последниот го земав, собира 1.8 кг, а кошташе околу 8.500 денари.
 

Attachments

Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Зборете ми така :love: :D

П.С. Пофалете се што модели сте земале, препорачајте ау.
Ја delimano pro од топ шоп 4500 денари ама на попуст го фатив, и му земав и некој додатоци какп тафче и решетка,ама тие не сум ги искористил сеуште, по 200 денари беа тој период па решив да ги земам.
Свинското истотака предобро го прави ептен сочно.
Помфритот 3 пати го правев до сега и онака ми беше ( далеку од лош ) но може подобро, ама знам дека не му ја погодив температурата и времето тогаш. Го препорачувам ептен, препородување ми е за спремањето на стекот. Од навечер го спремам за утредента на работа и ладен ми топ ем сочен ем лесен за џвакање, што не ми беше така додека го пржев. А има мн рецепти по нетов кој вреди да се пробаат само треба да му најдам желба и време.
Автоматски споено мислење:

А и компирот, за 15 минути готов, царска работа. Ем како помфрит е вкусен. Помфрит зеро :gjavol:

@AceCaleb јас TEFAL од Нептун, последниот го земав, собира 1.8 кг, а кошташе околу 8.500 денари.
Како го спремаш помфритот ? Хаха помфрит зеро, ВРВ !
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
А и компирот, за 15 минути готов, царска работа. Ем како помфрит е вкусен. Помфрит зеро :gjavol:

@AceCaleb јас TEFAL од Нептун, последниот го земав, собира 1.8 кг, а кошташе околу 8.500 денари.
Не ставаш масло воопшто за стекот?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Не ставаш масло воопшто за стекот?
Малку само мачкам со хартија на подот да не се залепи, ама тоа е незначителна количина.

@kkk666, го сечам компирот на кругови, го прскам со малку маслиново масло, зачини не ставам пошто ме мрзи и го пуштам на 180 степени околу 10 минути и покачувам на 200 степени уште 5 минути. Отварам и промешувам на секои 5 минути за да се испече рамномерно.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Многу закон работа е ова Air Fryer, посебно за стек и компир. Овој на Tefal сигурно нема грешка за квалитет а што мислите за овој од Delimano? Лошо искуство имам со производи од Delimano, за разлика од Tefal.
 
B

Beginner

Гостин
Нарачав прво од Хеагер анонимуси не стигна па го земав на Delimano од 5000 ден, со вкусот на помфритот сум задоволен. Само што ми изгледа многу бавен пишува 20 минути помфрит а бидува за 30-35.
Затоа подобро земи некој поскап од 150-200 евра барем знаеш ако пишува за 20 минути стварно ќе се толку.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Шо ти прават 15 години тренинг, одлична генетика и сос а? Лудило.


Шо е разликата од ова до рерна? Пошо топол воздух има у изобилие у рерна ако го уклучиш на модот со вентилатор...
Разликата е што пилешко е готово и сочно за 20 минути, компир за 15 мин, риба за 12 мин, може да се вади и готви надвор да не мириса, лесно се чисти, одма загрева и тн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom