Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Сите Банки се траш. Нема добра банка има само банка што ве краде помалку.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
go vidovte li ova:

 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
go vidovte li ova:

Го слушав Трифун Костовски на радио раскажуваше дека останувале во игра затоа што успешно наплаќале долгови преку извршители, и дека тие три месеци кога извршителите не работа, Еуростандард банката пропаднала ... беда ... банката работи само додека соработува со извршителите?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Како да знаеш што се случува зад шалтерите? А им оставаш пари...адекватност на капитал, солвентност, кој тоа проверува...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Edno prasajne povlekov od stopansak banka od bankomat 2000 denari bankomatot mi dade 4000 denari eve ima edna nedela nema nikakva promen ni pa od bankata mi se ima javeno e sega dali ce gi vratam ovie 2000 denari ili ce vidam i jas nekoj car vo zivotov moj :icon_mrgr:
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Edno prasajne povlekov od stopansak banka od bankomat 2000 denari bankomatot mi dade 4000 denari eve ima edna nedela nema nikakva promen ni pa od bankata mi se ima javeno e sega dali ce gi vratam ovie 2000 denari ili ce vidam i jas nekoj car vo zivotov moj :icon_mrgr:
Дај ми мене 1000-ка за да не те кажам:vozbud:
 
Ф

Флеш

Гостин
Edno prasajne povlekov od stopansak banka od bankomat 2000 denari bankomatot mi dade 4000 denari eve ima edna nedela nema nikakva promen ni pa od bankata mi se ima javeno e sega dali ce gi vratam ovie 2000 denari ili ce vidam i jas nekoj car vo zivotov moj :icon_mrgr:
Ќути си трај си ... Ако побараат,врати ...
 
Член од
18 март 2021
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дали може 2 трансакциски сметки во една банка ? имам веќе една сметка со картичка но сакам одделна сметка или картичка?
 
Член од
18 март 2021
Мислења
8
Поени од реакции
1
За колку време стига картичката од халк банка?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
501
Поени од реакции
692
Дали може 2 трансакциски сметки во една банка ? имам веќе една сметка со картичка но сакам одделна сметка или картичка?
Moze, bez problem. Mozes i druga karticka da pravis i povrzes so novata smetka.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Дали може 2 трансакциски сметки во една банка ? имам веќе една сметка со картичка но сакам одделна сметка или картичка?
Во Стопанска Банка ад Битола, може да отвориш две трансакциски сметки на исто име, со тоа што едната е 6-ка а другата 8-ца
(мултивалутна) - така ги викаат. Таа што е 6-ка, е исклучиво денарска и се поврзува со картичка за банкомат, а другата 8-ца е мултивалутна и е исклучиво за од шалтер, не се поврзува со картичка за банкомат.На оваа сметка можеш освен денари да додаваш и други валути, евра,долари,франци....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom