Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
na 01.02 prativ molba na mailot so beshe objaven tuka za da se isprati drzavjanstvoto vo bitola , seuste nikakva promena , kako ode situacijata za kolku vreme se promenuva statusot , blagodaram
Не треба на маил да испраќаш, читај на темата, ќе пратиш препорачано писмо во БГ и ќе ти го пратат тука указот.
Тоа со праќање маил пораки одамна го прогласија за умрено.

Читајте малку на темата, ве мрзи другари, СЕ' има објаснето по неколку пати.
 
Последно уредено:

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
na 01.02 prativ molba na mailot so beshe objaven tuka za da se isprati drzavjanstvoto vo bitola , seuste nikakva promena , kako ode situacijata za kolku vreme se promenuva statusot , blagodaram
на страна 605 имаш молба потполнуваш, копија од пасош и копија од молбата кога ги подаде документите и ја праќаш препорачано во Софија. Потоа чекаш да ти се промени стаусот во указот е испратен во конзулат Битола. Прелистај страни наназад доста членови имаат пишувано што и како, да не се повторуваме за исти прашања.
Автоматски споено мислење:

Od fb odbien
Intervju 05.03.2019
да дечкото е осудуван затоа е и отказот.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
19
Поени од реакции
25
Добро бе луѓе,можно ли е до толку едни те исти прашања да се повторуваат 150 страни наназад? Документи за подигање указ,молба за испраќање у конзулат,пцр тест и писмо за адреса колку се чека на секоја страна по 3 пати се прашува и по 4 одговори има и пак на наредна страна истото прашање.Се зафркавате или сериозно? Нема смисла ова,не сакам да верувам дека толку сте безобразни у случај ако се заебавате,не сакам па од друга страна да верувам дека сте сериозни со прашањава на кои 38485959696 е одговорено
Добро, штом ви е проблем да одговорите не одговарајте никој не ве тера со сила да одговарате , а доколку сакаш да помогниш помогни, благодарам на разбирањето
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Хелоуу,сакам да прашам до која преписка сте стигнати со промена од финален на положително становиште...6000 и некоја преписка последно е тоа што видов..што биле март 2019 интервју или..
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Добро, штом ви е проблем да одговорите не одговарајте никој не ве тера со сила да одговарате , а доколку сакаш да помогниш помогни, благодарам на разбирањето
Не се однесуваше за тебе конкретно,секоја страна е истото.Прати си по дхл најсигурно ти е и најбезболно,со електронска пошта не вршиш работа.Додека да му дадеш полномошно на посредник,па тој ке чека повеќе да се соберат молби за да оди,ке ти се искомплицира
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Sta mislite koji je procenat odbijenih ljudi? Npr ako je 2019.podneto 30 hiljada molbi koliko molbi ce biti odbijeno, otprilike?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Sta mislite koji je procenat odbijenih ljudi? Npr ako je 2019.podneto 30 hiljada molbi koliko molbi ce biti odbijeno, otprilike?
Доџи сутра, тада позивамо духове.
Ја чу ичи са Нострадамус - шта је сигурно, сигурно.

Па кад ми рекне, одма чу ти јавити.
Stay tooned!
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
6
Zdravo, imam edno prasanje... Od zemanje na Udostvorenieto kolku vreme se ceka do Pasos ? Fala odnapred
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Доџи сутра, тада позивамо духове.
Ја чу ичи са Нострадамус - шта је сигурно, сигурно.

Па кад ми рекне, одма чу ти јавити.
Stay tooned!
Znas kako, ako nemas nista pametno da kazes bolje cuti i zaobidji nas.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Член од
13 февруари 2020
Мислења
43
Поени од реакции
85

Kajgana Shop

На врв Bottom