Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Da vi soopstam deka mojot posrednik ke odnese nova Molba za da se pusti mojot Ukaz vo ambasada vo Sk,molbata sto ja objaviv na forumov nee validna bez da stavite kopija od pasos,jas koga ja pustiv po posta ne staviv vo plikoto kopija od pasos..
1.Molba pisana na kirilicno bugarski
2.Zaverska na polnomosno na notar vo mk,posle treba i posrednikot da go zaveri vo bg (polnomosnoto od pocetokot na procedura ne vazi posle 3g barale novo od min za pravda)
3.Kopija od pasos
Sekoj posrednik zema okolu 50e za da vi ja odnese vo min za pravda,a pri toa da go zaveri polnomosnoto kaj bugarski notar!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Da vi soopstam deka mojot posrednik ke odnese nova Molba za da se pusti mojot Ukaz vo ambasada vo Sk,molbata sto ja objaviv na forumov nee validna bez da stavite kopija od pasos,jas koga ja pustiv po posta ne staviv vo plikoto kopija od pasos..
1.Molba pisana na kirilicno bugarski
2.Zaverska na polnomosno na notar vo mk,posle treba i posrednikot da go zaveri vo bg (polnomosnoto od pocetokot na procedura ne vazi posle 3g barale novo od min za pravda)
3.Kopija od pasos
Sekoj posrednik zema okolu 50e za da vi ja odnese vo min za pravda,a pri toa da go zaveri polnomosnoto kaj bugarski notar!
Jas ja prativ molbata so kirilicno pismo na bugarski staviv i kopija od pasos no uste ne mi se smeni vekje ne moze preku molba samo so posrednik moze
Автоматски споено мислење:

Ima li nekoj iskustvo so posredbik Ace od Sv Nikole
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom