Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Izgleda da je zakocilo bas dobro na finalnoj... taj status je sada 5+ meseci.
Najgora moguca godina za intervju je 2019. u istoriji bugarskog drzavljanstva :(
Ama zatoa polozitelno e sega 8 meseci,a bese 12 meseci!
Gledaj i vaka bolje finalna 5+ i polozitelno 8+,nego li ko porano finalna 4+ meseci polozitelno 12!
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Cestitki i od moja strana na site sto si dobivte
Ukaz.. samo od finalna na polezitelno nikako da se mrdne . Do avgust 2020 ostanaa so
Promena?
Автоматски споено мислење:

Конечно промена од финална во положително кај мене. Финална од 24.08.2020, 5 и пол месеци
Super
Mng brzo polezitelno ti bil 5ipol
Meseci!
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Ama zatoa polozitelno e sega 8 meseci,a bese 12 meseci!
Gledaj i vaka bolje finalna 5+ i polozitelno 8+,nego li ko porano finalna 4+ meseci polozitelno 12!
Razumem te ,medjutim problem je sto smo mi iz 2019. vec na zadolzitelno bili 19 meseci a ovi iz 2018. 13, 14 meseci. Znaci vec u startu kasnimo 5,6 meseci..
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
jas sum od 2018 zadolzitelna 17.5 meseci bev! Greska si!
Nisam greska, ti si kraj 2018. ,zato a ko je bio tri meseca pre tebe bio je na zadolzitelno maksimalno 14 meseci.
Otprilike su poceli da usporavaju u zadnjem tromeseciju 2018. i nastavili su tokom cele 2019.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
nemas obvrski vo zivotot? zena deca nesto da istreniras da srabotis da iscistis da prosetas za zdravje malce ?
da se educiras nesto da naucis ili da pomozis na nekoj, tuka ke brcis sega koj zosto zema?
mozi si zema nekoj oti stvarno e Bugarin se oseka taka, so jadis lajna sram ne ti e?
notifikacija mi stiga si vikam lele UKAZ a to bobanco se posral
daj ziti Boga olabajte so OFF TOPIC @Генерал prevzemi natamu ti si ekspert za preselba vo Germanskiot reon za prostata raja ko mene
1. ТЕБЕ ти се имам обратено на темата да седниш да учиш нешто за било каде во ЕУ (на пример јазик), конкретно за Германија НИШТО не ти спомнав, напротив ТИ сам се пофали дека таму си работел 4 години.
Се прашувам како така после 4 години не остана уште година две за да добиеш постојан престој и да не ти треба бугарскиот или како со МКД пасош не си се преселил во ЕУ бидејќи секоја фирма би те искористила ако знаеш ЈАVA, ќе ти гарантира за виза и слично. Но, најверојатно од јава само те јавале тие 4 години - не знам, не ме интересира.

Иницираш муабети за приватност кои не ги тангираат членовите тука за да те слушаат што и како си правел.
Не е темата за твоето животно патешествие туку за бугарски пасош. Искрено се надевам ќе го добиеш во следниот објавен указ па да одмориме од тебе уште некој месец додека ти стигне во рака.

2. За Германија која ја спомена и било која друга, можеш да посредуваш ТИ. Јас не сум ничиј посредник за ништо. Има многу попаметни работи од тоа да лажеш народ.

3. Го тригернуваш членот погоре дека бил офтопик и лупеташ глупости потоа како прав Ташак. Дал да плачам ил да пеам си. Му рече магарето на зајакот имаш големи уши. :pos::pos::pos:

Ти не си офтопик?
или за тебе тоа не важи...
1612885680684.png

Овие од кај да знаат дали ќе има или нема указ? Во БГ да не работаат во Министерство или како?

1612885731209.png

Одмори Ташак, не паничи како некоја тетка. Ако за се' во животот вака паничиш не знам како можеш да се поднесиш сам себе, али тоа е твој проблем веќе.

Ќе имаш указ за најбрзо време и се надевам нема да ја труеш темата со досетки.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
1. ТЕБЕ ти се имам обратено на темата да седниш да учиш нешто за било каде во ЕУ (на пример јазик), конкретно за Германија НИШТО не ти спомнав, напротив ТИ сам се пофали дека таму си работел 4 години.
Се прашувам како така после 4 години не остана уште година две за да добиеш постојан престој и да не ти треба бугарскиот или како со МКД пасош не си се преселил во ЕУ бидејќи секоја фирма би те искористила ако знаеш ЈАVA, ќе ти гарантира за виза и слично. Но, најверојатно од јава само те јавале тие 4 години - не знам, не ме интересира.

Иницираш муабети за приватност кои не ги тангираат членовите тука за да те слушаат што и како си правел.
Не е темата за твоето животно патешествие туку за бугарски пасош. Искрено се надевам ќе го добиеш во следниот објавен указ па да одмориме од тебе уште некој месец додека ти стигне во рака.

2. За Германија која ја спомена и било која друга, можеш да посредуваш ТИ. Јас не сум ничиј посредник за ништо. Има многу попаметни работи од тоа да лажеш народ.

3. Го тригернуваш членот погоре дека бил офтопик и лупеташ глупости потоа како прав Ташак. Дал да плачам ил да пеам си. Му рече магарето на зајакот имаш големи уши. :pos::pos::pos:

Ти не си офтопик?
или за тебе тоа не важи...
Прегледај го приврзокот 283255

Овие од кај да знаат дали ќе има или нема указ? Во БГ да не работаат во Министерство или како?

Прегледај го приврзокот 283256

Одмори Ташак, не паничи како некоја тетка. Ако за се' во животот вака паничиш не знам како можеш да се поднесиш сам себе, али тоа е твој проблем веќе.

Ќе имаш указ за најбрзо време и се надевам нема да ја труеш темата со досетки.
Hehe ah toj pasos
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Generalot misli deka vojska e pa kazva koj so da praj, no lifer segde komentira od sabajle stanat soli pamet
klosar klasicen :D uste ke mu kazva tuka na lugjeto da ucele jazik nebare site za pecalba gi vadat pasosite
ah be ABDAL eden :D vidi od sabajle KLOSAR na sojmas komentirano, aj jas za bg pasos komentiram
tebe vo crna hronika i NASA te ima lajnar eden
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Generalot misli deka vojska e pa kazva koj so da praj, no lifer segde komentira od sabajle stanat soli pamet
klosar klasicen :D uste ke mu kazva tuka na lugjeto da ucele jazik nebare site za pecalba gi vadat pasosite
ah be ABDAL eden :D
Цитирај куре, не вака како пичка под кошула.

Од сабајле ТИ си ме цитирал во 10 часот. Никаде не те имам претходно споменато, изгледа така се тригерна пошто нема указ за тебе во 7 сабајле па досадно ти беше.

На форум никаде денес ништо немам постирано, прв пат седнувам сега да постирам и тоа од причина што ме тагира во пост - ТИ и потенцираш дека сум посредник за работа во Германија, се служиш со лаги за членовите и измислуваш.

Очигледно Германија ти направила таков тригер во животот што не си бил способен да останиш таму со МКД пасош, па мислиш дека Бугарскиот ќе ти ги реши проблемите.
Не другар, ама ти си знаеш.
Штом знаеш да пцуеш, сигурно си знаеш и за другото - голем си.
На крај, Ташак изгледа не ти е само прекар на форум. :zver:

п.с.

jas ke zemam Ukaz ke me nema, ti cel zivot ke pcojsat tuka na site mozni temi :D airo ke go vidis
ДА, ВО ПРАВО СИ.
Тоа е последна фаза од еволуцијата на еден сељак.
Зема БГ пасош, оди во Германија да го јаваат и иди со бмв на лето за да им каже на другите како тој успеал во животот, а тие се класична нула.

Ти реков претходно, ТИ ќе излезиш од селото, ама селото од тебе НИКОГАШ.

Трај си.

п.п.с.
Чекај, чекај, со она Јава пред некој ден, да не мислеше дека јаваш некое магаре, коњ нешто?
Се извинувам ако не те сфатив.
Многу си загонетен, мистичен, така речит и софистициран човек одамна немам прочитано на форумот.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Цитирај куре, не вака како пичка под кошула.

Од сабајле ТИ си ме цитирал во 10 часот. Никаде не те имам претходно споменато, изгледа така се тригерна пошто нема указ за тебе во 7 сабајле па досадно ти беше.

На форум никаде денес ништо немам постирано, прв пат седнувам сега да постирам и тоа од причина што ме тагира во пост ТИ и потенцираш дека сум посредник за работа во Германија.

На крај, Ташак изгледа не ти е само прекар на форум. :zver:
abe da mi jadis Tashako ko si se zapnal tashak tashak :D ama no lifer si opsednat gledam klasicen troler :D
jas ke zemam Ukaz ke me nema, ti cel zivot ke pcojsat tuka na site mozni temi :D airo ke go vidis
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
@TasHee @Генерал ALOOOOOO LUGJE..... RELAX..... site sme pominale niz ova I znaeme koja kade kako sto Alooooo..... Dobro e sekoj so svoja makai sudbina, Ali barem tuka Da sme edinstveni I pomagame.... BY THE WAY IMA PRIVATNI PORAKI...... da ne reagira adminot...... Olabavete............ P. S Zabavata pocnuva koga kje go imate pasosot vo raka taka Da...... Ne lecite kompleksi ovde I Ne Ne trujte so nebitni informacii....... :( AH BRE..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom