Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Секој понов модел е со се послаб квалитет.
Ова ми е последен Самсунг.
Note 20U е прогласен за телефон на годината од 90% од доверливите сајтови за телефони, како и Youtube канали. Note 20 беше прогласен за fail на годината, експеримент на Samsung беше тој модел, затоа не си задоволен.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Note 20U е прогласен за телефон на годината од 90% од доверливите сајтови за телефони, како и Youtube канали. Note 20 беше прогласен за fail на годината, експеримент на Samsung беше тој модел, затоа не си задоволен.
Можеби,но тоа не го менува фактот што самсунг го спушти квалитетот.
Последен нормален телефон беше s6 edge
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Можеби,но тоа не го менува фактот што самсунг го спушти квалитетот.
Последен нормален телефон беше s6 edge
Не се согласувам воопшто, ама тоа е друга тема. Пробај си ја среќата со Mi11, или OP8P, други андроид брендови не би гледал.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Не се согласувам воопшто, ама тоа е друга тема. Пробај си ја среќата со Mi11, или OP8P, други андроид брендови не би гледал.
Xiaomi Mi 10i ќе го има ли кај нас по операториве или само по приватни мобилари? Што мислиш за камерата и општо перформанс?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Xiaomi Mi 10i ќе го има ли кај нас по операториве или само по приватни мобилари? Што мислиш за камерата и општо перформанс?
Со GCAM лудило, сензорот е одличен. Перформанси треба да е супер.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Xiaomi Mi 10i ќе го има ли кај нас по операториве или само по приватни мобилари? Што мислиш за камерата и општо перформанс?
Како што знам јас...овие телефони се ,,експериментални глувчиња,, за самсунг

Прво ги стават на шаоми, а после неколку месеци на самсунг...

така сум читал...не сум сигурен и не се контрам
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Xiaomi Mi 10i ќе го има ли кај нас по операториве или само по приватни мобилари? Што мислиш за камерата и општо перформанс?
нема да го има за индиски пазар е тој.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.341
Како што знам јас...овие телефони се ,,експериментални глувчиња,, за самсунг

Прво ги стават на шаоми, а после неколку месеци на самсунг...

така сум читал...не сум сигурен и не се контрам
брат, хејтерите сешто зборат наоколу, а вистината е отворен пазар, секој си зема делови од каде сака за поефтино.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Vidi...vo avto industrijata nekogas znae da e obratno....najnovite delovi na primer prvo se testiraat na Audi A3, pa posle otklonuvanje na ,,dečjite bolesti,, da se stavat na najnoviot golf koj treba da pravi pari

Koj znae sto se slucuva vo mobilnata industrija...koj komu testira , koj sto dobiva za testiranjeto, sto za pari....

Otvoren pazar
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Лето господово 2018 го земав Самсунг С9 и еве после скоро 3 години уште е ок телефонот, не кочи ,брз е топ работи освен од моја страна малце што е оштетен од удари. Него тогаш ко излезе го зедов после 2-3 месеци од некој лик, значи бев втор сопственик и нормално бев уплашен случајно да не е копија бидејќи беше поефтин некој 3-4 к него мобилара. На крај на јутјуб најдов неколку видеа каде и како да провериш дали е копија или оригинал, и испадна дека нема ниту еден знак од тие копиите . Најчесто кога е копија на самата кутија, има минимална разлика во некој бројки натпис, итн итн, знам на корејската верзија од С9 камерара беше по лево за разлика од оригиналот или така нешто . Така да знам јутјуб ме спаси и ме смири во мојот случај. Скоро за секој телефон што постои копија има на ревју на јутјуб па така да не би било лошо да се провери пред купување телефон настаро/од втора рака/мобилара.
Поздрав.
 
Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Во случај на изгубена телефонска пост-пејд карта од T-Home, што се случува?

Дали можам некако да ја пријавам, таа да се поништи и да ми дадат нова со истиот број?

Или ке мора да ми дадат нов број?

Дали се плака нешто за тоа, некоја си казна?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Во случај на изгубена телефонска пост-пејд карта од T-Home, што се случува?

Дали можам некако да ја пријавам, таа да се поништи и да ми дадат нова со истиот број?

Или ке мора да ми дадат нов број?

Дали се плака нешто за тоа, некоја си казна?
Ne, 200 denari nova karticka samo mislam deka bese.
5min rabota u salon, ja deaktiviraat starata i ti davaat nova aktivirana so istiot broj.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Во случај на изгубена телефонска пост-пејд карта од T-Home, што се случува?

Дали можам некако да ја пријавам, таа да се поништи и да ми дадат нова со истиот број?

Или ке мора да ми дадат нов број?

Дали се плака нешто за тоа, некоја си казна?
Ne, 200 denari nova karticka samo mislam deka bese.
5min rabota u salon, ja deaktiviraat starata i ti davaat nova aktivirana so istiot broj.
Баш како што ти објасниле, само во салон треба да оди лицето кое е регистрирано како носител на бројот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom