Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не те сфаќам, кој рекол нема основа за со Милан црвениот? Вие викавте дека судијата згрешил што дал црвен, ние викавме дека беше за жолт и дека не згреши што му даде црвен иако има судии што не би дале втор жолт. А да, и да не заборавиме дека Коларов се удрил во Ибра. :pos: Не гледам што е тука контрадикторно али добро. Кажи ми ти имаше ли контакт над Барела? Ако имаше не ме замарај.

И ја прво искоментирав овде за играчот што го даде голот за Шефилд, мислев за него се буните, затоа се исправив после и пишав дека можеше да се поништи. Што е контрадикторно пак ќе те прашам?
Имаше, но не за уште еден жолт.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Од следна сезона ПЛ ќе одеше на Арена наместо на Спорт Клуб така? Ако е вакво сценарио, тогаш ги зезнуваат што нема да можат да си ја догледаат на раат сезоната, ама долгорочно добар потег, бидејќи на Арена би одело се, монопол, а на Ск белоруски лиги.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Кики ни ти не смееш да коментираш доека не одбереш клуб за кој навиваш а не на секоја тема за сите да мрчиш. :kuracc:
Си имам јас клуб но моментално се срамам да го кажам. И не мрчам на секоја тема туку мрчам на оваа и од пред некој на вашата, влегувам во отворена борба пртоив режимот таму. Сега приметив со какво зло се бореле овие од Јуве. :kuracc:
Автоматски споено мислење:

Од следна сезона ПЛ ќе одеше на Арена наместо на Спорт Клуб така? Ако е вакво сценарио, тогаш ги зезнуваат што нема да можат да си ја догледаат на раат сезоната, ама долгорочно добар потег, бидејќи на Арена би одело се, монопол, а на Ск белоруски лиги.
Ла лига иде на Арена, ама како и да е СК пополека но сигурно пропаѓаат. Не се сериозна телевизија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Имаше, но не за уште еден жолт.
Тоа е за пеналот. Ај од почеток.
Автоматски споено мислење:

поентата е дека беше чист фаул а за тоа дали бил силен или минимален контакт и колку тој влијаел до утре можеме да се убедуваме
е сеа ти од хејт кон Јунајтед викаше и за Шо дека требал црвен да добие а за Мане ќутиш така да терај си со агендата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па црвен беше тоа на Шо. Кое за Мане? Немам видено искрено, дај видео. Бтв ме боли кур за било кој тим од ПЛ, си праиме муабет само.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Хејтер сум бе брат, уште сметам дека тоа на Шо беше црвен убаво пушти нога на зглоб се гледа на снимките не се прави со сила слеп
пушти го стартот и на Мане и кажи ми ги разликите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Тоа е за пеналот. Ај од почеток.
Автоматски споено мислење:


Па црвен беше тоа на Шо. Кое за Мане? Немам видено искрено, дај видео. Бтв ме боли кур за било кој тим од ПЛ, си праиме муабет само.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.690
пушти го стартот и на Мане и кажи ми ги разликите


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само да се осигурам дека збориме за ист фаул на Шо, јас зборам за мечот со Барнли, пред кавани да биде соборен од последниот играч на истите (брејди или кој и да беше)
И за таа ситуација нит ме интересира слично каде Мане направил нешто нит пак некој друг со сличен старт. Стојам дека тогаш Шо требаше да си попие црвен. А ако некој друг тука дебатирал за друг негов фаул и го споредувал со сличен фаул на Мане искрено ме заболе.
Автоматски споено мислење:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Го видов видеото што си го постирал, не го гледав цел меч од купот затоа и не знам за што сте дебатирале, ова картон почист и од оној на шо со барнли што јас го зборам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не сум упатен добро во телевизиските програми, стално само на спорт клуб следам. Има на арена премиер лига сезонава? И дали ќе има следната?

Буквално единствената причина зашто имам телевизор и телевизиски пакет дома е за да гледам фудбал на овие канали и ништо друго :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Не сум упатен добро во телевизиските програми, стално само на спорт клуб следам. Има на арена премиер лига сезонава? И дали ќе има следната?

Буквално единствената причина зашто имам телевизор и телевизиски пакет дома е за да гледам фудбал на овие канали и ништо друго :D
Нема.
Колку што знам нема ни следната да има ПЛ, од договорите што завршуваат само Ла Лига ќе се смени на Арена од СК.
А на СК ќе оди Бундес догодина.
Не знам до кога им трае договорот за ПЛ на СК
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.690
Не сум упатен добро во телевизиските програми, стално само на спорт клуб следам. Има на арена премиер лига сезонава? И дали ќе има следната?

Буквално единствената причина зашто имам телевизор и телевизиски пакет дома е за да гледам фудбал на овие канали и ништо друго :D
Епа ако си корисник на А1 од март немора да имаш телевизор, бар до почеток на следната сезона (ако ја даваат таа на арена)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Каков прекрасен ум. Буквално го напиша постот за да ни каже дека ,,не гледа ТВ дома"

Каква неверојатна прогресивност. Каков ум. Над ситуацијата, секоја чест.

Скандинавија во мало, Скандинавија на Кајгана форум.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Нема.
Колку што знам нема ни следната да има ПЛ, од договорите што завршуваат само Ла Лига ќе се смени на Арена од СК.
А на СК ќе оди Бундес догодина.
Не знам до кога им трае договорот за ПЛ на СК
Би требало Пл да иде и другата сезона на Спорт Клуб, така имаа спомнато нешто на почетокот на сезонава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom