Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A year ago #MUFC were 30 points behind Liverpool and booed off after losing to Burnley on a toxic night at Old Trafford.

#MUFC are now 6 points ahead of Liverpool and have just knocked them out of the FA Cup. #progress
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
A year ago #MUFC were 30 points behind Liverpool and booed off after losing to Burnley on a toxic night at Old Trafford.

#MUFC are now 6 points ahead of Liverpool and have just knocked them out of the FA Cup. #progress
Утакмицата пред да дојде Бруно, уште ја памтам кој канцер беше целата утакмица и игра. Главни актери Лингард и Переира. Фуј.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Пред малце гледав хајајтс и пост-меч интервјуа и Бруно спомна дека Кавани му кажал да шутне силно во страната на голманот. (А се виде и на преносот дека Кавани му кажува нешто одма откако свирна фаул судијата, не знам дали приметивте).

И одма во очи ми падна позицијата на Кавани тука при фаулот, видете како се наместил да чека на повратна во случај да ја одбие Алисон. Се надевам Рашфорд, Гринвуд и Марсијал ќе бидат доволно паметни да научат нешто од него. Денеска освен киксот при вториот гол на Ливерпул беше одличен.

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.373
Пред малце гледав хајајтс и пост-меч интервјуа и Бруно спомна дека Кавани му кажал да шутне силно во страната на голманот. (А се виде и на преносот дека Кавани му кажува нешто одма откако свирна фаул судијата, не знам дали приметивте).

И одма во очи ми падна позицијата на Кавани тука при фаулот, видете како се наместил да чека на повратна во случај да ја одбие Алисон. Се надевам Рашфорд, Гринвуд и Марсијал ќе бидат доволно паметни да научат нешто од него. Денеска освен киксот при вториот гол на Ливерпул беше одличен.

По акцијата која ја покака Гринвуд во прво полувреме, отиде да му објасни како требало да ја изигра контрата. Кавани се збори како тивкиот лидер во соблекувална, заедно со Погба и Фернандес, како играчи кои би можеле евентуално да го истуркаат Јунајтед до титула.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.902
Поени од реакции
10.527
По акцијата која ја покака Гринвуд во прво полувреме, отиде да му објасни како требало да ја изигра контрата. Кавани се збори како тивкиот лидер во соблекувална, заедно со Погба и Фернандес, како играчи кои би можеле евентуално да го истуркаат Јунајтед до титула.
срам ме фаќа тука кога некои замараа дека Кавани е промашај и стаклен и да не се заборави ке немало место кој да игра ке се кочел напредокот на Марсијал и Рашфорд


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
срам ме фаќа тука кога некои замараа дека Кавани е промашај и стаклен и да не се заборави ке немало место кој да игра ке се кочел напредокот на Марсијал и Рашфорд


Sent from my iPhone using Tapatalk
И мене, бидејки јас бев еден од тие. Не ради Рашфорд и Марсијал, од сосема други причини, врзани со Гоче.
Ама јбг, живот пише романе.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Имавме 2 серии, првата - првите 12-13 натпревари на Оле каде играчите играа со 120% од можностите и втората - после рестартот минатото лето каде паднаа после 5-6 натпревари. Од тогаш сме далеку поквалитетен и поискусен тим.
Искрено се надевам дека оваа сезона нема да посведочиме такви кризи. Време им е на сите да покажат дека стварно ги бива. И Оле исто.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
срам ме фаќа тука кога некои замараа дека Кавани е промашај и стаклен и да не се заборави ке немало место кој да игра ке се кочел напредокот на Марсијал и Рашфорд


Sent from my iPhone using Tapatalk
Низ фан клубов често не фаќа срам од туѓи мислења меѓу кои не ретко се и моите и твоите ама тоа е,такви сме. Јас бев од "незадоволните" со Кавани иако напомнав дека не му ги оспорувам квалитетите ни најмалку. Друга беше поентата. Си се покажува човекот се труди,ништо ВАУ ама си ја има класата,налик Ларсон. Сега пак кога би бирал пак не би го потпишал. Да кажал некој дека е промашај па уште да замарал со тоа не ми текнува,можеби сум превидел.
Да надополнам еден пример, ти замараш дека Погба му се мочал на клубот, а своевремено на некој начин тоа го направи лично и персонално Кавани.
 
Последно уредено:

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.874
Криво ми е што не го снимив син ми (1 год 11 месеци) вчера како вика/се радува на голот од Бруно. Јас бев зафатен со кревање на маси и сличен инвентар (не знаев што попрво да фрлам од радост). Нека продолжат вака па макар и нов мебел да треба да купам во мај/јуни.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.902
Поени од реакции
10.527
Низ фан клубов често не фаќа срам од туѓи мислења меѓу кои не ретко се и моите и твоите ама тоа е,такви сме. Јас бев од "незадоволните" со Кавани иако напомнав дека не му ги оспорувам квалитетите ни најмалку. Друга беше поентата. Си се покажува човекот се труди,ништо ВАУ ама си ја има класата,налик Ларсон. Сега пак кога би бирал пак не би го потпишал. Да кажал некој дека е промашај па уште да замарал со тоа не ми текнува,можеби сум превидел.
Да надополнам еден пример, ти замараш дека Погба му се мочал на клубот, а своевремено на некој начин тоа го направи лично и персонално Кавани.
ама имај на ум дека го земавме на крај на преоден рок плус чисто за ротација да потрча у некој куп или некоја небитна лигашка утакмица и тоа за без пари и пак тука мрчеа за што ке ни е
иначе секоја чест како успеа да го споредиш Кавани со Погба у врска со мочање на клубов
прво ни го начука што избега за без пари па јадеше еден куп гомна, па го вративме доста солено за пак да јаде гомна за клубот, да не се залага се со цел да изнуди отказ на тренер, да изнудуш трансфер, ова му доаѓа ко даподржиш некој што сака тимот да губи за да остера некоја своја агенда а богами ги имаше доста такви пост Ферги ера


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Решена е Јунајтед ќе ја плаќа алиментацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom