Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Nekoj sto podignal drzavjanstvo okolu 14-15.12 vo BT konzulat, sto ceka pismoto da stigne vo Sredec da znam da cekame zaedno i da se informirame ili nekoj dali ima info dali se prateni tie datumi nakaj BG?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Nekoj sto podignal drzavjanstvo okolu 14-15.12 vo BT konzulat, sto ceka pismoto da stigne vo Sredec da znam da cekame zaedno i da se informirame ili nekoj dali ima info dali se prateni tie datumi nakaj BG?


Sent from my iPhone using Tapatalk
04.11 podignato drzavjanstvo vo Bitola ..vcera se javiv vo Sredec ušte ništo :oops:
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Dali znaete kolku vkupno ima potpisano ukazi so polozitelno mesec maj?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
04.11 podignato drzavjanstvo vo Bitola ..vcera se javiv vo Sredec ušte ništo :oops:
uste nema nisto za duri za oktomvri mesec preku skopje
Автоматски споено мислење:

Nekoj sto podignal drzavjanstvo okolu 14-15.12 vo BT konzulat, sto ceka pismoto da stigne vo Sredec da znam da cekame zaedno i da se informirame ili nekoj dali ima info dali se prateni tie datumi nakaj BG?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mart/April mesec max za cekanje ne se nadevaj porano
Автоматски споено мислење:

Dali znaete kolku vkupno ima potpisano ukazi so polozitelno mesec maj?
Pisi mu na miskolo expertot za bugarski ukazi
 
Член од
18 јануари 2021
Мислења
93
Поени од реакции
106
Ljudi ovako, čuo sam od ljudi koji su u proceduri dobijanja pasoša da kao od naredne godine neće biti moguće da se dobije drzavljanstvo preko rodbinskih veza, tj. preko baba, deda, prababa itd.. Dal je to istina, jel neko nešto čuo možda? Da se odma ogradim da me ne napadaju neki članovi,ja sam tako čuo i zanima me samo dal je to istina?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ljudi ovako, čuo sam od ljudi koji su u proceduri dobijanja pasoša da kao od naredne godine neće biti moguće da se dobije drzavljanstvo preko rodbinskih veza, tj. preko baba, deda, prababa itd.. Dal je to istina, jel neko nešto čuo možda? Da se odma ogradim da me ne napadaju neki članovi,ja sam tako čuo i zanima me samo dal je to istina?
Istina je brate od naredna godina ..... Svi ce dobijaju bugarsko drzavjanstvo ako imaju barem jedan ulazak u planetu Mars ako ne bg pasos je nemoguca misija
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Само од финална во положително штама... Советот изгледа уште слави Нова година. Секој ден проверувам по 5 пати и ништо. Скоро две години од интервјуто и уште на финална... Факинг ту мач!
 
Член од
18 јануари 2021
Мислења
93
Поени од реакции
106
Само од финална во положително штама... Советот изгледа уште слави Нова година. Секој ден проверувам по 5 пати и ништо. Скоро две години од интервјуто и уште на финална... Факинг ту мач!
Koliko dugo si na finalna?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom