Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Греота се двата тима, нека продолжат вака и Сити ќе се прошета до титулата. Страшно мртво дерби.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Ливерпул асална утакмица не заиграа откако ги пофалив дека конечно ја пронајдоа правата форма
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
У плачкарство Фернандеш > Клоп, all day, every day.

gg, овој шит тим на Јунајтед никад ништо ништо нема да освои, само што Ливерпул е премногу импотентен за да би било поочигледно тоа.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
За ова што го изсебичи Рашфорд би го седнал 3 текми на клупа без око да ми трепне.
3 на 2,можеше буквално кај сака да подаде и се усра!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Што кој кур напраи Рашфорд?
Што му е проблемот јас стварно не знам. Голот у вис им висеше, чиста шанса, требаше само да не себичи.
За ова би го седнал на трибина малце да погледа фудбал.
Штета што Рашфорд никогаш нема да биде класа играч, незнам друг напаѓач што толку утиња

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Ај барем знаете како ни е со тикварот, цела сезона минумум 2 зицера сјебува, такви шанси и транзиции што сјебал за себичење не се бројат одамна.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Што кур негодува ова зублево Бруно бе? Со кого се кара? Нема утакмица он да не се праи шериф на терен и да не се кара или со противник или уште полошо со свој соиграч. Се понаша ко Рој Кин да е у клубот. Многу гадна фаца.
што се губиш бе кога Вајналдум го замараше да излезе а уствари измената се одложи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Овиа од кој дадоја 7 на Кристал како да заборавија да играат напад.
Ја не видов чиста акција последниве 4 утакмици...
Како добро би ни дошол Жота сега.
Не ја бидуе вака работава.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
307
Поени од реакции
294
Која тешка мизерија се Ливерпул. :О ВВД бил проблемот, немаат гол дадено 3-4 утакмици. Шампиони :pos: :pos: :pos: :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Јунајтед е тимот што треба да жали после крајот на мечот.

@RickyLFC9 за играта имаше пишано поназад, па да ти одговорам. Солскјер играше со оваа формација и тактика со сите екипи од "топ 6" до сега сезонава. Иако 4 од тие 5 утакмици беа на Олд Трафорд, така да јас лично (а верувам и било кој друг фан на Манчестер) не очекуваше нешто порзлично. Три од 5те утакмици завршија 0-0, но од друга страна не доби ни една.

Искрено ни јас не сум нешто фан на пристапов, пошто реално со Челзи и Арсенал дома требаше и мораше да победи. Но за денеска може да се каже дека Јунајтед во второ беше подобар и пред се далеку поконкретен противник. Ливерпул многу импотентни како што кажа и ти, шанса не направија цела утакмица.


Прерано е да говориме за тоа кој би освоил титула, но според мене ако Агуеро конечно му се врати на Гвардиола - Сити се први фаворити. Доколку породолжат проблемите за Кун, мислам дека може било кој тим да земе. Дури и Лестер Сити.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
што се губиш бе кога Вајналдум го замараше да излезе а уствари измената се одложи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Секако дека мрчеше и негодуваше со Вајналдум кога отворено покажуваше кон клупата. Затоа и фино лепо го испоштува и се поздрави со Гринвуд ДЕКА ВИЈНАЛДУМ ГО ЗАМАРАЛ ДА ИСКОЧИ
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ако ја споредиме утакмицава со сите дерби утакмици на Јунајтед тогаш оваа дури и е над просек.

Јунајтед 0 - 0 Челзи (овде немаше ниедна шанса)
Јунајтед 0 - 0 Сити (исто и овде немаше шанси)
Јунајтед 0 - 1 Арсенал (пенал за Арсенал и тоа е тоа)
Јунајтед 0 - 0 Ливерпул (денеска. овде имаше 2-3 шанси за Јунајтед)
Јунајтед 1 - 6 Тотенхем
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Греота се двата тима, нека продолжат вака и Сити ќе се прошета до титулата. Страшно мртво дерби.
Ги гледаше Јунатед-Сити. Ова за таа утакмица беше тотал фудбал. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom