Поклон на другарака за 18 ти роденден?

Член од
11 јануари 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
Здраво на сите , сакам да прашам најдобар поклон на другарка за 18 ти роденден? Дали добар поклон е вино и мече например ви благодарам многу :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
А Оти темава е во љубов и секс а се работи за другарка?
Ако ти е само другарка земи и Луи Витон новчаник. 18 е полнолетство не бива со мечиња.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
А Оти темава е во љубов и секс а се работи за другарка?
Ако ти е само другарка земи и Луи Витон новчаник. 18 е полнолетство не бива со мечиња.
Можда е машко, чим помислил на мече? :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Вино само да ја начука, п ќе се порадува после..
Ако е стварно само другарски, најубаво му е пример слушалки квалитетни или нешто слично така корисно, јас пред 10 години добив бомба слушалки и уште ги користам, најбољи поклон евр.

Ако му е за радување виното си повлеквит и пакет ароматични свеќи и плејлиста на Спотифај :icon_lol:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.204
Поени од реакции
1.811
Купи и веш машина, највеќе ке се израдува.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Претпоставувам дека немаш 18 год. (со оглед на последната тема која ја имаш разгледувано). Не знам колкав буџет имаш и дали се работи за некоја специјална другарка, ама девојките сакаат накит. Вака можеби тебе ти изгледа слатко, ама мече никако!

Јас им носев некоја колекција парфеми, имаш сетови за пристапни цени, ама немој мече. :D
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
Претпоставувам дека немаш 18 год. (со оглед на последната тема која ја имаш разгледувано). Не знам колкав буџет имаш и дали се работи за некоја специјална другарка, ама девојките сакаат накит. Вака можеби тебе ти изгледа слатко, ама мече никако!

Јас им носев некоја колекција парфеми, имаш сетови за пристапни цени, ама немој мече. :D
Ти благодарам многу за советот
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Ако е стварно само другарски, најубаво му е пример слушалки квалитетни или нешто слично така корисно, јас пред 10 години добив бомба слушалки и уште ги користам, најбољи поклон евр.

Ако му е за радување виното си повлеквит и пакет ароматични свеќи и плејлиста на Спотифај :icon_lol:
Ам нормално, Оти вино нели или за слава или за секс, за роденден не е баш..

Значи убава колекција на чоколатца, цвеќе (немој каранфили жити мене), новчаник, некоја убава футрола за телефон, приврзок за клучеви или за на ташна има многу убави.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Ако стварно сакаш да подариш нешто со значење, подарокот треба да виде личен, нешто што ке и значи. Мече и вино се добар, ама генеричен подарок.
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Здраво на сите , сакам да прашам најдобар поклон на другарка за 18 ти роденден? Дали добар поклон е вино и мече например ви благодарам многу :)
За вино и мече ти одговорија погоре, ако ни дадеш повеќе информации можеби и ке добиеш посоодветни предлози.
Ама на база на тоа каде ти е отворена темата и тоашто ти е "само" другарка а ти е битно шо ќе и подариш
јас би одел со БДСМ сет чисто да и ја разгориш фантазијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom