Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Сфаќам дека пола од овие дечки не се квалитет некој огромен. Сфаќам дека не очекувавме да сме дел од ова. Сфаќам дека пред пар дена стигнаа и немаа асално шанса да тренират и да се чуствуваат удобно.

Ама....де бе???
До тука ли е стигната работата?

Значи ок, знаевме дека без Кире сме екипа од рангот на Грција и Турција..ама...до толку бе? После 10 минути да губиме 7 разлика со Египет?
Де бе????

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
13.885
Требало да пријават дека се заразени со алкохоловирус или салатовирус и да не одат :D

Кој сака да гледа утакмица нека си ги пушти одбојкарите на мрт3 ;)

dragonsky

Член од
Мислења
42.811
83.988
Иначе можеби на МРТ3 (не го фаќам каналов сега) да има пренос од Македонија-Турција одбојка.

Би ви препорачал тоа да гледате, мечов е готов.

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
2.635
Brestovac daj si ostavka be svinjo edna nepismena, na sto lici ova be za 10 minuti ne resija..

57.695
И ова тежок дебакл ќе е, со Чиле ќе биде егал.
Ќе биде егал.. до 3 минута, со ваква непостоечка одбрана просечен македонски прволигаш ќе им даде 30 гола.

195.489
Не бе нели Раул не чинеше, селектор Македонец, тука да бил, не знам што.. Нерешеното со Германија не чинеше, еве јадеме сега дебакли од Египет тоа чини.

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
15.490
Добро е, на 7-3 не се вика тајм аут, на 10-3 се вика кога веќе нема шанси од враќање.