[Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Смути

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 дај бе смотај некоја палачинка...
Живни го натпреваров нека тргне...
Јас ко модератор со врски не победив и изгубив мотивација, не сега. Заеби, ќе си готвам за нене, дома, за курви.


Така им плаќам, во ручек.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Сакам да ви се извинам на сите, затоа што доцнам. Имав живот за штрафење ...

Темата за гласање е отворена, еден ден е доволно. Затоа што можеби победникот ќе избере да се готви руска салата утре. :D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
Ајмо цурице ајмо дечаци. Првично започнуваме со празнична трпеза за да го опфатиме и Божиќ, во зависност од интересот може да ја смениме и да е само Новогодишна трпеза. Ваѓајте руските, кифлите, прасињата, бомбиците, ракиите, вината.

Среќна Нова на сите!

Ставам слика после 21 часот, уште се крчка моето.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.351
Кај мене не собра се, па направив колаж. Интересен спој од различни култури. Полнета мисирка, руска/мајонезна салата, некакво печење од сланина, шунка, леб и кромид, пире од сладок компир со кафен шеќер и мачмалоу, салата од јаболко, грозје, whipped cream, лешници и чоколадо, ама овие не се десерт, ова било side dish. Чудно за мој вкус да мешам со останатово, ама како они, така и јас, како Џои од Френдс кога ја јадеше на Рејчел тортата. За десерт mudcake. Ќе пукнам! Нека ни е среќна новата година.

IMG_20201231_225010.jpg
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Многу тешка беше оваа 2020,нека гори во пеколот.
Се борев со корона вирус ,се борев со себе и своите демони и пороци.И победив,јер сум копиљ )))
Новата,послем многу дугачко време ја дочекувам трезен и не дрогиран.
Јес да ми е многу клише празник,али чисто симболично.

20201231_232047.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom