Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Frank Lampard has hit out at what he believes is an unfair festive fixture advantage for Liverpool in the title race.

“The fact it’s two games in 48 hours is an important point for us. Manchester United, Tottenham, Liverpool play two games in three days.”


 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Учиме:
Медиумски спинови:


Frank Lampard has hit out at what he believes is an unfair festive fixture advantage for Liverpool in the title race.
Читаш наслов и си викаш "Ееееј Лампард мисли дека ФА им помага на Ливерпул????"

Отвараш статија и гледаш:

“The fact it’s two games in 48 hours is an important point for us. Manchester United, Tottenham, Liverpool play two games in three days.”
Кажува дека има три екипи (меѓу кои и Ливерпул) што имаат малце поопуштен распоред за празнициве

"Frank Lampard has hit out at what he believes is an unfair festive fixture advantage for Liverpool in the title race."

-никаде во цитатот не кажува "I believe"

-никаде во цитатот не кажува "unfair"

-никаде во цитатот не вели "fixture advantage"

-воопшто не го синглира Ливерпул во цитатот

Реален наслов "Лампард кажува дека три екипи играат 2 меча во три дена, а Челзи игра 2 меча во 48 саати"

Ама ова не е вест.

Ова е факт.

Ова нема да го натера рандом фан на Ливерпул од Македонија да го кликне и да го сподели и да го лајкне и да го коментира.

Ова ќе го скролнеш и ќе си кажеш "Да, така е"

Затоа, ќе ставиш сензационалистички наслов што имплицира нешто друго.

Ова е како човек да каже "Ливерпул лани беа заслужени шампиони"

А на тоа да ставиш наслов:


"DISRESPECTIVE????? HE HINTS OUT THAT PEP WAS TERRIBLE AND DID NOT DESERVE TO LIFT THE TITLE WITH MANCHESTER CITY????? IS HE THROWING A SHADE AT GUARDIOLA?????"

Или ако тренерот на Шефилд кажал "Јбг, тоа е, мал буџет има екипата, тие се резултатите" да ставиш наслов "SHEFFIELD UNITED MANAGER HINTS OUT THAT THE LEAGUE HELPS BIG BUDGET TEAMS???????????? [PHOTO+VIDEO] (18+)"

Нула вест во цитатот, нула плачење и нула интернет/новинарски интегритет на личноста што го пишувала.
Ама јбг, тоа пали, иначе немаше ја у 2 саат да пишувам пост за ова, јбг :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Чекаме утре Клоп да го искара новинаров зошто има нова мутација на корона вирусов, ама Лампард плачел.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Арсенал ни самите не се свесни што ќе им се случи со Челзи следно коло, посебно ако и Зијеш е спремен за утакмицата.
А сепак Лампард може и да омекне со пресинг доколку даде 2 рани гола за да не испадне дебакл да го отпуштат Артета одма односно да може да го упропастува клубот уште толку:icon_lol::pos:
:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.516
Поени од реакции
62.366
Хаха, како лаже малиов. Пред да ја шутне, погледна каде му е неговиот соиграч во шеснаесетникот, и по игра на случајност го лобуваше Менди со послабата нога. Уште 100 пати да му дадеш да проба, нема со десна да ја погоди.

Очекував мечот нерешено да биде, ама Челси се избрука за сите пари со перформансов.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Уште една утакмица против Арсенал каде Канте е вистинска канта.

Може е одличен играч, скромен човек и се друго, ама против Арсенал секогаш ги игра најлошите утакмици.
Финалето во ЛЕ кај што играше буквално со една нога?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Обесправениот Челзи играл против Вулфс на 15-ти, Вест Хем 21-ви, Арсенал 26-ти, му следи Астон Вила 28-ми, Сити 3-ти.
Привилегираниот Јунајтед играл против Шефилд на 17-ти, Лидс 20-ти, Евертон 23-ти, Лестер 26-ти, му следи Вулфс 29-ти, Астон Вила 1-ви.

Баш се греота Лампард и Челзи, ФА со распоредот му помага на Јунајтед.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Кога пишав лани дека Шефилд е второлигашка екипа ќе ме отепавте тука, еве ги со само два бода освоени и гол разлика 8:26
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Кога пишав лани дека Шефилд е второлигашка екипа ќе ме отепавте тука, еве ги со само два бода освоени и гол разлика 8:26

Да не е ,,затоа што лани Шефилд не изгледаше нималку како второлигашка екипа"?
Погодувам, можеби не ќе да е тоа.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Кога пишав лани дека Шефилд е второлигашка екипа ќе ме отепавте тука, еве ги со само два бода освоени и гол разлика 8:26
Па оправдано ќе те отепале!

IMG_20201227_153824.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Смеат судииве да гледаат дали имаше играње со рака сега пред корнеров?

И зошто не гледаат?

Јунајтед, пред 10 кола гледаа што се случувало откако беше свирено крај.

Зошто сега (и нели во секоја ситуација освен тоа) не се гледаат ситуаациите од пред 5 минути?

Мислам дека е фер да се види дали имаше корнер пред играњето со рака, буквално 30 секунди беше пред голов, нема некоја разлика
Автоматски споено мислење:

@Mondonico Еве, ти кажа еднаш за ВАР си се разбирал.

Ако падне гол од корнер, а при ВАР се прегледува ситауцијата при голот...зошто не се проверува и дали имало корнер пред тоа и дали имало некој фаул/грека/уатевр за корнерот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom