Сакам да знам!

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
дали функционира оваа тема?

Дали кај нас има да прават сложувалки од фотографија ама и да има можност за нарачка преку интернет? Или не знам, сака некој да му платам да направи една да ја однесе кај моите? :D

Имаат и во форма на срце :icon_lol:
За достава лесно ќе се договориш...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.958
дали функционира оваа тема?

Дали кај нас има да прават сложувалки од фотографија ама и да има можност за нарачка преку интернет? Или не знам, сака некој да му платам да направи една да ја однесе кај моите? :D
Провери и ова


 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.291
Да не знае некој каде можам да најдам ламбички за елка? Поточно ламбички во разни бои,но да се подолги од 8 метра.
П.С.до сега комбинирав два комплета од по 5 метри,ама невозможно е да се синхронизира трепкањето и боите,па затоа барам едни подолги.
Благодарам
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554

Имаат и во форма на срце :icon_lol:
За достава лесно ќе се договориш...
им пишав сабајлево на нив па ако одговорат :)
Автоматски споено мислење:

Провери и ова


фала само маалечки некако овие
Автоматски споено мислење:


Имаат и во форма на срце :icon_lol:
За достава лесно ќе се договориш...
срце ќе му пратам на швалерот во скопје :cool:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Пирошкарата во луна паркот (или она што беше луна парк), затвори со работа од летото на таа локација. Дали можеби ја имаат префрлено на друго место?
 
M

Macedon1um

Гостин
Ме интересира дали фирма може да провери твое целокупно работно искуство (стаж) ? Во смисла бараат 3+ години на одредена позиција, ти се пријавуваш а имаш 1/3 од искуството на таа позиција и “лажеш“ дека имаш повеќе. Дали има шанси легално да ги проверат овие информации на некој начин ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ме интересира дали фирма може да провери твое целокупно работно искуство (стаж) ? Во смисла бараат 3+ години на одредена позиција, ти се пријавуваш а имаш 1/3 од искуството на таа позиција и “лажеш“ дека имаш повеќе. Дали има шанси легално да ги проверат овие информации на некој начин ?
Не
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.640
Поени од реакции
38.823
Ме интересира дали фирма може да провери твое целокупно работно искуство (стаж) ? Во смисла бараат 3+ години на одредена позиција, ти се пријавуваш а имаш 1/3 од искуството на таа позиција и “лажеш“ дека имаш повеќе. Дали има шанси легално да ги проверат овие информации на некој начин ?
Не можат, али тоа ќе се познае по тебе. Тие што те интервјуираат не пијат нафта, него се бајаѓи уходани и искусни. Такви како тебе секој ден по десетина им минуваат, а некогаш и повеќе.
 
M

Macedon1um

Гостин
Не можат, али тоа ќе се познае по тебе. Тие што те интервјуираат не пијат нафта, него се бајаѓи уходани и искусни. Такви како тебе секој ден по десетина им минуваат, а некогаш и повеќе.
Ќе видиме официјално искуство имам само 1 година во таа работа но многу повеќе предходно на црно така да не ми е ништо ново.

Ако пишам само 1 што е официјално големи се шансите воопшто да не ме викнат, вака со лажни информации има поголеми шанси да ме викнат и барем ќе имам шанса да се покажам Е сега не би сакал да се срамам ако има шанси да проверат па затоа прашав да знам за сигурно :)
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Ќе видиме официјално искуство имам само 1 година во таа работа но многу повеќе предходно на црно така да не ми е ништо ново.

Ако пишам само 1 што е официјално големи се шансите воопшто да не ме викнат, вака со лажни информации има поголеми шанси да ме викнат и барем ќе имам шанса да се покажам Е сега не би сакал да се срамам ако има шанси да проверат па затоа прашав да знам за сигурно :)
Има. Нз како се викаше ама ми иде да кажам АВРМ, тоа скратеница беше за нешто, ама баш ич не памтам за што. Страна од некое министерство или нешто, побарај на гугл веројатно ке го најдеш.
И мислам дека со матичен број си се бараш, и ти искача кое образование го имаш, кај го имаш завршено и слично. Работен однос моментален. Работни односи претходно шо си ги имал, воедно и нивно времетраење и во која фирма.

Ова одамна проверував, мислам дека го најдов ова кога барав да видам дали ме пријавиле на работа или уште не.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.640
Поени од реакции
38.823
Ќе видиме официјално искуство имам само 1 година во таа работа но многу повеќе предходно на црно така да не ми е ништо ново.

Ако пишам само 1 што е официјално големи се шансите воопшто да не ме викнат, вака со лажни информации има поголеми шанси да ме викнат и барем ќе имам шанса да се покажам Е сега не би сакал да се срамам ако има шанси да проверат па затоа прашав да знам за сигурно :)
битно е да има сок у тебе, како да ти кажам, ако си некое типче што може многу да работи секаде ќе те примат, ако си онака мех нормално е да не те примат. На никоја фирма не и треба рамковен.
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Има. Нз како се викаше ама ми иде да кажам АВРМ, тоа скратеница беше за нешто, ама баш ич не памтам за што. Страна од некое министерство или нешто, побарај на гугл веројатно ке го најдеш.
И мислам дека со матичен број си се бараш, и ти искача кое образование го имаш, кај го имаш завршено и слично. Работен однос моментален. Работни односи претходно шо си ги имал, воедно и нивно времетраење и во која фирма.

Ова одамна проверував, мислам дека го најдов ова кога барав да видам дали ме пријавиле на работа или уште не.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Т.е. да АВРМ - агенција за вработување на РМ

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Никој не се замара да гледа на АВРМ ама вака накратко, ако на претходното работно место си се фрлал сам во оган, си наоѓал сам решенија, не си оставал работа, си покажувал самоиницијативност. ќе знаеш за многу повеќе од таа една година што си ја поминал. Да ми простиш на речников ама ако си бил пиче и нонстоп да си се криел позади некој колега или колешка како што се куп во фирмиве, и 5 да имаш ќе те сетат дека си зелка :D Повеќе на ПП ако те интересира :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom