PlayStation 5

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Братче многу души се префрлиле т.е направиле нов акаунт на азиските региони.Кобајаги имало повеќе играчи повеќе попусти...
Абе Азиски региони... праша кој е најдобар регион, најдобар регион ти е Америка, барем повеќето тука се на тој регион.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Најевтин за игри УСА. Најевтин за ПС+ Индонезија. Толку.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Еве гејмери шпекулации има дека ќе имало и слим верзија на PS 5
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ова ми делува лажно.
Слим ќе има секако, од 2022 па натаму.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Некако изгубив желба низ годиниве за игри на конзола па играв строго на компјутер така да од 2ка на 5ка одам. Би ја почекал конзолава до Фебруари/Март најкасно да се испеглаат некој ситници и во надеж дека можеби би излегла црна мат варијанта или многу летам у облаци? :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Некако изгубив желба низ годиниве за игри на конзола па играв строго на компјутер така да од 2ка на 5ка одам. Би ја почекал конзолава до Фебруари/Март најкасно да се испеглаат некој ситници и во надеж дека можеби би излегла црна мат варијанта или многу летам у облаци? :D
Белите пластики од страна се вадат и заменуваат лесно, и имаше уште пред да излезе страни кои продаваа исти во различни бои. Ама како што знам од Сони ги скинаа сите. Претпоставувам дека они планираат да продаваат понатаму.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Некако изгубив желба низ годиниве за игри на конзола па играв строго на компјутер така да од 2ка на 5ка одам. Би ја почекал конзолава до Фебруари/Март најкасно да се испеглаат некој ситници и во надеж дека можеби би излегла црна мат варијанта или многу летам у облаци? :D
Гледав некој цртаа на белите плочки, можиш да му ги дадеш на некој сликар ако познаваш и да ти дојди прејака конзолата.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Абе добро ако не од Сони има стикери од dbrand или ќе најдам чаре. Не дека тоа ми е пресудното повеќе чекам да се испегла некој баг и да излезат повеќе игри, а и секако во моментов нема залихи.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Хардверски не верувам дека ќе испеглаат нешто, тоа ќе го направат кога ќе излезе слим или пак про.
Овие страните за капаците ги скинаа ама верувам ќе има нови, ништо чудно на ибеј и али експрес да се појават во скоро време.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
4 про (црна) најдобар дизајн ми имаше. Во секој ентериер можеш да ја вклопиш :D
5кава доста поголема ми изгледа, башка предвидена за вертикално да стои...
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Про имам јас и се счожувам потполно со тебе, мада и обичната четворка не е лоша. Дизајнот на ПС5 мене лично не ми се допаѓа, плуѕс тоа огромен е. Можеби ПС5 слим со слични димензии како ПС4 Про би бил полн погодок, и секако да не биде така заоблен.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
107
Поени од реакции
260
Ова гејмериве све ентериер дизајнери да ти биле.

Конзолата изгледа одлично во живо.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
PS 4 Pro и PS 3 Super Slim ми имаа посимпатични линии од петкава, која да бидам искрен е најгрда досега според мене.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ова гејмериве све ентериер дизајнери да ти биле.

Конзолата изгледа одлично во живо.
Демек не е битно тоа како изгледа во домашниот сетап. Еве мене ми се свиѓа ептен дизајнот, ама нема да го собере кај што ми е сега четворката па ќе мора да го ставам на биро до монитори кај што нема воопшто да се вклопува и ќе штрчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom