Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Шо си мачите виугите? Глеј те си го Муле со дедо Иствуд, модерен вестерн, со поуки околу семејниот живот, кој во ова информатичко време го подзаборавивме!
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Шо си мачите виугите? Глеј те си го Муле со дедо Иствуд, модерен вестерн, со поуки околу семејниот живот, кој во ова информатичко време го подзаборавивме!
Ок е филмот, да не речам мех, ама пак го има тој Клинтов печат на раскажување приказна, малце да ти заиграат градите. Институција е стариот иако во задњи години малце му опадна квалитетот на филмовите ама сеуште е тука, се држи и работи.
Каква бедес фаца е, и на 150 години да ги спои веѓите ќе покаже авторитет и страв кај гледачот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ок е филмот, да не речам мех, ама пак го има тој Клинтов печат на раскажување приказна, малце да ти заиграат градите. Институција е стариот иако во задњи години малце му опадна квалитетот на филмовите ама сеуште е тука, се држи и работи.
Каква бедес фаца е, и на 150 години да ги спои веѓите ќе покаже авторитет и страв кај гледачот.
Има три паралелни света во филмот кои се преплетуваат! Нормално најкул е средбата со инспекторот и на суд, ама и семејната разврска иако е ефтина има некоја сентиш тежина.
За мексичкиот табор муабет да не правиме!
Инаку не реков дека е кој знае што, ама од тоа што се тркала периодов, нешто со поголема специфична тежина е филмов!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817



Дајте некој ваков сличен предлог за feel good комедии и филмови. Овие први ми текнаа на памет, имам изгледано поприлично, ама можи ќе се потрефи нешто шо немам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
буквално на сите кои го гледале Тенет, им треба втор пут (минимум) за да го сфатат

мене ни прв пут не ми треба за да го сфатам
али ја сум друго
остај ме ти мене
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Топ е филмов, само треба да го гледам уште 5 пати за да го сфатам. - Никој никогаш.

Отворете тема да видиме што сте сфатиле. Баш ме интересира.

Као да не му беше доволен Inception, па мораше и ова да го напраи. Во ред, нека продолжи вака па ќе му честитаме влез во клубот на претенциозните филмски работници.

Кристофер Нолан ако уште еднаш напраиш ваков глуп филм има да ја искинам сликата со твојот лик што ја иам закачено на ѕид.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Топ е филмов, само треба да го гледам уште 5 пати за да го сфатам. - Никој никогаш.
Всушност секој филмофил после секој изгледан артхаус филм.
Оди во коментари на филмови од режисери од типот Бела Тар, Бергман, Тарковски и слично, само вакви коментари ќе најдеш, никој ништо не сфаќа а оценките 9ки и 10ки

Јас во Тенет не наидов на ништо комплицирано, нема да е лошо уште еднаш да го изгледам иако најверојатно нема зашто ме мрзи, ама филмот беше супер и од прва.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Топ е филмов, само треба да го гледам уште 5 пати за да го сфатам. - Никој никогаш.

Отворете тема да видиме што сте сфатиле. Баш ме интересира.

Као да не му беше доволен Inception, па мораше и ова да го напраи. Во ред, нека продолжи вака па ќе му честитаме влез во клубот на претенциозните филмски работници.

Кристофер Нолан ако уште еднаш напраиш ваков глуп филм има да ја искинам сликата со твојот лик што ја иам закачено на ѕид.
тебе те бива за долги моабети отвори тема со спојлери
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Всушност секој филмофил после секој изгледан артхаус филм.
Оди во коментари на филмови од режисери од типот Бела Тар, Бергман, Тарковски и слично, само вакви коментари ќе најдеш, никој ништо не сфаќа а оценките 9ки и 10ки

Јас во Тенет не наидов на ништо комплицирано, нема да е лошо уште еднаш да го изгледам иако најверојатно нема зашто ме мрзи, ама филмот беше супер и од прва.
Тоа се тие псевдоинтелектуалци, чуле дека е добро и мава 10ка, не е битно дали него му се допаѓа. Иста багра ко овие што се ложат на модерна уметност, гледа сликата и глуми ова значи она значи.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ретко кој од прва ќе ги сфати сите работи во филмот. По 5 пати враќав за да направам ментална слика што одприлика се дешава, кога полагав испит физика 2 теорија на релативност за дилатација на простор и време толку мозокот не го исцедив како сега. Место да се опуштам од работа со убав филм јас продолжив со решавања проблеми на лист цртав временски линии срања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom