Политиките на Бугарија кон Македонија

Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Koka kola,bugarski proizvod pod licenzija vo vremeto na komunizmot.Imase ja nasekade za sitni pari.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.310
Поени од реакции
57.752
Ами ние сме Б'лгари а не Бугари ,Б'лгарија а не Бугарија :)
На македонски сте Бугари, не знам што е навредливо тука. Секој јазик си има свој начин на изговарање на други народи и држави. Не знам дали има случај во македонскиот литературен јазик каде се употребува апостроф пред буквата л ('л), ако грешам нека ме поправи некој...
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Во Охрид оштетен споменик поставен во чест на удавените 15 бугарски туристи во 2009 година


Ova e zalostno i necovecko odnesuvanje kon memorijata na lugje koji dosle vo MK da potrosat nekoj lev vo korist na makedonskata ekonomija i Ohrigjanive:neetaka:
Se ke zapamtime.....
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Во Охрид оштетен споменик поставен во чест на удавените 15 бугарски туристи во 2009 година


Ova e zalostno i necovecko odnesuvanje kon memorijata na lugje koji dosle vo MK da potrosat nekoj lev vo korist na makedonskata ekonomija i Ohrigjanive:neetaka:
Se ke zapamtime.....
толку сте заслужиле, памтете, кој ве еба
 
M

Macedon1um

Гостин
Se ke zapamtime.....
Што ќе запамтите бе болвари, нормално е кога сееете омраза да добивате ваква реакција


Туку ај одговорете на прашањево погоре, кога ќе побарате и Грција да ги тргне таблите или фуфка ?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Што ќе запамтите бе болвари, нормално е кога сееете омраза да добивате ваква реакција


Туку ај одговорете на прашањево погоре, кога ќе побарате и Грција да ги тргне таблите или фуфка ?
ќутат за таму ко пички, ебати курвите
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
На македонски сте Бугари, не знам што е навредливо тука. Секој јазик си има свој начин на изговарање на други народи и држави. Не знам дали има случај во македонскиот литературен јазик каде се употребува апостроф пред буквата л ('л), ако грешам нека ме поправи некој...
не е апостроф форума не ми дозволува да изпишам буквата
еве како се пишувало во Македонија 1864
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лудогорец, на македонски сте Бугари и државата е Бугарија. Ќе го прифатиш ова или ќе продолжиш да забегуваш офтопик?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.310
Поени од реакции
57.752
не е апостроф форума не ми дозволува да изпишам буквата
еве како се пишувало во Македонија 1864
Не е релевантно тоа, јас ти зборувам за македонскиот литературен јазик, после кодификацијата. Кој што пишувал во 1864-та, кој кому му подигнувал споменици, е тотално небитно.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Лудогорец, на македонски сте Бугари и државата е Бугарија. Ќе го прифатиш ова или ќе продолжиш да забегуваш офтопик?
Немој бе Симо не ги сечи...


Sent from my Redmi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom