Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Nekoj da mi napisit broj od Legija 6 vo Sofija da zvonam da vidam dali stignale dokumentite vo opstinata
+35929872801 Општина Средец-адресна
Автоматски споено мислење:

Vo ukaz 211/2020 bea vkluceni 175 prepiski do broj 15307/2018 i broj 7176/2018.
Imase i ukaz 212/2020 za stranci.
Cestitki do site!!!
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Dobro utro na site dosaden sum so ova 3 ipol meseci za broj na prepiska nema uste so moze da e rabotata

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
85
Поени од реакции
123
Prasanje za drugar :Vo Opstina koga se podnesuvaat dokumentite za EGN dali ti davaat nekakov broj po koj bi si go baral EGN to deka e gotovo ili voopsto ne ti davaat
 
Член од
23 април 2019
Мислења
73
Поени од реакции
148
Edno prasanje do vas forumdzii. Citam deka od koga ke se dobie ukaz togas se prakja molba do ambasada za tamu da se podigne ukazot. Bidejki jas sum preku sofia dali mozam sega dodeka sum na polozitelno da ispratam molba za ukazot da mi stigne vo ambasada ili trebe prvin da ispadne koj broj na ukaz pa duri togas na taa osnova da pravam molba.
Fala vi odnapred
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Edno prasanje do vas forumdzii. Citam deka od koga ke se dobie ukaz togas se prakja molba do ambasada za tamu da se podigne ukazot. Bidejki jas sum preku sofia dali mozam sega dodeka sum na polozitelno da ispratam molba za ukazot da mi stigne vo ambasada ili trebe prvin da ispadne koj broj na ukaz pa duri togas na taa osnova da pravam molba.
Fala vi odnapred
Mozes eveti ja molbata mene mi ja napravi eden bugarski advokad, i jas ja pustiv pred 2 nedeli na forumov!
 

Attachments

Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Da spodelam
Vcera na soprugot mu stigna Ukazot Bitola i denes go podigna. Mu kazaa deka dokumetite ke bitat Sofija isprateni na 07.12 so diplomatskata posta i deka samo 50 dokumeti pustaat. Ponatamu ke zemime posrednik za da napravi sto pobrzo da dobie maticen broj i da zakaze za slkanje. Kolku ke e toa pobrzo neznam.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom