Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
https://www.driverscape.com/download/facecam-300
Овај го симнав, ист беше како оригиналниот од ЦДто. Пробав и со твојов линк, џабе не бива пак.
Ај симни го еден од овие два софтвери: Driver Booster (го имаш на замунда) или Driver Hub (free download) и види кои драјвери на pcto ќе ти ги најде за апдејт.
Немој само да го апдејтираш на графичката преку овие, а другите горе долу не би требало да ти направат проблем.

Сепак пред да почнеш со автоматски апдејт со ваков софтвер направи си Restore Point

Откако ќе направат апдејт на драјверите рестарт преку апликацијата или преку старт-рестарт (немој хард ресет преку копчето на пц-то).

П.С камерата обавезно да биде конектирана на пц-то додека бараат апдејт на драјвери апликациите.

П.П.С ако не може и така пробај рачно да ја додадеш преку Add Hardware
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Ај симни го еден од овие два софтвери: Driver Booster (го имаш на замунда) или Driver Hub (free download) и види кои драјвери на pcto ќе ти ги најде за апдејт.
Немој само да го апдејтираш на графичката преку овие, а другите горе долу не би требало да ти направат проблем.

Сепак пред да почнеш со автоматски апдејт со ваков софтвер направи си Restore Point

Откако ќе направат апдејт на драјверите рестарт преку апликацијата или преку старт-рестарт (немој хард ресет преку копчето на пц-то).

П.С камерата обавезно да биде конектирана на пц-то додека бараат апдејт на драјвери апликациите.

П.П.С ако не може и така пробај рачно да ја додадеш преку Add Hardware
Пробано е и ова, не бива. Очигледно не се прај.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Дечки, ме интересира дали знаете добар начин за поврат на избришани фајлови без додатен софтвер?
Али ако мислите дека има софтвер што ова го прави подобро кажете.(го пробав Recuva, онака ми е)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Дечки, ме интересира дали знаете добар начин за поврат на избришани фајлови без додатен софтвер?
Али ако мислите дека има софтвер што ова го прави подобро кажете.(го пробав Recuva, онака ми е)
Ovoj Recuva vrsi povrajkanje na fajlovi koi se skoro izbriseni ili fajlovi koi se izbriseni i poveke od godina dena?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Ovoj Recuva vrsi povrajkanje na fajlovi koi se skoro izbriseni ili fajlovi koi se izbriseni i poveke od godina dena?
Мислам дека е за само скоро избришани. Пробав со фајлови кои се пред неколку недели, ми ги врати корупирани.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Дечки, дали некој од вас го има користено TOX клиентот за комуникација(поточно qTOX) и дали мислите дека е добра замена за ZOOM?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дечки, дали некој од вас го има користено TOX клиентот за комуникација(поточно qTOX) и дали мислите дека е добра замена за ZOOM?
Не знам кој е тој.
Три имам користено, Zoom, Teams и она на Cisco Webex или како и да се вика, и тврдам дека убедливо најдобар барем според мене е Zoom.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ми рикна тастатурата на лаптопот. Му ставив УСБ тастатура пошто неможат да најдат заменска по сервисиве. Е сега проблемот е следен. На секое второ копче кое ќе го прицнам, ми излегува прозорецов и буквално премногу ми пречи и не можам да работам рает. Дали постои можност да го тргнам да не ми излегува? Излегува ако прицнам спејс, ентер, 2, а, т, 9 и ногу други. :mad::mad::mad:ПОМОООООШ!!!!:place:
1605120479311.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ми рикна тастатурата на лаптопот. Му ставив УСБ тастатура пошто неможат да најдат заменска по сервисиве. Е сега проблемот е следен. На секое второ копче кое ќе го прицнам, ми излегува прозорецов и буквално премногу ми пречи и не можам да работам рает. Дали постои можност да го тргнам да не ми излегува? Излегува ако прицнам спејс, ентер, 2, а, т, 9 и ногу други. :mad::mad::mad:ПОМОООООШ!!!!:place:
Прегледај го приврзокот 274205
Тоа се појавува ако стиснеш F12.
Може на новата е нешто зезнато тоа копче, види да не е заглавено, може таа од лаптопот не е целосно цркната па се активира тоа копче.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Тоа се појавува ако стиснеш F12.
Може на новата е нешто зезнато тоа копче, види да не е заглавено, може таа од лаптопот не е целосно цркната па се активира тоа копче.
Тастатурата од лап топот не ни ги има F копчињата
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Тастатурата од лап топот не ни ги има F копчињата
Не сум сретнал такво нешто.

Како и да е, другава тастатура од кај ја најде?
Оди купи некоја од 200 денари и пробај. Или сегашнава пробај ја на друг компјутер.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Имам проблем при форматирање на лаптопот. Кога идам у биосот да го сменам хдд-то со бутираното усб со новиот виндоус , воопшто не ми го прикажува за да го сменам. Пробав и со друго усб истото се случува.
Мора да го направиш повторно бутабилно усб-то,користи го бесплатниот и одличен програм руфус,кај partition scheme одбери MBR а кај target system BIOS or UEFI,после бутирај од вакво припремано усб,пиши тука што си направил
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Ме интересира дали некој од вас има custom е-мајл домен(пр. contact@petko.mk)? Во последно време стварно ме заинтересира и сакам да си имам таков домен, но незнам на кој начин. Ако некој знае како или има по некое советче, нека каже. На youtube е мн. лошо објаснето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom