Македонска берза

Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Pa koj kaza deka nemozat da ja kupat komercijalna banka ? Neka dadat cena do komisija za hartii od vrednost na primer 60.000 denari akcija ke ide hari od vrata do vrata da gi ubeduva akcionerite :)
Ima li tuka nekoj normalen ili site ke se pravime ludi vo interes na politikata na ovie prodadeni dushi sto se na vlast ?????
 
Член од
6 јануари 2018
Мислења
126
Поени од реакции
176
Колку време вообичајно чекате за салдирање на купените хартии?
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Ова кутрето изгледа се претворило во Дракула, ама освен пчелките почнало да ги малтретира и зелките:

Screen Shot 2020-10-26 at 14.25.03.png

Баш ќе го изгледам до крај да видам што им се случило на ликовите...
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Зошто Стопанска Скопје стои на ова ниво. Финансиските податоци се далеку од лоши за да биде на 1100 ден
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Stalno vakvi prashanja imalo i ke ima ednostavno sekoj ima pravo da ima razlicni percepcii !!! Fakt e deka nekoj kontinuirano prodava no kontinuirano i se kupuva !!!
Na golemo se zbori za dividenda od 610 denari vo KMB pa pak nekoj vcera si prodade na 6745 ednostavno deckoto moze sakal da si uplati loto ili pak moral da plati za pcr test :)
Pred nekoj den i TTK nekoj prodade na 1280 a gledam vcera prv prodazen beshe na 1425 ???
Toa se tie vreminja koga umira iznenadno nekoj sto veruval vo akcii ama zaboravil na vnukot da mu objasni sto sakal so niv :)
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Зошто Стопанска Скопје стои на ова ниво. Финансиските податоци се далеку од лоши за да биде на 1100 ден
Ако мислиш дека акцијата е добра, тогаш моли Бога да дојде на 550 за да купиш дупло повеќе
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
банките се нови газди на СРМ. на последната аукција ја одбија државата да и позајмат пари од понудени 50 милиони евра се истргуваат само 10. обично се натфрла бројката за неколку пати.
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Samata cena ke go demantira.Kako moze da bide akcijata dobra ako padne za 50%?
Секако дека може да падне иако е добра затоа што во голем број случаи мнозинството купувачи немаат врска што купуваат, или уште почесто, што фондовите коишто управуваат со нивните пари купуваат во нивно име. Јас најмногу пари на берзава имам заработено на Стопанска Скопје, купувајќи го најголемиот број акции на цени под 140 денари, такашто дури и тие 550 ми делуваат прескапо.
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
310
Поени од реакции
490
Ouchhhhh, tonch!!!

p.s кај сте бе другари што го промовиравте Макпетрол со месеци.
Вчера излегол фин. извештај за МПТ ама нешто не ви се ни коментира.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom