Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Независен тим да изврши обдукција :pos:

Добро луѓево колку доктори по судска медицина мислат дека имаме во државава, 450? А и зошто обдукција кога нели вирусов не постои? Органски не се вари Венко заедно со бфф-чињата од Влада ама ова хедс ап за ова.

Само што чиј е профилов, работи на клиника ликов па пишува наместо Венко?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Независен тим да изврши обдукција :pos:

Добро луѓево колку доктори по судска медицина мислат дека имаме во државава, 450? А и зошто обдукција кога нели вирусов не постои? Органски не се вари Венко заедно со бфф-чињата од Влада ама ова хедс ап за ова.
Миленко свињацот ги набуцка, се воспалија неколку амеби и сеа ваљда бара на интернет како да го врати времето назад хахахах

Гугла "vrati vreme se zaebaf"
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.146
Поени од реакции
25.577
Миленко свињацот ги набуцка, се воспалија неколку амеби и сеа ваљда бара на интернет како да го врати времето назад хахахах

Гугла "vrati vreme se zaebaf"
Не смее Венко да одговори така, за жал. Фејк профил е. Ама да, тоа би било одличен одговор на таквите аргументи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не смее Венко да одговори така, за жал. Фејк профил е. Ама да, тоа би било одличен одговор на таквите аргументи.
Само што дознав, тоа е кога немаш твитер хахаха

Пеа блам на годината, ти ебам глупиот.

Се слагам иначе, вака треба да го донесат и него и свињацот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.146
Поени од реакции
25.577
Ја верувам дека постои вирусот ама за пола милион евра би си пробал среќа, ќе ги бацувам респираторите :)
Пола милион евра ако не се заразиш, не ако не развиеш симптоми. За второво вреди да се проба неколку пати. :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Пола милион евра ако не се заразиш, не ако не развиеш симптоми. За второво вреди да се проба неколку пати. :D
Како ќе ми докажат дека сум се заразил ако не развијам симптоми, кога не верувам и во тестот :icon_lol:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Најдоброто земање на вит Ц е на 12 саати по 500мг со продолжено ослободување.
Апсолутно неточно
Автоматски споено мислење:

Не мислиш дека ти е многу 5000 iu?
Јас во текот на летото пиев 800 iu, сега накачив на 1000, а од ноември 2000 ќе почнам. Не сум чул досега некој да пие по 5000. Исто и за цинкот. Мада секој си го знае најдобро организнот, се разбира во граници на пдв.

Инаку ме мрзи да пишувам на темава и не гледам поента во објаснување со ковид денајери, ама генерално слични информации имам како @Saber Rider. Од луѓе што работат во 8ми сепетември и на инфективна. Значи од луѓе директно во најжестокото што се, не од 4chan експерти. Поддршка за комрадот Сабер Рајдер кој има жквци да се објаснува со денајериве.
Со 1000 ui си на дното од рефернтните вредности, (ако немаш прекумерна тежина) ско имаш под.

При ковид околу 10k на ден, за нормална употреба ок доза е 2к на ден, под тоа waste of time and money.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Тој дечкото у Зегин се жалеше прееска,откако ги направиле N95 маските по 70 динари маска се нема продадено а претходно не можеле да постигнат по телефон се јавуеле да им тргнат.Чурук народ сме нек си ебе матер.
Автоматски споено мислење:

Или па може тие у Кам се KN95 и имаат едно кругче метално како филтер,може тие идат ко алва :pos:ради филтерчето.Оптичка варка
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.109
Тој дечкото у Зегин се жалеше прееска,откако ги направиле N95 маските по 70 динари маска се нема продадено а претходно не можеле да постигнат по телефон се јавуеле да им тргнат.Чурук народ сме нек си ебе матер.
Автоматски споено мислење:

Или па може тие у Кам се KN95 и имаат едно кругче метално како филтер,може тие идат ко алва :pos:ради филтерчето.Оптичка варка
Ми се свиѓа што откако накачиле цена не им ги купувале више, поштувам тоа. Освен ако накачиле и квалитет уз цената, тоа е веќе др приказна. Иначе нека си ги чуваат сега по магацини некој месец, па нека ги намалат пак.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Ми се свиѓа што откако накачиле цена не им ги купувале више, поштувам тоа. Освен ако накачиле и квалитет уз цената, тоа е веќе др приказна. Иначе нека си ги чуваат сега по магацини некој месец, па нека ги намалат пак.
Обратно другар,откако ги намалиле од 270 мислам на 70 не ги купуваат :pos: Тоа е тој парадокс
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.109
Црн рекорд
29.5% позитивни од тестираните. 22 починати.
Нема врска, од друго умреле, (како беше, сообраќајка имале им нашле после тоа корона и од тоа ги пишале) каква корона. Библиски народ тоа не фајќа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
22 :eek:Овие да не почнаја апаратите да ги исклучуваат, како викаа во Италија кога беше жустро со чинвање ги одбираа кој да го стават на респиратор од пренатрупаност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom