K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
sega ke pocni Robert Whitaker vs Jared Cannonier taka da bi trebalo 10 i pol da pocni prefight klipovite
Автоматски споено мислење:

Bobby Knuckles :kafence:
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Гледав на еден стрим, ми се укочи, додека да се префрлам на друг стрим заврши борбата.
29-0, никој пред него, а не верувам дека некој ќе го направи тоа по него.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Ja dogledav borbata ama ne go slusnav delot okolu prostuvanjeto. Kaza nesto posebno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ветил на мајка му дека ке се пензионира, иако сон на татко му му било да има 30 победи во 30 борби и да го престигне Џон Џонс.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Сакав Гејџи да победи и да внеси малку неизвесност во категоријава, но му давав мали шанси.
А искрено очекував подобар Гејџи, овој како да не знаеше што да прави, како да се плашеше од соборување (како и сите други) па заборави на страјкингот.
Конектираше 2-3 добри кикови а другото беа повеќе удари во одбрана.

Хабиб го прочита во првите 60-тина секунди и му го истури притисокот. Колку самоуверено го одработи ова...
Не гледав никој од моменталниве топ 10 кој би можел да го победи, али јбг, ете се пензионирал...

Гледав резултат и од Витакер - Канониер. Мило ми е што Витакер ја добил борбата, иако бев фан и на двајцата. Се надевам ќе добие римеч против кловнот Адесања.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Iako ne go mirisam voopšto mora da mu se simne kapa na ovoj Khabib. Dominantno. Mnogu poiše očekuev od Justin ama toa a. Zakači nekolku direkti i leg kikovi ama džabe, voopšto ne go poremeti dagestanecov. Inače najbolja borba večerva Vitaker i Kanonier. Top za gledanje. Vitaker odličen, iako kao zamava šimpanzono na kraj da imaše uše minuta do kraj može i ke go patosiraše.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Сеа на Јутјуб ја гледав Витакер - Канониер. Стварно одлична борба, Роберт изгледаше подобро од претходната и покрај тоа што на крајот беше зашеметен.
Многу техничка борба во секој случај.

Роберт Витакер стварно го заслужува местото позади Адесања на табелата, а очекувам во првите месеци од 21-ва да добие римеч против Адесања.

Искрено... овојпат морам предност да му дадам на кловнот без разлика што Роберт изгледаше одлично во последниве 2 борби.
Адесања е калибар како Хабиб, типот е ненормален страјкер, страшен снајперист. Роберт ќе мора многу да се подготви и да промени некои работи ако го сака појасот.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Пост фајт интервјуто со Хабиб.
На каналот е ставен и пресот после борбата на кој на прашања одговараат Дејна Вајт и Витакер, ама загледан сум нешто друго моментално.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Нека гледаат сегашните и идните "ѕвезди" како достоен шампион се однесува на највисоко ниво. Поради неговиот став и почит, ќе остане запамтен како најдоминантен непоразен шампион во историјата на ММА! Фала ти за цела инспирација сите овие години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom