Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Врти сучи со ова 3-5-2 најмногу на тим личиме.
И ланска сезона дербињата со неа ги добивавме.
Џабе плукање.
Ај сети се на полуфиналето против Челзи во ФА купот на што личевме со 5-3-2.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ова е ваљда прва уткмица со оваа формација кај шо одиграја нешто шо личи на фудбал. Претходните беа мачење.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ова е ваљда прва уткмица со оваа формација кај шо одиграја нешто шо личи на фудбал. Претходните беа мачење.
Ова беше кобајаги принудна формација, пишав погоре не е само до формацијата, до составот е! Инаку нека не не лаже вчерашната утакмица, ПСЖ беа мивки на средина!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ова беше кобајаги принудна формација, пишав погоре не е само до формацијата, до составот е! Инаку нека не не лаже вчерашната утакмица, ПСЖ беа мивки на средина!
Пак со истите муабети? Најстаро правило во фудбалот е дека играш колку што ќе ти дозволи противникот. Да не беа вчера машини Мектоминеј и Фред, ќе ни се видеше јак средниот ред на ПСЖ. Да го чуваше Мбапе некој друг, а не Ван Бисака и Туанзебе ќе имаше неколку успешни претрчување и ќе дадеше два гола, потоа сите ќе зборуваа колку е јак.

ПСЖ беше слаб вчера затоа што Јунајтед толку им даде да играат.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Ај сети се на полуфиналето против Челзи во ФА купот на што личевме со 5-3-2.
Знаев дека за таа ќе се фатите
Баш ме интересира нареднава со Челзашите дали ќе игра 3 5 2..и дали Погба ќе дреме на клупа.
Се надевам на двете позитивни, Фред реално ваков таков кога врзе неколку утакмици во низа си гази (дефанзивно пред се)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Знаев дека за таа ќе се фатите
Баш ме интересира нареднава со Челзашите дали ќе игра 3 5 2..и дали Погба ќе дреме на клупа.
Се надевам на двете позитивни, Фред реално ваков таков кога врзе неколку утакмици во низа си гази (дефанзивно пред се)
Мислам дека ќе му биде малку незгодно на Солскјер на домашен терен против Челзи да извади крајно дефанзивна постава, ама не дека е неверојатно повторно да излезе со 5-3-2. Од друга страна па овој Челзи со катастрофалната одбрана е идеален да го чекаш на контри и да ги отепаш.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Мислам дека ќе се врати на 4-2-3-1 за со Челзи. А со 3-5-2 лани ги имавме размонтирано и Сити и Челзи, едино во Фа Купот потфрлија, до душа до пред крајот на полувремето се држеа стабилно, па после низата на прекини паднаа.
Од друга страна, вчера со Тељеш сосема поинаку ми делуваше оваа 3-5-2 ...
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не знам за вас, ама мене голем бед ми беше што се радуваме на играч кој добро пушта центаршутеви.Супер за играчот, ама да му се сневиди, до пред некоја година мнозинство у тимот пуцаа прејаки центаршутеви, за сега да се радуваме на еден и единствен таков.Настрана што напредуваше фудбалот и крилата функционираат како inside forward што дриблаат и шутираат према гол, треба да се има изобилие на способност.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не знам за вас, ама мене голем бед ми беше што се радуваме на играч кој добро пушта центаршутеви.Супер за играчот, ама да му се сневиди, до пред некоја година мнозинство у тимот пуцаа прејаки центаршутеви, за сега да се радуваме на еден и единствен таков.Настрана што напредуваше фудбалот и крилата функционираат како inside forward што дриблаат и шутираат према гол, треба да се има изобилие на способност.
Се радуваме што имаме БЕК кој знае да погоди центаршут. После Ван Бисака и неговите центаршутеви добро е барем од едната страна да претставуваме опасност. А фино би било и крилата да знаат да центрираат од време на време, под услов да имаме десно крило. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.304
Се радуваме што имаме БЕК кој знае да погоди центаршут. После Ван Бисака и неговите центаршутеви добро е барем од едната страна да претставуваме опасност. А фино би било и крилата да знаат да центрираат од време на време, под услов да имаме десно крило. :D
И да имаме напаѓач кој знае со глава. Шуќур, Кавани.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.772
Ај сети се на полуфиналето против Челзи во ФА купот на што личевме со 5-3-2.
So celzi skroz drug bese sostavot , i go imavme mrtvoto drvo pogba na sredina od pocetok , i detencevo wiliams igrase desen bek. Ne mozes da kazes deka e do formacijata koga na toj mes ko da igrase osogovo prvo poluvreme
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Челзи е ранлив дефанзивно. На Оле е да одлучи дали тоа ќе го казни со напаѓачка формација или ќе ги чекаме на контри. Се ќе зависи дали ќе стартува Кавани на тој меч...Ако стартува очекувам 4-2-3-1, ако не ќе започниме со 3-5-2 или 3-5-1-1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom