Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Конечно !!!!
Голема благодарност до Пале! Како ме советуваше несебично до сега!
До сите членови кои контактираа со мене до крај ! И со некои од нив станавме и пријатели @M.M.M
Специјална благодарност за денешниот ден, кога бев да си подигнам сабајле во амбасада во Скопје удостоверението, исто така морав да се тестирам, утре ќе патувам. Таа специјална благодарност ја посветувам на @Jovicaaa , кој сподели за ефтините тестови во институтот на јавно здравје, вистина е, бев сабајле, си се тестирав за 1850 денари и заштедив сума пари за разлика од приватните! Резултат даваат во 18 часот истиот ден!
СЛЕДЕТЕ ГО ФОРУМОТ, ОВДЕ ИМА ПРЕКРАСНИ НАПАТЕНИ ДУШИ КОИ ПОМАГАТ НЕСЕБИЧНО!
ПС: @Blgarceto еве да ти течат лигите за надеж да си добиете сите!
Продолжувам процедура останата во Софија.
Ви благодарам на сите за советите!!!
@Bibo i @orel100 srcki :angel:
Cestitki Blgarke!!!! Mi tecat ligi nenormalno, sedejki vo metroto vo Sofija pokraj moite bratja blgarski...
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
121
Поени од реакции
214
deneska nikakva promena ponedelnicki spijat...
[/Q
Конечно !!!!
Голема благодарност до Пале! Како ме советуваше несебично до сега!
До сите членови кои контактираа со мене до крај ! И со некои од нив станавме и пријатели @M.M.M
Специјална благодарност за денешниот ден, кога бев да си подигнам сабајле во амбасада во Скопје удостоверението, исто така морав да се тестирам, утре ќе патувам. Таа специјална благодарност ја посветувам на @Jovicaaa , кој сподели за ефтините тестови во институтот на јавно здравје, вистина е, бев сабајле, си се тестирав за 1850 денари и заштедив сума пари за разлика од приватните! Резултат даваат во 18 часот истиот ден!
СЛЕДЕТЕ ГО ФОРУМОТ, ОВДЕ ИМА ПРЕКРАСНИ НАПАТЕНИ ДУШИ КОИ ПОМАГАТ НЕСЕБИЧНО!
ПС: @Blgarceto еве да ти течат лигите за надеж да си добиете сите!
Продолжувам процедура останата во Софија.
Ви благодарам на сите за советите!!!
@Bibo i @orel100 srcki :angel:
Cestitki!
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Преку посредник ја терам работата, поднесе молба до Софија, со дадено полномоштво заверено на нотар овде. Ако процедурата се тера преку посредник не верувам да чека некој повеќе од 2 месеци за да го подигне државјанството.
Preku posrednik ja teram rabotata so molba podnesena vo Bitola za ukazot, vekje sedma nedela uste ne mi e stignat Bitola.
Автоматски споено мислење:

Чисто за информација денес подигнато државјанство во Битола, 5 недели по добиениот указ.Указот бил потпишан на 24 август а кај мене беше сменето на 14 септември.Си даваат 3 4 недели простор додека објават.
Edno prasanje dali za adresa i ENG kje cekas uvedoitelno pismo da stigne ili ima drug nacin za pobrzo? Falaaa
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Uste 70 kje cekas vidi dali podnel ne samo da si mislis da ne te drzi vo iscekuvanje majmunot
Автоматски споено мислење:

Ti kje mu dades site dokumenti on kje se zaebava so tebe kje si igrate majtap
Автоматски споено мислење:

Prasanje za site sto cekate podolgo od 3/5 nedeli dali se uopste prateni molbite ili Se prateni posle odredeno vreme a vie si cekate
Автоматски споено мислење:

Prasanje za site sto cekate podolgo od 3/5 nedeli dali se uopste prateni molbite ili Se prateni posle odredeno vreme a vie si cekate
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Preku posrednik ja teram rabotata so molba podnesena vo Bitola za ukazot, vekje sedma nedela uste ne mi e stignat Bitola.
Автоматски споено мислење:


Edno prasanje dali za adresa i ENG kje cekas uvedoitelno pismo da stigne ili ima drug nacin za pobrzo? Falaaa
Молбата мислам се праќа во Софија не во Битола. Јави му се на посредникот не оставај само на него, може и заборавил.
Инаку поднесовме и за адреса, се чекало 2 до 3 месеци. Кога ќе стигне адресата тогаш планот ми е да одам за Софија бидејќи во Битола пак се чека 2 месеци секако.
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Преку посредник ја терам работата, поднесе молба до Софија, со дадено полномоштво заверено на нотар овде. Ако процедурата се тера преку посредник не верувам да чека некој повеќе од 2 месеци за да го подигне државјанството.
Za mesec vreme go pratija ukazot vo bitola
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Еден дечко пиша на фб дека од кога го подигнал указот веќе 4 месеца чека да стигне писмото во општината(адреса Леге6)и сеуште нема ништо. Се јавил веќе 5-6 пати. Зар е можно и тоа да се развлече, нели беше 1-2 месеци?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Конечно !!!!
Голема благодарност до Пале! Како ме советуваше несебично до сега!
До сите членови кои контактираа со мене до крај ! И со некои од нив станавме и пријатели @M.M.M
Специјална благодарност за денешниот ден, кога бев да си подигнам сабајле во амбасада во Скопје удостоверението, исто така морав да се тестирам, утре ќе патувам. Таа специјална благодарност ја посветувам на @Jovicaaa , кој сподели за ефтините тестови во институтот на јавно здравје, вистина е, бев сабајле, си се тестирав за 1850 денари и заштедив сума пари за разлика од приватните! Резултат даваат во 18 часот истиот ден!
СЛЕДЕТЕ ГО ФОРУМОТ, ОВДЕ ИМА ПРЕКРАСНИ НАПАТЕНИ ДУШИ КОИ ПОМАГАТ НЕСЕБИЧНО!
ПС: @Blgarceto еве да ти течат лигите за надеж да си добиете сите!
Продолжувам процедура останата во Софија.
Ви благодарам на сите за советите!!!
@Bibo i @orel100 srcki :angel:
Kako e filingot ;)
Автоматски споено мислење:

Cestitki druze ;)
 
Член од
25 октомври 2019
Мислења
22
Поени од реакции
12
Zdravo, dali ima nekoj megju clenovive koj se slikal za pasos i licna karta preku konzulat vo BT i kolku vreme cekal da go podigne pasosot/l.karta?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom