Швалерисување....

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако и овој театар не е дел од играта на владава за да ги заташка лАјната што ги сее на сите страни.
Веќе ништо не ме чуди
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Тоа нема поента, напротив, таа може да го тужи за нарушување на мирот и приватноста, сепак тој прв и има пишано со одредена намера.

Пс.Каква несреќа би било на крај таа да излезе крива.
Тој ѝ пишал прв, ама со тоа не и го нарушил мирот. Негово е да си праша. Уште помалку ѝ ја нарушил приватноста. Не објавил ништо за неа, а претпоставувам дека тоа било во приватна порака.
Таа јавно ја пушта преписката, мислам дека направила кривично дело.
На крај ќе излезе дека таа е крива.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Ја мислам дека според закон нема она право да објавува јавно такви разговори особено слики од личности на нејзин профил, и жена му има право да ја туже оти со сликата нарушен и е јавниот мир и нарушување на психата и со оглед на тоа што е бремена и по страшно е. Ама што знам со адвокат тоа едино..

Можело само едноставно да ја исконтактира жена му лично ако толку сака да ја спасе од такви типови како него и крај на приказната...

Ама типкава(дролјава) не објавува колку да помогне на некого туку објавува само со намера да стекне слава, внимание, лајкови и слични намери. Потоа со оглед на на ситуацијата таа слава и внимание ќе ја искористи понатаму за правење блогови, вебстраници, виртуелни стории, видео влогови, дрвење прикаски, испрување на криви дрини и слично.. Нешто во стилот на таквите на ИнаМногуФина и слично само што оваа е од алиекспрес копија нејзина заедно со нејзините другарчиња ботови како лиде лиде, јоци, конопова и слично...
 
Последно уредено:

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Тој ѝ пишал прв, ама со тоа не и го нарушил мирот. Негово е да си праша. Уште помалку ѝ ја нарушил приватноста. Не објавил ништо за неа, а претпоставувам дека тоа било во приватна порака.
Таа јавно ја пушта преписката, мислам дека направила кривично дело.
На крај ќе излезе дека таа е крива.
Па не баш. Пораките нити се од државен карактер, нити се класифицирани. Нема основа за било што, напротив, со самото пишување тој влијаел на нејзиното расположение.


Хипотетички тоа ти е како да одела по улица и' некој да ја застанал и почнал да и' зборува т.е. да и се пушта. Меѓувремено таа го распрашала што-како и откако видела колку е саат и за што се работи, почнала да се дере на цел глас, со тоа, нормално дека сите што биле околу нив дознале за што се работи. И' за тоа дерење ти сметаш дека треба да биде тужена таа?! Не сметаш дека тоа е нејзино демократско право на изразување, (без разлика колку е "казнета" во приватниот живот)?!
За типот немам коментар.


Пс. Ако целава приказна нè е измислен театар за јавноста за да можат да заташкаат одредени скандали...
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Ја мислам дека според закон нема она право да објавува јавно такви разговори особено слики од личности на нејзин профил, и жена му има право да ја туже оти со сликата нарушен и е јавниот мир и нарушување на психата и со оглед на тоа што е бремена и по страшно е. Ама што знам со адвокат тоа едино..

Можело само едноставно да ја исконтактира жена му лично ако толку сака да ја спасе од такви типови како него и крај на приказната...

Ама типкава(дролјава) не објавува колку да помогне на некого туку објавува само со намера да стекне слава, внимание, лајкови и слични намери. Потоа со оглед на на ситуацијата таа слава и внимание ќе ја искористи понатаму за правење блогови, вебстраници, виртуелни стории, видео влогови, дрвење прикаски, испрување на криви дрини и слично.. Нешто во стилот на таквите на ИнаМногуФина и слично само што оваа е од алиекспрес копија нејзина заедно со нејзините другарчиња ботови како лиде лиде, јоци, конопова и слично...
Момче, полуписмениов сеЉак сам си се искомпромитирал, или што би рекол Колозов од тетовирање, кој ти е крив кога стопираш баш денеска, вторник е, ееј. А шипо му враќа, хаај ноона што сум кревал рака бе.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Па не баш. Пораките нити се од државен карактер, нити се класифицирани. Нема основа за било што, напротив, со самото пишување тој влијаел на нејзиното расположение.


Хипотетички тоа ти е како да одела по улица и' некој да ја застанал и почнал да и' зборува т.е. да и се пушта. Меѓувремено таа го распрашала што-како и откако видела колку е саат и за што се работи, почнала да се дере на цел глас, со тоа, нормално дека сите што биле околу нив дознале за што се работи. И' за тоа дерење ти сметаш дека треба да биде тужена таа?! Не сметаш дека тоа е нејзино демократско право на изразување, (без разлика колку е "казнета" во приватниот живот)?!
За типот немам коментар.


Пс. Ако целава приказна нè е измислен театар за јавноста за да можат да заташкаат одредени скандали...
Погрешно ти е сфаќањето. Си се пуштил на некоја, не и се допаѓаш... Културно ќе те одбие, не да се дере (се разбира ако и ти си културен). Со самото дерење го нарушува јавнниот ред, башка ако изнесува информации за тебе, тоа е дополнително.
Ако ме видиш со некоја (или некој, не е важно) не смееш тоа јавно да го објавуваш. Ако ме видиш во криминални активности треба да пријавиш кај надлежните, пак не смееш јавно да објавуваш. Мојот приватен живот е само мој. Новинарите имаат некои привилегии, ама и за нив важат одредени правила.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Момче, полуписмениов сеЉак сам си се искомпромитирал, или што би рекол Колозов од тетовирање, кој ти е крив кога стопираш баш денеска, вторник е, ееј. А шипо му враќа, хаај ноона што сум кревал рака бе.
Па после толку разговор преку пораки нели гледаш дека не беа сигурни и двајцата дека му се ебе. Мораше "јаката риба" да го праша "султанот" дали му се ебе а овој нели треба искрено да си каже преку порака :D
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Ne e drama, izgorena za vnimanie. Posle toa sto go pravese so Venko, vekje ne ja registriraat i sea ajde da napravam nesto za da bidam u vnimanie na lugjeto.
Mislam deka se drugarki so ovaa Frose.
Ovie dve koa bile mali izgleda nikoj ne im posvetuval vnimanie pa se odnesuvaat vaka.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.957
Ne e drama, izgorena za vnimanie. Posle toa sto go pravese so Venko, vekje ne ja registriraat i sea ajde da napravam nesto za da bidam u vnimanie na lugjeto.
Mislam deka se drugarki so ovaa Frose.
Ovie dve koa bile mali izgleda nikoj ne im posvetuval vnimanie pa se odnesuvaat vaka.
хахахаххаах :pos: :pos:
Сериозно дека се засекирав за рандом коментар од некоја си Лиде Лиде за некоја си Фросина Фро ?
Башка објавено на страница галама.клуб ..
Повеке од јасно ми е дека Лиде со коментаров сака да се најде во муабет со фамава. Иначе се гледа дека и статија е напишана за лајкови и кликови и да се оправда новинарчето пред газдата дека сработил нешто неделава.
 
Член од
9 септември 2020
Мислења
38
Поени од реакции
43
Ministerot filipce kako kulturno i na nivo ja otkaci vazi nema problem ke pieme kafe da pomine pandemijata covid-19 ahahaahh a moze i ke ispie nekoe kafe.
ps: i venko ja prifati lidesamo ti na mene ne :(
U sekoj slucaj bljuvotini tema.
Автоматски споено мислење:

Pa eve ti ja branish, pa tebe te prashuvam.

Ne znam za koja drugarka mi zboruvash.
ne lazi sramota e.
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Абе готоо се затрча филипче по Ѓорѓиевска Фросина или Лиле Лиле
Знаете која му е жена на Венко и како изгледа ?
:несвест:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom