Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Јас кога пишав дека капацитет имаат само да се борат за опстанок и дека се второлигашка екипа ќе ме отепаа тука.
Напад нула, се вадеа само со одбраната некако, оваа сезона и во одбрана се мизерија.
Ја те имав блокирано, иначе ќе се согласев со тебе.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Океј, коментаторов очигледно не ги знае играчиве, еднаш не погоди. Мекартур и Кејхил, Лампти и Бисума, Бачуаи и Заха... Јесда е Палас - Брајтон, али ипак, кој кур.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Палас се најотепана екипа, ама имаат некоја луда среќа и добиваат некои утакмици.
Глеј со Брајтон, еден пенал и толку, голот не го видеа и на крај ќе тепаат.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Палас се најотепана екипа, ама имаат некоја луда среќа и добиваат некои утакмици.
Глеј со Брајтон, еден пенал и толку, голот не го видеа и на крај ќе тепаат.
Одлична дефанзивна партија. Искусно и смирено. Ретко која екипа е вака добро организирана у одбрана сезонава, а иронично баш у одбрана имаа криза со повреди.

Хоџсон е Хоџсон, ама човекот знае како да прима колку што може помалце голови, ако ништо друго.
Автоматски споено мислење:

Нема везе.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Одлична дефанзивна партија. Искусно и смирено. Ретко која екипа е вака добро организирана у одбрана сезонава, а иронично баш у одбрана имаа криза со повреди.

Хоџсон е Хоџсон, ама човекот знае како да прима колку што може помалце голови, ако ништо друго.
Автоматски споено мислење:

Нема везе.
Као ги урочи...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Овие Палас секад ми делувале ко да имаат потенцијал за многу повеќе....и секогаш имале тапа сезони

Не знам зошто не успеат да сврзат повеќе добри мечеви за некој си солиден пласман наместо цело време завршување во втор дел од табелата
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Као ги урочи...
Лош тајминг, али стојам зад тоа дека имаат можеби најдобро организирана одбрана, дури и од Барнли боље, иако е рано да се каже сезонава.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Палас се најотепана екипа, ама имаат некоја луда среќа и добиваат некои утакмици.
Глеј со Брајтон, еден пенал и толку, голот не го видеа и на крај ќе тепаат.
Мене ми се најгадна екипа во ПЛ, мора некако да испаднат, не можам да ги гледам.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
ами и Бејл ако се уигра со двојкава, масакар ќе прават.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom