Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пеколно тешко до титула без Вирџил. Нека се опорави што побрзо и здравје кога ќе се врати, да не се приметуваат последици од повредата.

Пикфорд, инцестоиден тирексу, да ти ебам мајката која ти е воедно и тетка.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пеколно тешко до титула без Вирџил. Нека се опорави што побрзо и здравје кога ќе се врати, да не се приметуваат последици од повредата.

Пикфорд, инцестоиден тирексу, да ти ебам мајката која ти е воедно и тетка.
Тоа се тие настани што Ливерпул имаше среќа да ги избегнува последните две сезони. Оваа година почнаа глупостите, потоп против Вила и сега ова од нигде никаде.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тоа се тие настани што Ливерпул имаше среќа да ги избегнува последните две сезони. Оваа година почнаа глупостите, потоп против Вила и сега ова од нигде никаде.
Вила не е проблем, утакмица е, 200 нула да изгубат, само три бодови се.

Лани Алисон и Фабињо ги немаше. ВВД на толку долг период е проблем. Барса ја добивме 4-0 без Салах, Фирмино и Робертсон во второ. Не е дека немало вакви моменти, него со квалитет се надополнувале ама Вирџил е нешто без што мислам дека нема да можеме.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Вила не е проблем, утакмица е, 200 нула да изгубат, само три бодови се.

Лани Алисон и Фабињо ги немаше. ВВД на толку долг период е проблем. Барса ја добивме 4-0 без Салах, Фирмино и Робертсон во второ. Не е дека немало вакви моменти, него со квалитет се надополнувале ама Вирџил е нешто без што мислам дека нема да можеме.
Во ред се, има длабок состав Ливерпул, ама не дај Боже замисли и Мане да се повреди во оваа ситуација. Ќе играат Гомес и Жота, ама тие не се ВВД и Мане. Наеднаш од супер постава се претвора во ок постава.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Налет ситуација со ВВД... остануваме со 1ипол дефанзивец + Фабињо и некој младиќ. Најлоша можна комбинација испадна. Тоа е нејќеа да земат барем на позајмица еден стопер.
Гомез-Матип се ептен тенки така да голем број грешки и примени голови ќе гледаме. Поготово Гомез во последно време ми е ептен слаба карика.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Еве, Пеџа предвиди дека вакви фаци ќе се појават со вакви муабети..

Ama aKO poCnaT dA IM Se poVrEdUvaaaaAAAAaat na LiVARpul ko Na Siti....
И се појавија...

Пеколно тешко до титула без Вирџил. Нека се опорави што побрзо и здравје кога ќе се врати, да не се приметуваат последици од повредата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Еве, Пеџа предвиди дека вакви фаци ќе се појават со вакви муабети..



И се појавија...
Глеам дека 7ми пат ме цитираш а овој пат си го скратил и постот.
Не знам која е твојата поента на цитирањето ама ја знам мојата, поентата на напишаниот пост.

Играчи се повредувале, се повредуваат и ќе се повредуваат. Не им се случува тоа само на одредени тимови, него на сите. Некои полесно надополнуваат, некои потешко а сезонава, каква што е вакви ситуации (повреди) ќе има многу.

Ако ти е цел да бидеш смешен/интересен, оддамна ти одлетаа голубите за тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Во ред се, има длабок состав Ливерпул, ама не дај Боже замисли и Мане да се повреди во оваа ситуација. Ќе играат Гомес и Жота, ама тие не се ВВД и Мане. Наеднаш од супер постава се претвора во ок постава.
nisto ne e u red, bez van dijk mislam deka uste od sea mozat da se zboguvaat od titulata ako siti se na nivo a tesko da potfrlat debelo. Duplo poslabi se bez van dijk, ne samo ko individualec so im e ubedlivo najkvaliteten nazad opsto negovoto prisustvo i liderski mentalitet gi pravea presilni nazad i daleku posigurni ( iako sezonava na startov brojkite toa ne go govorat ). Na dolg rok ova e strasno za niv mnogu, podesetkuvani od ova ne mozat da se, i mane ako go nema ili salah nekako ke gi pokrijat ama ovoj i alison se nezamenlivi u prava smisla na zbor.

Steta stvarno, mrtov pikford, so najmrtvoto selsko rumenilo u svetot.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
А има некаква потврда или уште се само шпекулации?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А има некаква потврда или уште се само шпекулации?
Шпекулации се сега за сега.
Автоматски споено мислење:

Steta stvarno, mrtov pikford, so najmrtvoto selsko rumenilo u svetot.
Повреда ко повреда, се случува ама стартот колку е неартикулисан, му ебам умрениот со кратки рачиња.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom