Швалерисување....

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сум правно лице, нарушување на углед, психичка болка можеби.
Тешко тоа, од интернет глупости само закани поминуваат во МВР. Јбг, ретардов требало да знае да не спама кај штрокави :D

Свадби, жени, богородици, религии репрезент на интернет ама телефоните им вриштат од секакви блудничави работи.
Автоматски споено мислење:

Ударн

Ударна вест Стефан и пропала конобарка
Флизерот, Димовска и сите останати што со децении паразитираат со као демек нго и проекти од европски пари можат слободно да здивнат.
Која Димовска? Онаа фризеркана? Таа секако дека треба да оди во затвор и да биде ударна вест. Рандом штрокави што се нашле на интернет може само во закрепостени селани општество како нашево да се трендинг топик.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Мислам дека тоа никако не може да помине. Таа ниту лаже, ниту измислува. Профилот е нејзин, и може да објавува што сака од него.
Па не е баш така, да може да ја објавува конверзацијата али само нејзиниот дел од конверзацијата тоест пораките/изјавите кој и се наменети но не смее да го објавува јавно името презимето на другиот учесник во конверзацијата без негова согласност, освен ако за тоа нема судска наредба. А се сомневам дека конобаркава има било каква наредба или дозвола.
Замисли да е фејк акаунт, или некоја друга личност да му се докопала до телефонот или лаптопот на папагалов ?
Има причина зошто се викаат приватни пораки и преписки.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Братот е глупак тежок. Тазе брак си растура, го ремети цела Македонија затоа што мисли дека може да им улета на рандом типки на facebook и да ебе нешто. Кретен тежок, единствено ми е жал за жената. Бремена и направија такви стресови и понижување кој знае сега како и е денеска на нејзе.
Му го хакнале профилот. :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Па не е баш така, да може да ја објавува конверзацијата али само нејзиниот дел од конверзацијата тоест пораките/изјавите кој и се наменети но не смее да го објавува јавно името презимето на другиот учесник во конверзацијата без негова согласност, освен ако за тоа нема судска наредба. А се сомневам дека конобаркава има било каква наредба или дозвола.
Замисли да е фејк акаунт, или некоја друга личност да му се докопала до телефонот или лаптопот на папагалов ?
Има причина зошто се викаат приватни пораки и преписки.
Не сум баш некој експерт за правни парашања, ама по некоја логика пораките и биле упатени неа, па мислам дека ако сака може и да ги објави. Пак велам, не сум сигурен, но како и да е, ништо законски неа нема да и се случи, а овој дегенот доби тоа што си бараше.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... што ако Фросина Фро е мушко? и тоа некој многу вљубен во невестата и на ваков начин непосредно го понижува нејзиниот избраник, на кое место можеби требало тој да биде?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
... што ако Фросина Фро е мушко? и тоа некој многу вљубен во невестата и на ваков начин непосредно го понижува нејзиниот избраник, на кое место можеби требало тој да биде?
Дај некоја слика од фејсбук профил, да видима прво за што се работи. Само немој по грешка да ставиш некоја слика од чинот на швалерисување, мислам дека се забранети на форумот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Дај некоја слика од фејсбук профил, да видима прво за што се работи. Само немој по грешка да ставиш некоја слика од чинот на швалерисување, мислам дека се забранети на форумот.
... немам појма кои се овие, прв пат ги читам тука, јас кажувам од искуство дека виртуелно све е можно!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
... немам појма кои се овие, прв пат ги читам тука, јас кажувам од искуство дека виртуелно све е можно!
Нема потреба да кажуваш, ти самата си доказ дека виртуелно се е можно.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Не сум баш некој експерт за правни парашања, ама по некоја логика пораките и биле упатени неа, па мислам дека ако сака може и да ги објави. Пак велам, не сум сигурен, но како и да е, ништо законски неа нема да и се случи, а овој дегенот доби тоа што си бараше.
Зашто деген?
Ако гледаме правно конобаркава пука ко тиква од калдрма.
Прочита ли ти негде дека тој сака да има секс со неа ? Дали некаде во текстот имаше нешто друго освен сакам да се дружиме и да се запознаеме ?
Шизофрената го наведува да пише типот да пише она што таа сака да прочита за да има материјал за објавување, потоа во описот над скрин шотовите си дава објаснување дека овој е нешто као џубре треба да го остави женаму дека е швалер или што ти ја знам, инсинуации нагаѓања клевети и невистини ништо конкретно. Никаде нема или јас не прочитав дека типот и вика Ајде да се видиме сакам да те Е.АМ
Да е доволно паметен и да има паричка крелево може да ша сољушти на суд како лушпа од клас пченка, али чисто сумњам дека конобаркава би имала со што да плати обештетување.
Ако сме реални и ако објективно гледаме на работите какви што се.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Нема потреба да кажуваш, ти самата си доказ дека виртуелно се е можно.
...да да, ти ептен си исклучок општо на форумов, заборавив со кого си имам работа, извини се занесов што нормално одговорив на твоето цитирање, шјор Ставогрин!
 
Член од
30 март 2020
Мислења
42
Поени од реакции
140
... што ако Фросина Фро е мушко? и тоа некој многу вљубен во невестата и на ваков начин непосредно го понижува нејзиниот избраник, на кое место можеби требало тој да биде?
На твитер ја има која е, женско е сигурно, ја имаа пишано баш.
Оваа е таа што глумеше како Лиде Лиде само што наместо на венко, му се пушташе на Димитров.
Како народ сме глупи што им даваме публицитет, а тоа говори многу... :cool:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зашто деген?
Ако гледаме правно конобаркава пука ко тиква од калдрма.
Прочита ли ти негде дека тој сака да има секс со неа ? Дали некаде во текстот имаше нешто друго освен сакам да се дружиме и да се запознаеме ?
Шизофрената го наведува да пише типот да пише она што таа сака да прочита за да има материјал за објавување, потоа во описот над скрин шотовите си дава објаснување дека овој е нешто као џубре треба да го остави женаму дека е швалер или што ти ја знам, инсинуации нагаѓања клевети и невистини ништо конкретно. Никаде нема или јас не прочитав дека типот и вика Ајде да се видиме сакам да те Е.АМ
Да е доволно паметен и да има паричка крелево може да ша сољушти на суд како лушпа од клас пченка, али чисто сумњам дека конобаркава би имала со што да плати обештетување.
Ако сме реални и ако објективно гледаме на работите какви што се.
И да има пари ништо не може да направи, без филмања. Од искуство што имам работено само закани на интернет проаѓаат во МВР и на суд. Колку што се испозамараа за тој четот со дрољите, толку и за ова. Вакви клевети, мевети, пораки, вештачења само ако прелаже некој адвокат само да ви земе парите. Судовине малце се затрупани од разводи и имотни караници, уште вакво нешто да оправаат :)

Затоа пазете кај се ставате во пораки и кој се ви се става, буквално секакви има на интернет. Братов реално требало да си ја викне оваа и очи у очи, спамање по пораки е ептен почетничка ствар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom