Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Бамфорд Голден Бут...Лоудинг...
Автоматски споено мислење:

Абе друже јас ти кажувам за мојот тим и мое мислење. Еве јас не би го менувал Оле за никој моментално, дискутирано е и во фан клуб зошто и како. Сигурен сум дека и 90% од фановите на Челзи го имаат истиот став за Френк.
Факт е дека ни еден сериозен тим нема покажано интерес за Алегри до сега откако е слободен, а има поминато подолг период. Да не одиме офф топик, еве според мене ќе земам пример Роберто Мартинез ми е класа над Алегри.
Can confirm, фан на Челзи, Аелгри е бољи од Лампард, ама би му дал до крај на сезона секако. Стојам на тоа дека треба да се има респект спрема луѓе што тоа го заслужиле, за жал не го доби додека беше играч, заслужува сега да добие шанса.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
По примерот на Сандерленд кога дојде тој новиот директор бумер што наместо навивачки песни пред утакмица и после гол бараше техно, така и Тотенхем ќе има сигурно некој таков лик во документарецот...озбилно пуштија Darude - Sandstorm после голот :pos: Мислев 60 годишниот диџеј во "клубот" овде со чуџука и гасолина е врвот...едвај чекам да дадат гол пак, што е следно :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Ми се бендиса како игра Њукасл до сега, со топка не се споија кутрите :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Тотенхем оваа сезона е дебело потценет, а имаат многу добра екипа. На пример во однос на Челзи имаат многу покомплетен тим. Да не беше Мурињо сигурен сум дека би завршиле топ 4.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Шефилд се без гол сезонава. Лани исто преслаба офанзива имаа. Просечните Шарп и МекГолдрик година плус натепаа и веќе се ближат кон крајот на карирата. МекБрни е тежок просек.
А види им ги засилувањата, освен Бурке кој многу и не се вклопува во формацијава (денес како напаѓач го играа), сите други им се дефанзивци. Па не може да се браниш цела сезона бе...
Ако не сторат нешто во овие 3-4 дена (плејмејкер и напаѓач), тешка ќе биде сезонава за нив.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Најмизерни екипи се Њукасл и Вест Хем, одма би ги пратил во втора лига. Имаат потенцијал и можност да се борат за Европа, а они се влечат по терен. Дејвид Мојс и Стив Брус им се тренери во 2020, мислиш времето заостанало во 2005.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
По примерот на Сандерленд кога дојде тој новиот директор бумер што наместо навивачки песни пред утакмица и после гол бараше техно, така и Тотенхем ќе има сигурно некој таков лик во документарецот...озбилно пуштија Darude - Sandstorm после голот :pos: Мислев 60 годишниот диџеј во "клубот" овде со чуџука и гасолина е врвот...едвај чекам да дадат гол пак, што е следно :icon_lol:
Хахаха...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Најмизерни екипи се Њукасл и Вест Хем, одма би ги пратил во втора лига. Имаат потенцијал и можност да се борат за Европа, а они се влечат по терен. Дејвид Мојс и Стив Брус им се тренери во 2020, мислиш времето заостанало во 2005.
Да да, потенцијал за Европа, ако од Англија идат 12 екипи.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Минута молк за сите шо го имаме Сон капитен на фантазито. Море Мурињо, сестрата да ти ја ебам во прдалникот.
Дури и коментаторот се пожали на тема сон и фантази.
Автоматски споено мислење:

Да да, потенцијал за Европа, ако од Англија идат 12 екипи.
Па со такви стадиони, академии, фан база, средства да не немаат потенцијал за во Европа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom