Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.442
Поени од реакции
5.399
Tonalli ? Covekot ne zazluzuva da igra pred Benacer i Kessie , rano e no za ovie minuti sto gi odigra za Milan , ne mi lici na igrac sto go barase cela Evropa
Рано е да се суди, врати филмот лани коа фати да игра Бенасер, коа напрае пенал со Интер, после црвен.. колку беше изгубен првите утакмици, а сеа? моторче е... мора минути за Тонали барем дур има послаби противници...
Коа ќе видиш на почеток кј нас сите се изгубени, Тиаго, Бенасер, Бакајоко, Ребич...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Назад е со тренинзи и подготвеност. Ќе си добие и тој шанса, само потешко покрај Бенасер кој и немаше којзнае каква конкуренција.

Следни два натпревари во Серија А им се полесни и мора да победат, после пауза имаат дерби натпревари.
Губење бодови од старт со екипи како Кротоне и Специја е чекор назад.

Ако не планираат да донесат уште 3-4ца играчи не гледам потреба од играње ЛЕ и досадната групна фаза со едни исти играчи.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Тонали немаше ни тренинзи асални. Тек кога дојде почна да тренира. Немаше ни подготовки. Треба се опраи малце со кондиција. А и да исто млитав и Бенасер беше првите неколку натпревар па сеа незаменлив е.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Vo karantin bese do vcera ne trenirase so se ocekuva od nego..mora uste nekolju zasiluvanja pa neznam oti Diaz ne igra pred Salemakers.
Vo prvenstvo ako se vrati Leo ke bide dobro bar sega koga go nema Ibra mora da pokaze nesto zaedno so Rebic.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Vo karantin bese do vcera ne trenirase so se ocekuva od nego..mora uste nekolju zasiluvanja pa neznam oti Diaz ne igra pred Salemakers.
Vo prvenstvo ako se vrati Leo ke bide dobro bar sega koga go nema Ibra mora da pokaze nesto zaedno so Rebic.
Da e pameten Pioli treba da mu dae sansa od 1va minuta na Diaz nedela protiv Krotone. Rebic spic,Diaz levo,Castolejo desno.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
А со што Кастиљехо во овој момент заслужил да игра пред Салеснезнамкакомуепрезимето?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Изгледа ќе го купиме детено Хауг вчера што ептен добро изигра.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Двете крила изиграја добро, и Хауге и тој другиот десно 10ката со тешко име
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Си ја зголеми цената вчера, ќе се зголеми и интересот од други екипи посебно од Холандија ако навреме не го земеме.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Овој Рамадани изгледа инсистира да ни го ували Насташич,јас навистина мислам дека Насташич не е ништо подобар од Мусачио,Дуарте и Габија.
Во моментов фит се само Кјаер и Габија но Мусачио почнал со индивидуални тренинзи а Дуарте за 10 дена ако е негативен на Ковид се враќа во ростерот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Никој не може да ти ували играч ако ти цврсто си одлучен дека не е таков профил ти треба играч кој е левак, има проблем со повреди и нема веднаш да игра.
Здрав е подобар од тројцата.

Рудигер е опција и на позјамица може да дојде, нека го товарат со Бакајоко во ист авион.

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
За кој курац им е лево крило а десно ти е Саму Кастиљехо без резервна опција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom