Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.356
Погба дури не реши дали сака да се занимава со професионален фудбал, треба да си поседи на клупа. Знам дека не е крило Мата, ама кога ќе видиш ни Сити нема ниту едно класични крило на десно, па тече играта.
Автоматски споено мислење:



Погба дури не реши дали сака да се занимава со професионален фудбал, треба да си поседи на клупа. Знам дека не е крило Мата, ама кога ќе видиш ни Сити нема ниту едно класични крило на десно, па тече играта.
Го имаат Марез. Ем имаат играчи кои може да изиграат на десно крило, почни од Фоден, Бернардо и Де Брујне. Суреално ми е дека и ова лето ке се остават без квалитетно десно крило, ама какви амбиции, таква и трансфер политика.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Го имаат Марез. Ем имаат играчи кои може да изиграат на десно крило, почни од Фоден, Бернардо и Де Брујне. Суреално ми е дека и ова лето ке се остават без квалитетно десно крило, ама какви амбиции, таква и трансфер политика.
И Марез не е класично десно крило ако баш бараме влакно во јајцето. Ниту Фоден, ниту Бернардо Силва, кој е потполно ист тип на играч со Мата. А Де Брујне да го ставиш да игра крило е греота.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.356
И Марез не е класично десно крило ако баш бараме влакно во јајцето. Ниту Фоден, ниту Бернардо Силва, кој е потполно ист тип на играч со Мата. А Де Брујне да го ставиш да игра крило е греота.
Само затоа што има изиграно десетина утакмици како АМ ради Пеп не го прават некласично десно крило. Тоа играше во Лестер, тоа и игра и во Сити. Бернардо им беше најдобар играч пред 1 сезона. Половина сезона ја помина на десно крило.

За Де Брујне се слагам, ама мене ми е како Парк, кај и да го ставиш, ке изигра на висина.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Само затоа што има изиграно десетина утакмици како АМ ради Пеп не го прават некласично десно крило. Тоа играше во Лестер, тоа и игра и во Сити. Бернардо им беше најдобар играч пред 1 сезона. Половина сезона ја помина на десно крило.

За Де Брујне се слагам, ама мене ми е како Парк, кај и да го ставиш, ке изигра на висина.
Види, за мене е десно крило Адама Траоре. Малку сум старовремски па тоа прашање, за мене вистински крила се не многу високи, пробивни фудбалери кои играат со истата нога на страната на која играат. Инаку да, во модерниот фудбал многу почесто крилото игра со спротивната нога од страната на која игра.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Види, за мене е десно крило Адама Траоре. Малку сум старовремски па тоа прашање, за мене вистински крила се не многу високи, пробивни фудбалери кои играат со истата нога на страната на која играат. Инаку, да во модерниот фудбал многу почесто крилото игра со спротивната нога од страната на која игра.
Даниел Џејмс ти се совпаѓа у профилов #justsayin :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Јунајтед ако не го избалансира составот до крај на преодниов рок, а по се изгледа нема да го, ќе мора да игра асиметрична формација, ако сака некаков напредок споредено со лани. Играчите што влечат во лево и играчите што влечат во десно, не се ни отприлика ист профил, од одбрана до напад и тоа ќе мора да се одрази врз формацијата.

Ама ако се земе во предвид колку слепо држи Солскер до 4-2-3-1, и дека ја менува само за 3-5-2, ќе биде забавно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.356
Види, за мене е десно крило Адама Траоре. Малку сум старовремски па тоа прашање, за мене вистински крила се не многу високи, пробивни фудбалери кои играат со истата нога на страната на која играат. Инаку, да во модерниот фудбал многу почесто крилото игра со спротивната нога од страната на која игра.
Кога само би имало младо десно крило, кое игра со десна нога, и сака да дојде во Јунајтед, со јасно поставена цена.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Дефинирај забавно. :unsure:
Ако остане Линделоф првотимец, и се земе во предвид дека на Фернандеш, Рашфорд, Марсиал веќе им идат зрелите години, сакаат спортски успех и ќе бидат се помалку толерантни на глупости, може да стане првиот играч во историјата на фудбалот што бил силуван во соблекувална...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ако остане Линделоф првотимец, и се земе во предвид дека на Фернандеш, Рашфорд, Марсиал веќе им идат зрелите години, сакаат спортски успех и ќе бидат се помалку толерантни на глупости, може да стане првиот играч во историјата на фудбалот што бил силуван во соблекувална...
Е тоа е забавно, признавам. :D
Автоматски споено мислење:

Кога само би имало младо десно крило, кое игра со десна нога, и сака да дојде во Јунајтед, со јасно поставена цена.
Тоа црнчето од Вотфорд? Малку е повисок, ама делува пробивно. Навистина не разбирам што е толку проблем да му се платат 30 милиони нешта за него на Вотфорд, кога веќе со Санчо заглави работата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.649
Поени од реакции
7.234
Ако остане Линделоф првотимец, и се земе во предвид дека на Фернандеш, Рашфорд, Марсиал веќе им идат зрелите години, сакаат спортски успех и ќе бидат се помалку толерантни на глупости, може да стане првиот играч во историјата на фудбалот што бил силуван во соблекувална...
Како почна да носи женска облека може ќе му се уарни. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дони дефинитвно треба да е стартер, се додека Погба е во мизерна форма. Се гледа дека ептен има осет, супер засилување ќе биди.

Настрана тоа што сеуште нема десно крило, мене ме нервира и тоа што никој од Лингард, Переира, Рохо, Смалинг, Џонс сеуште не е продаден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom