Фудбалски/трансфер дискусии

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Само мене тука ми личи дека Видал го ангажирал Жанг, а не обратно? :|


Научил Артуро некои манири во Јуве со сако пицнат, као господин да иде,али забораил дека иде во кинески клуб,каде претседателот го пречекува со раскопчана кошула облечен ко продавач во кинеска продавница за се по 99денари :icon_lol:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Научил Артуро некои манири во Јуве со сако пицнат, као господин да иде,али забораил дека иде во кинески клуб,каде претседателот го пречекува со раскопчана кошула облечен ко продавач во кинеска продавница за се по 99денари :icon_lol:
* му го има украдено новчаникот од џеб. :icon_lol:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Можда не е пицнат во одело, ама може да го купи Видал!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.765
Поени од реакции
13.413
Бастони, Шкринијар, Хакими, Сенси, Барела, Лаутаро се основата и иднината на тимот, и на нив им се потребни искусни играчи за да напредуваат.
Тоа "иднината на тимот", скоро да не постои ни во еден клуб, посебно не во италијанско првенство. Нема играч што не е на продажба, да дојде добра сума и тој да изрази желба (а ќе изрази) ќе го продадат без проблем.

Милан на пример, како ќе го задржи Донарума?! Овој ќе бара голема плата, ќе стигне голема понуда и крај. Исто и со Бенасер ако продолжи вака.

А и клубот ќе сака да ги продаде, можеби и ќе ги избркаат, како Милан што го натера Ибра на времето да оди во ПСЖ. :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.260
Тоа "иднината на тимот", скоро да не постои ни во еден клуб, посебно не во италијанско првенство. Нема играч што не е на продажба, да дојде добра сума и тој да изрази желба (а ќе изрази) ќе го продадат без проблем.

Милан на пример, како ќе го задржи Донарума?! Овој ќе бара голема плата, ќе стигне голема понуда и крај. Исто и со Бенасер ако продолжи вака.

А и клубот ќе сака да ги продаде, можеби и ќе ги избркаат, како Милан што го натера Ибра на времето да оди во ПСЖ. :)
Добро, точно, имаш право.

Повеќе мислев на основата, на играчи што се планирани да играат и да бидат првотимци во иднина. Никој не може да знае дека Реал нема да дојде со 150 милиони за Лаутаро другото или за 2 лета, или па дека овој нема да потоне у фудбалот.

Тие играчи се планирани за стартери, кичмата или како што милува да се изрази Сладоледџија, на браникот на тимот, на нив им се додаваат искусни играчи за да им биде полесно.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Видал кое педерче испадна. :D

А и Интер патетика жива испаѓаат со потезиве, Марота, Конте, Асамоа, Видал, кинезарија жива, нема да им успее да копираат успех, затоа што Конте последната титула во Италија ја освои пред шест години, од тогаш се менати многу работи.

Наместо да си бркаат нивни уникатен начин тие ќе копирале. :pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Видал: Ми сметаше црното минато на Јувентус но јас бев професионалец и секогаш го давам максимумот. Интер е голем клуб без никакви дамки...

Ајдееее ги реши хахахах
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Видал: Ми сметаше црното минато на Јувентус но јас бев професионалец и секогаш го давам максимумот. Интер е голем клуб без никакви дамки...

Ајдееее ги реши хахахах
Е добро де и лусио имаше вакви изјави кога дојде во Јуве за Калчополи итн...

Шо очекуваш да изјави? Абе ве неќам ама тое пари требат?

Иначе трансфер периодов освен Челзи горе долу сите слични суми потрошија ако не се лажам.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Е добро де и лусио имаше вакви изјави кога дојде во Јуве за Калчополи итн...

Шо очекуваш да изјави? Абе ве неќам ама тое пари требат?

Иначе трансфер периодов освен Челзи горе долу сите слични суми потрошија ако не се лажам.
Зарем сериозно мислиш дека ова го изјавил? Тролав...
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Бастони, Шкринијар, Хакими, Сенси, Барела, Лаутаро се основата и иднината на тимот, и на нив им се потребни искусни играчи за да напредуваат.
Едно прашање за поголемиве тимови у Италија (Интер, Милан, Јуве, Наполи), вади ли некој од овие фудбалери од академија што во најмала рака би биле squad players со по 25 натпревари у сезона, не мора да се главни виолини на тимот?

Се некако ми се чини дека се тргува со половна роба(+28 год играчи, не премногу квалитетни) најголем дел од времето.Не ја следам цела лига детално, ама ми се чини такви трансфери се прават генерално, а млади ептен ретко се инволвирани, споредено со другите лиги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom