Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Куманово и Аеродром уште се заглавени у Ране филмот, затоа се наркоси :D
Овој се вика.. “слушна а не виде“

К'д бесмо активни како група, друга прича беше.. тој га сви знаев. А иначе аеродромци бесва 1 у Ск и поим за вас. Имате ви име, имате га цел град... а уствари немате ништо. Политички гарнитуре како се мењав такој сви гу контролирав трибину.. за жал.

@dembel123 Немам поима.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
817
Поени од реакции
1.208
Овој се вика.. “слушна а не виде“

К'д бесмо активни како група, друга прича беше.. тој га сви знаев. А иначе аеродромци бесва 1 у Ск и поим за вас. Имате ви име, имате га цел град... а уствари немате ништо. Политички гарнитуре како се мењав такој сви гу контролирав трибину.. за жал.

@dembel123 Немам поима.
Боже какви глупости тресете вие групи со по 2-3 години навивање,Да точно е ФА беа некакво освежување на сцената и држеа некој стандарди,ради тој што ги крена и ради тој што пропаднаа,Да Кумани беа некакво освежување неколку гостувања и добри навивања,и каде заминаа ? Џабе тропате по тастатурата Комити се единствени што опстанаа во сите можни политички власти и не прекинаа да навиваат дали со 10 дали со 1000 души,никој ни бил поим за нив,ни ќе биде.Од нив се сите групи во Скопје создадени.Лошото водење на групата само избрка голем дел на луѓе низ годините,што денес би придонеле многу.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Да се одбележи потврдата на затворската казна за еден од најголемите гробари на македонските групи, екс министерката Гордана Јанкуловска.

Две песни произлегоа за нејзе во минатава декада. Едната измислена „на нога“ откако по натпреварот Вардар - Копенхаген бевме држени со часови на Кале и не пуштаа во групи по 3-4ца, одејќи меѓу кородон од полицајци од салата до ЗОО. Ко ќе се присетам сега, какво лудило и репресија биле тие. Натпреварот беше веднаш по настаните на Кале.

Втората излезе во наплив по појавата на бомбите, презентирана во Кратово. Затворени во автобуси, не не пуштаат да излеземе. Од внатре ечи Јанкуловска Гордааааана, одамна ја меркаааааам,... :icon_mrgr:
Утакмицата ја гледавме од надвор :icon_mrgr:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.063
Да се одбележи потврдата на затворската казна за еден од најголемите гробари на македонските групи, екс министерката Гордана Јанкуловска.

Две песни произлегоа за нејзе во минатава декада. Едната измислена „на нога“ откако по натпреварот Вардар - Копенхаген бевме држени со часови на Кале и не пуштаа во групи по 3-4ца, одејќи меѓу кородон од полицајци од салата до ЗОО. Ко ќе се присетам сега, какво лудило и репресија биле тие. Натпреварот беше веднаш по настаните на Кале.

Втората излезе во наплив по појавата на бомбите, презентирана во Кратово. Затворени во автобуси, не не пуштаат да излеземе. Од внатре ечи Јанкуловска Гордааааана, одамна ја меркаааааам,... :icon_mrgr:
Утакмицата ја гледавме од надвор :icon_mrgr:
Леле стварно од Кале до Зоолошка идевме, на секој метар ЕБР, и од Зоолошка сите по Илинденска накај Рекорд. :pos:

Логика нула.
 
Член од
29 април 2017
Мислења
28
Поени од реакции
77
B

Beck's

Гостин
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.034
Поени од реакции
638
Miljon pati e dokazano deka nemate muda za ova rabota, batalete sve, ispagate smesni. Samo tastatura nisto povise, ulica NIKAKO.
Ova deneska sto go napravija treeba da go pisat kako crn den , vise batali i ekipa i navivanje , najsramno od ova deneska tesko
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Miljon pati e dokazano deka nemate muda za ova rabota, batalete sve, ispagate smesni. Samo tastatura nisto povise, ulica NIKAKO.
Ке излезат сега на пресрет дека деца биле, а со тие истите "деца" се гордеа пред 6 години кога ги испокршиа празните албански продавници во Ѓорче Петров. Реално зборувам не ве бива сите во Македонија, ретко има вистински мангупи и белаџи а да не кажам воопшто ги нема инволвирани внатре во навивачките групи ширум Македонија. Сите сте исфрустрирани деца ( и над 25 години) што преку навивачките групи сакате да се покажате големи фраери во општеството.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531
Ко ќе речам дека само за на форум сте!
Резил!

Ова не се Комити шо ги знајме.....Колку и да сме ривали никогаш сум немал вакво ниско мислење за вас, го допревте дното. Со ваква младина ништо не прајте! За ова треба да следи Бркање + Ќотек.
Гледам дека се деца ама ви го усрамија името, и ние имаме деца ама не се вакви прдлај тврдам.
Мене срам ме фати искрено, не знам вас како ќе ви биди.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
Комити треба фино лепо да си се растурат од проста причина што се штетни за младината. Иако немаат муда за ништо, во исто време подлажуваат деца да прават глупости и после имаш плачки, протести, поворки, правда за овој, правда за оној.

Кога веќе знаат дека не се од такво тесто правени, а мора да знаат до сега на цел ќутек, најубаво е да си се пасивизираат.
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
Vie napisavte vo officialna stranica facebook deka ke praete invazija na gjorce, mlada ili stara generacija ista skola ste, edno video ne pokazuva deka ne ste picki , nie sto sme vo ulica ve znaeme podobro. SE GLEDAME NASKORO


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom