Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
се потсреди тим, а зверката некако запаѓа во криза, неизвесно ќе биде сега до крај
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
И еве, ако сака некој да брка голема квота чисто онака:

ЛА Рамс - Далас 1 2.40
Alright, which one of you отиде и цело наследство го уплати на кец? Буквално денеска беше 2.4
Кога го пишав постов накај 5 саат беше 2.4...

1600038890650.png

Јбг, сеа не ми е криво и да изгубат, битно сум фатил 0.55 бољи квота од ова што сега нудат :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Edna minuta molchenje za tie sho se nadevaat deka kje svrti Tim
Една минута молчење и за тебе, бидејќи навистина го одбра моментот и човекот да се направиш паметен и вицкаст.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Не знам дали Lowe го памети муабетов :D
Од 2018 :D
Ја го памтам :D
Тогаш играа Доминик и Саша и пишав дека Доми е подобриот тенисер

Зверев кој што очигледно нема квалитет неделава за да се носи со Тием (што до сега делуваше ептен квалитетно и доминантно)
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

со кој било се кладам дека Зверев ќе е прв од овие 2ца што ќе запише слем зад себе.
Ете, сепак Доми испадна првиот што запиша Слем пред Саша :D
 
Член од
25 август 2020
Мислења
58
Поени од реакции
51
Една минута молчење и за тебе, бидејќи навистина го одбра моментот и човекот да се направиш паметен и вицкаст.
Vazno svrti, i jas bev vo tie so se nadevaat... I thiem i indepediente gubea so 2:0, morav frustracijata da ja izvadam nekade
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
NextGen биле замената за Џоко, Надал, Федерер ...
Овие се нескособни голокурци, Тием првите два сета не беше присутен на терено, а Зверев си играше метла со него. Ае очекувано дека дете ко дете шо се разбира од тенис, ама ти на Гренд Слем да имаш у 5ти сет 5:3 и да сервираш за прва Гренд Слем титула и од таму да те врнат од кај шо си изглегол... Ти ебам и Next Gen...

Квалитето на машкио тенис оде накај WTA квалитет , генерации ко ДелПо, Ферер, светата тројка итн, ја не ги глеам кај овие новите голокурци.

1600069609219.png

Туку изглеа и ја го имам таленто на NextGen, па со 21/29 погодени утакмици сум у солиден минус овие 2 дена :pos: :pos: :pos:

Ќе мора да се врнам на сингл играње само, мамата ми ебаа дабл и трипл, на секој тикет се по една..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
bas sakav da te prasam dali singl si gi igral ovie.. ocigledno mora singl samo da se fura..
Автоматски споено мислење:

abe realno danokot ne' gazi.. da nemavme danok, so singl mavanje ke se bese u golem kjar..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom