Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Brady - Osaka gostin 12,5 over gejmovi 1,90 (Zlatna)

Siguren sum deka Osaka ke se namaci i nema lesno da ja dobie Brady, eden set ako dobie vo 7-5 ili taj brejk tipov e dobiten.. Vredi koeficientot
Ами ако има добиено Брејди, или дечкото и се скарал денес? Нели искусно не се кладиш на женски тенис?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.561
Ами ако има добиено Брејди, или дечкото и се скарал денес? Нели искусно не се кладиш на женски тенис?
Не разбираш ти глуп си, во живо ако го гледаш мечот може тоа да се деси, иначе пред меч е се ок. Ја не знам како не сфаќаш едноставни работи...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ами ако има добиено Брејди, или дечкото и се скарал денес? Нели искусно не се кладиш на женски тенис?
bas na Osaka deckoto moze i raskinal pa sea ke igra pod depresii i tesko ke zima poeni i ke se maci u 3 seta.. Ja bi igral i pobeda na Brady 3 koef.. Jer zeni..
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.561
Утрински два типа за тие што се кладат порано:

Андухар-Траваља 1
Мартерер-Ханфман 22.5+

Андухар стандард добро игра во Чешка, типичен земјаш и одличен играч. Траваља е поуниверзален, игра и хард и трева ок, барем за неговиот ранг, а тоа е Челенџер. Има добар сервис, ама сепак земја е ова и не би требало да има богзнае какво рутинирање у сервис гемовите. Не е нешто сигурица ама ок е квотата зашо Пабло е боље играч.

Другиот пар е според логика, двајца играчи со јаки сервиси и лоши ритерни, а се игра во Кицбил каде подлогата иако земја е доста брза.

Инаку не играм до РГ после падот на Кенин, ама ќе давам вака типови чисто да видам колку ќе погодам и колку кеш би добил/изгубил доколку играв.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Прегледај го приврзокот 265914

последните 3 дена, од 34 типови, 11 промашени.
И погодите шо, се на се у загуба сум овие три дена :pos: :pos:

4 типа од тука ми ебаа мамата : Норвешка U21 ,Бушар - Томова , Пекинг т1 2+пп и пред малку Гетеборг ...
Ногу е иритирачки за вложен труд коа немаш плод :)

But fuck , нов ден утре :coffee:
Како ги уплајкаш типовите? Малце чудно пошо ако ги играш сингл или дубл би морало на таа твоја статистика да си профитабилен :unsure:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Да се испоштова стартот на НФЛ. Махоумс и Ватсон се класични ганслингери, фрлаат пасови безмилосно. Прво сакав само на Махоумс, ама ја кренаа границата, па вака е некако посигурно, заедно двајцата да имаат над 48.

Џонсон е искусно тркачко куче, нов играч во Хјустон, го трејдаа за главниот ресивер летово, па очекувам од старт да му дадат работа и да одат преку него во напад.

Хендикепот е чисто контра паблик бетот. Цел свет чека јака победа на Канзас (вклучувајќи го и @dragonsky хехе), а нема никаква причина да тоа биде така со гаранција. Прва утакмица, без предсезона и без нормален тренинг камп, буквално првпат ќе се судрат со противник играчите, резултатски се е можно според мене.
Screenshot_20200910-234909_Chrome.jpg
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Утрински два типа за тие што се кладат порано:

Андухар-Траваља 1
Мартерер-Ханфман 22.5+

Андухар стандард добро игра во Чешка, типичен земјаш и одличен играч. Траваља е поуниверзален, игра и хард и трева ок, барем за неговиот ранг, а тоа е Челенџер. Има добар сервис, ама сепак земја е ова и не би требало да има богзнае какво рутинирање у сервис гемовите. Не е нешто сигурица ама ок е квотата зашо Пабло е боље играч.

Другиот пар е според логика, двајца играчи со јаки сервиси и лоши ритерни, а се игра во Кицбил каде подлогата иако земја е доста брза.

Инаку не играм до РГ после падот на Кенин, ама ќе давам вака типови чисто да видам колку ќе погодам и колку кеш би добил/изгубил доколку играв.
Се сложвам за Андухар, плус и како факт дека Рим почнува викендов, па мислам дека Траваља ќе се фокусира веќе на тој турнир. Од иста причина ќе одам и против Чекинато утре, ќе го пробам.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Се сложвам за Андухар, плус и како факт дека Рим почнува викендов, па мислам дека Траваља ќе се фокусира веќе на тој турнир. Од иста причина ќе одам и против Чекинато утре, ќе го пробам.
Брату кој фактор е Стефано Траваља во тенисов за да се фокусира на мастерс турнир? :icon_mrgr:
Се што ги интересира овој тип на тенисери е победа повеќе, да можат да лапнат некој денар да си осигураат иднина.
На Рим ќе се фокусирал и прво коло со овој ранкинг на Вавринка, Димитров, Фоњини ќе налета.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
жени... ќе ги гледал во живо.. Серена ја развали во прв сет, и дадоа 1,10 лајв да тепа, ене ја сеа не може поен да земе на свој сервис.. Ќе видиме сега што ќе се деси во третиов.. П.с кажете фала за поклонот Осака 12,5 + гејма :D
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Јасно, 10 секунди работа е, и јас типувам, ама шансите за 13ка се буквално нула.

Колку досега имаш погодено најмногу од тие 13 парови?

Јас 9 најмногу имам погодувано од 13 парови, никогаш не успеав да погодам ниту за тие ваучерите за 500 денари, далеку сум од сите 13 парови да погодам.

Сизифова работа е да се погодат сите 13 парови.
Има премногу изненадувања секое коло.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
жени... ќе ги гледал во живо.. Серена ја развали во прв сет, и дадоа 1,10 лајв да тепа, ене ја сеа не може поен да земе на свој сервис.. Ќе видиме сега што ќе се деси во третиов.. П.с кажете фала за поклонот Осака 12,5 + гејма :D
Па ја гледав во прв сет и потоа ставив на Азаренка. Да не мислеше дека ќе ставам на Серена на 1,1?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom