Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Hahahaha jel moguće?? Repriza od Keln. Ali ko što vika Sajber ne go menuva faktot deka sme umreni:). Raduva ova ušte edno finale. Isto taka ustanovivme (iako toa go znaevme i pred utakmica ta) deka Vekič mora da igra samo odbrana i toa e toa. Ovoj Zagreb so ogled na zasiluvanjata go mislev za pojak ama od ova na teren i pod vodstvo na cepanicava Vori se glea deka se mrtvi i ne se nikakvo mjerilo. Mi se svidjaše edinstvoto na krajot, toa e nešto što mora da bide taka u tek na cel natprevar. So Vesprem da ne se letame, ke bide premija i pristoen poraz. Samo da ne ne rastrtat.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Веспрем има мн силни играчи ама бековската тројка секогаш и не функционира баш така најдобро.Сепак во моментот се класа пред нас ама ние сме должни да навиваме и помалку да хејтаме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Калараш дечки
Да не се Калараш, Чупиќ, Дибиров и Столе, ништо не бива од овој тим. Добри мотиватори се, штета што немаме некој поподвижен бек да ги разигрува.
Да може некако Скубе да се врати барем...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Искуството го направи своето. Шампионски одработено :cool:.

На крајот Борко кој сите го убија од пцуење го реши натпреварот. Само за последните 10 минути од овој натпревар може да се исплати неговото доаѓање во екипата. Зошто го викам ова? Очигледно е дека меѓу другото има и одредена психолошка блокада во екипата. Вакви натпревари често знаат да ја создадат потребната хемија со која може да се извади максимумот од екипата во текот на сезоната.

Кога ќе се врати Столе, мислам би биле за цела класа појаки од ова. Многу голем проблем е тоа што ни Калараш ни Валчак во напад не се пикери од тип што градат позиција и имаат тежиште и снага да задржат играчи на грб што би се рекло. Вардар одамна е навикнат да базира добар дел од играта на такви играчи и малку тешко се прилагодува на 60 минути без таков пикер.

Со Веспрем добар тренинг за тоа што ќе ја чека екипата во ЛШ.

П.С. Во одбрана, Калараш одличен, сите други крш. Многу работа има тука, иако со 5-1 некако ја стабилизираа работата во финишот.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Криво му е на Скубе што си отиде не знаеше дека ке се склопува тим. Ама секако ми кажа дека 3 месеци никој не го контактираше за нов договор така да јасно беше дека не е во план и мораше да си најде тим.Следна сезона сака да дојде ако има шанса.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Криво му е на Скубе што си отиде не знаеше дека ке се склопува тим. Ама секако ми кажа дека 3 месеци никој не го контактираше за нов договор така да јасно беше дека не е во план и мораше да си најде тим.Следна сезона сака да дојде ако има шанса.
Како за сите така и за него но нејсе,го чекаме после нова година!
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Ova e toa, Vardarov Mentalitet :bravobe:
P. S. Me raduva toa sto zetot Disko se vrati so odlicna partija denes, kje ni bide od golema korist da produzi vaka :)
 
Член од
27 април 2020
Мислења
43
Поени од реакции
126
Ова е победа на стариот Вардар, ниту еден од новите играчи не се наметна(очекувам најмногу од Јотич). Голема работа во одбрана завршија Калараш и Дибиров, а и без фатени топки од голманите нема успех. Нападот е најголем проблем, од дадени 26 гола ни 1/4 не се од изработени акции, се се сведува на соло удари (најчесто преку Дисингер). Треба почесто да играме 7 на 6 и да има повеќе топки за крилата. Играњето преку крила беше единствено добро од турнирот во Струга и сега на двата меча во сеха лига пак не играме преку нив, а бековите се мачат зошто немаме пикери(кога го нема Столе) што прават добри блокови. Дефинитивно немаме во ростерот подобар десен бек од Чупиќ
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Borko sekogas e dobar na klubsko nivo, vo repkata e dupka, obratno proporcionalno, kako dvajca razlicni Borkovci da nastapuvaat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom