Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 февруари 2013
Мислења
28
Поени од реакции
3
Koja klima bi bila podobra od ovie dve :
ili ako ima nekoj licni iskustva da spodeli uste podobro.
I uste edno prasanje kako e tundrata -25 a ne pisi deka ima greaci?
 
Член од
2 јули 2012
Мислења
21
Поени од реакции
57
Zdravo na site decki. Veke 2 godini imam inverter klima. Blagodarenie na ovoj forum dosta navlegov iskreno i jas vo ova. Me interesira dali nekoj ima da mi preporaca od licno iskustvo nekoj covek/tim/firma za odrzuvanje na klimi vo ovoj slucaj za cistenje na klimata pred pocetok na zimskata sezona, bidejki za ovie 2 god go nemam napraveno toa a neli se preporacuva 1 godisno. Fala
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Koja klima bi bila podobra od ovie dve :
ili ako ima nekoj licni iskustva da spodeli uste podobro.
I uste edno prasanje kako e tundrata -25 a ne pisi deka ima greaci?
HAIER TUNDRA GREEN ne e do -25 stepeni toa e pecatna greska Haier Tundra Green e do -15 stepeni toa go pisuva i na web stranata na oficijalniot uvoznik na Haier za MK


ТУНДРА Р-32.PNG
inaku Haier Tundra e odlicna klima dokazan model so HITACHI kompresor
Tosot se isto kvalitetni klimi gi proizveduva Gree i se so Gree kompresor

Odlikata e tvoja sto i da zemes dali Haier ili Tosot nema da zgresis
 
Последно уредено:
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Aj nabrzina kazete mi ST siberia 18 sto ja ima vo setek, kakva klima e i dali ke zadovoluva 50 tina m2 kuka , prizemje so pvc dograma, i pozicija na nadvoresnata jugoistok?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Aj nabrzina kazete mi ST siberia 18 sto ja ima vo setek, kakva klima e i dali ke zadovoluva 50 tina m2 kuka , prizemje so pvc dograma, i pozicija na nadvoresnata jugoistok?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Aj nabrzina kazete mi ST siberia 18 sto ja ima vo setek, kakva klima e i dali ke zadovoluva 50 tina m2 kuka , prizemje so pvc dograma, i pozicija na nadvoresnata jugoistok?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Nikoj ne znae sto sakas da doznaes....za ST.? Tamu se pravi po poracka kako sto poracale setec...nekoj modeli gi pravi aux nekoi mislam tcl a ostanatite koj znae...
Na nekoj modeli pisuva gmcc kompresot mozebi midea gi pravi ...
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Nikoj ne znae sto sakas da doznaes....za ST.? Tamu se pravi po poracka kako sto poracale setec...nekoj modeli gi pravi aux nekoi mislam tcl a ostanatite koj znae...
Na nekoj modeli pisuva gmcc kompresot mozebi midea gi pravi ...
so toshiba kompresor bila ko sto mi kazaa vo setek dr ne znam, zatoa prasuvam
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Aj nabrzina kazete mi ST siberia 18 sto ja ima vo setek, kakva klima e i dali ke zadovoluva 50 tina m2 kuka , prizemje so pvc dograma, i pozicija na nadvoresnata jugoistok?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
ST Siberia tie modeli se proizvedeni vo TCL fabrikata za klima uredi vo kina i tocno ti kazale so Toshiba kompresor se tie klimi
E sega moj sover tie podobro zemi MIDEA ne deka ST ne se dobri klimi ama jas koga bi zimal od Setec bi zemal MIDEA ekstra kvalitetni klimi se so 5 godini garancija a 1-ta godina od kupuvanjeto na klimata nedaj boze ako se rasipe ne ja popravaat tuku vrsat direkna zamena takov dogovor DIREKTNA ZAMENA ima Midea so Setec moj sovet ti e ovoj model na MIDEA

 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
ST Siberia tie modeli se proizvedeni vo TCL fabrikata za klima uredi vo kina i tocno ti kazale so Toshiba kompresor se tie klimi
E sega moj sover tie podobro zemi MIDEA ne deka ST ne se dobri klimi ama jas koga bi zimal od Setec bi zemal MIDEA ekstra kvalitetni klimi se so 5 godini garancija a 1-ta godina od kupuvanjeto na klimata nedaj boze ako se rasipe ne ja popravaat tuku vrsat direkna zamena takov dogovor DIREKTNA ZAMENA ima Midea so Setec moj sovet ti e ovoj model na MIDEA

Ogranicen budzet na 30 000den, taka da jas ja vidov i taa ali ...
E sega dali ke topli prostor od okolu 50tina m2 ST siberia, toa mi e dilemata, i kako ke raboti vo odnos na modulacija. Ke bide svrtena kon hodnik i ke duva pravo kon vratata od hodnikot. Nadvoresnata ke bide na jugoistok pod terasa.


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Ogranicen budzet na 30 000den, taka da jas ja vidov i taa ali ...
E sega dali ke topli prostor od okolu 50tina m2 ST siberia, toa mi e dilemata, i kako ke raboti vo odnos na modulacija. Ke bide svrtena kon hodnik i ke duva pravo kon vratata od hodnikot. Nadvoresnata ke bide na jugoistok pod terasa.


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Za 30.000 den imas Tosot Muse Eco 5.5 barem odis na sigurno proverena kvalitetna klima proizvedena vo Gree jas iskreno ne bi rizikuval so ST

 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Za 30.000 den imas Tosot Muse Eco 5.5 barem odis na sigurno proverena kvalitetna klima jas iskreno ne bi rizikuval so ST

Tocno,
No, zaboraviv da napomenam deka klimata mora da se zeme od setek i toa e uste edno ogranicuvanje, a e poradi akciskata cena i moznosta na 6 rati bez kamata, koja trae do 06 09 2020 god. i ke se zeme preku sindikat!
Toa e...!

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Tocno,
No, zaboraviv da napomenam deka klimata mora da se zeme od setek i toa e uste edno ogranicuvanje, a e poradi akciskata cena i moznosta na 6 rati bez kamata, koja trae do 06 09 2020 god. i ke se zeme preku sindikat!
Toa e...!

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Bidejki mora da zemes Klima inverter preku Setec a budzetot ti e ogranicen do 30.000 den togas odi so ST Siberia pa zimoska spodeli iskustvo kako ke bidez zadovolen od klimata I vnimavaj na montazata minimum 3 metri bakarni cevki vakumiranje bandaziranje na bakarnite cevki so bela bandaz traka vnatresnata edinica 10 cm do 15 cm da e odalecena od plafon za dovolen protok na vozduh
I spodeli sliki od montazata na klimata
So Sreka
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Bidejki mora da zemes Klima inverter preku Setec a budzetot ti e ogranicen do 30.000 den togas odi so ST Siberia pa zimoska spodeli iskustvo kako ke bidez zadovolen od klimata I vnimavaj na montazata minimum 3 metri bakarni cevki vakumiranje bandaziranje na bakarnite cevki so bela bandaz traka vnatresnata edinica 10 cm do 15 cm da e odalecena od plafon za dovolen protok na vozduh
I spodeli sliki od montazata na klimata
So Sreka
Sekako ako se odluci drugar mi za nea, sto e mnogu verojatno, ke spodelam sliki od montirana ST siberian. Ne e za mene klimata! sepak fala vi na site za odvoenoto vreme!
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ako moze edno prasanje do postrucnite lica ....sto e razlika pomegu parapetna konzolna vnatresna edinica i obicna visecka vnatrena edinica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom