Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Гледам заинтересирани биле за Регилон. Имаше одлична сезона во Севиља и е достапен за околу 30 милиони евра. Само наводно buy-back клазула сакале да вметнат Реал. Ако случајно го земат, сигурен сум дека Далот ќе лета
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гледам заинтересирани биле за Регилон. Имаше одлична сезона во Севиља и е достапен за околу 30 милиони евра. Само наводно buy-back клазула сакале да вметнат Реал. Ако случајно го земат, сигурен сум дека Далот ќе лета
Па и нека лета, ексик од играчи кои кога и да ти притребаат се повредени.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
За Регилон може пример позајмица од 5м со obligation to buy од 25м следно лето, без buy back. Ова би било супер дил.

За Санчо не ми е јасно зошто не сакаат да искешираат. Изгледа короната ептен не погодила. 120м за Санчо изгледаат ефтино во споредба со тие 85м лани за Мегваер ако земеме во обзир квалитет на играчот, дефицитот на неговата позиција, маркетиншка вредност итн.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
За Регилон може пример позајмица од 5м со obligation to buy од 25м следно лето, без buy back. Ова би било супер дил.

За Санчо не ми е јасно зошто не сакаат да искешираат. Изгледа короната ептен не погодила. 120м за Санчо изгледаат ефтино во споредба со тие 85м лани за Мегваер ако земеме во обзир квалитет на играчот, дефицитот на неговата позиција, маркетиншка вредност итн.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Многу јасно. Затоа е и уфрлен посредник од нивна страна. Од тој процент за ,,посредникот" сигурно дел ќе оди кај Ватцке или некој од Дортмунд, затоа и запнаа за тоа. Дури не извлечат нема да попуштат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овој трансфер ме потсеќа на Погба и на Мегваер, премногу долго се влече за на крај ништо да не бидне :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Него искачаат муабети дека Оле би ги искомбинирал Бруно Погба и Дони у исто време, ова може да се изведе само со дијамант или Погба дм.

Инаку дијамант со Бруно напред, Дони десно, Погба лево, Матич да спие пред одбрана е доста интересна комбинација, сите 3ца ќе идат напред со тоа што во секое сценарио еден би трчал назад (Дони).Со ова и Погба добива малце поголема слобода.
И јас на неколку пати ја спомнав таа варијанта, ама искрено само на прв поглед изгледа изводлива :( Слободата на Погба ќе ја плати Дони со губење на природната позиција и перформанси како мата на десно крило. Ако остане, а ќе остане Погба, ќе има удвојување на позиции, да видиме што смислиле во стручниот штаб.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
И требале да го вратат. Не да издишува на видеото како кој знае каков товар да му паднал од плеќи. Го сметав за несреќен што редеше повреда по повреда, ама очигледно, менталитетот во аут штом еден тренинг му сменил цела перцепција за клуб.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
На каков куртон сме фрлиле еден куп пари....:facepalm:
Одговор 2 во 1...прво објасни зошто неговата етапа во Јунајтед беше таква каква што беше-мизерна, друго зошто на сите дерби еден доолг период Арсенал беше фудбалски расшљакан и ошамарен како 'гуштер' пратен по бурек. Убо им кажа Евра:)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
На каков куртон сме фрлиле еден куп пари....:facepalm:

Малце е испревртена за кликови прикаската (прочитај ги сите твитови надоле во тредот), ама свесни сме за овој момент дека во тој период средината била канцерогена и играчите не биле соединети.Пред се зошто Мурињо им даде несоодветен третман на Микитарјан, неосновано го седна Марсијал на клупа (кинеше таа полусезона), за да игра Алексис.Дополнително Мурињо се скара со Погба тогаш.


Од друга страна, се гледа работата на Оле и напредокот кој го постигнал во соблекувалната.Прво што направи ги исчисти ваквите разочарани и незаинитересирани (читај ѓубре) и сега има средина која функционира како едно.Лудо среќен беше Оле што ја преживеа првата полусезона, но најзаслужни се играчите зошто они застанале во негова одбрана кога ги прашале од управата дали да го избркаат.

ПС: За мајмунов Алексис мислев дека повредите го осакатиле и имав сожалување и поштовање за тоа што го одиграл претходно, ама сега ич не го есапам.Кога му се полакомил газот за пари, нека трпи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom