Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Купувањето на Суарез од страна на Јувентус ми е жива мистерија. Отсекогаш сум мислел дека имаат одлична трансфер политика, се до моментот кога ги купија Ремзи и Рабио. Ова со Суарез ќе биде јебе луд збуњеног.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Купувањето на Суарез од страна на Јувентус ми е жива мистерија. Отсекогаш сум мислел дека имаат одлична трансфер политика, се до моментот кога ги купија Ремзи и Рабио. Ова со Суарез ќе биде јебе луд збуњеног.
Или од моментот кога си отиде боготацот Марота...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
У наредните неколку секунди од ова видео Леви вика дека агентот на Ериксен е многу тежок за преговарање, и дека Ериксен инсистирал цела комуникација да иде преку агентот, кога се обидуваа да му понудат друг договор.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Му го раскинуваат договорот на Игуаин за да го земат Суарез? :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У наредните неколку секунди од ова видео Леви вика дека агентот на Ериксен е многу тежок за преговарање, и дека Ериксен инсистирал цела комуникација да иде преку агентот, кога се обидуваа да му понудат друг договор.
Мислам дека на Ериксен му се скрши филмот летото кога не успеа да замине во Барселона или Реал и сега игра како да е на автопилот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.511
Зашо Флоп? Ќе сакаш да објасниш?
Зашто игра во Интер.
Никако да ги спомнат мега-флоповите ремзи и рабио,а ериксен во 5 настапа одма флопиште невидено.
Ништо ново од кајгана днопертизата...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Зашто игра во Интер.
Никако да ги спомнат мега-флоповите ремзи и рабио,а ериксен во 5 настапа одма флопиште невидено.
Ништо ново од кајгана днопертизата...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
ne go zaboravaj bernadeski, uste baraat klub za da im go uvalat i da go preebat :))) Narocito so lion doma briljirase.
Inace da ima muabet za eriksen i negova prodazba ama sea za sea dno od mediumi izvestuvaat za toa, nisto seriozno, mada so konte u momentov nisto nema da me iznenadi vo pogled na transferite. Bas me interesira posle vidal i kolarov na sto ke cilja i od sto ke se osloboduva, realno enigma e.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто не ги исполни очекувањата и далеку од оној Ериксен што го знаеме од Тотенхем. Иако и таму последната сезона беше за никаде.
Од 17 натпревари на 8 во почетен тим, 9 влегол од клупа. Еден гол и две асистенции.




Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom