Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Интервју 29.05.2018, положително од ноември 2019, документи преку чичо со исто презиме и иста адреса на живеење
Polozitelno koj Noemvri ....mislam datum ...
Автоматски споено мислење:

@ns2094 @Bobedimean AJDE Raduvajte ne!!!!! Ajde mesec Noemvri najubav e :) :)
Автоматски споено мислење:

@palekrstic Daj molim te bidi malce po aktivna na forumov ....Oti Ti si ni nasata zvezda vodilka ,,nasata Srekja ,,,naseto svetlo :) izbavi ne od Ovaa Temnica :) Me razbiras neli .....Srekjo nasa ....:) ;)
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
17
Da ,vo red si proveruvas.
No za da se vodis do kade se stignati ,se odi po broj na prepiska a ne po broj na molba.Zatoa pamtete si gi prepiskite.Vo drzavjanstvoto ja pisuva prepiskata ne brojot na molba.
Автоматски споено мислење:


Raboti Ministerstvo za Pravosudie,ne e prestanato.
Ti blagodaram ❤
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Интервју 29.05.2018, положително од ноември 2019, документи преку чичо со исто презиме и иста адреса на живеење
Dalu vadese potvrda od zdruzenie , ili samo so pasoso na cicko ti zavrsi rab , i sod koj noemvri na polozitelno , cestitki
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Polozitelno koj Noemvri ....mislam datum ...
Автоматски споено мислење:

@ns2094 @Bobedimean AJDE Raduvajte ne!!!!! Ajde mesec Noemvri najubav e :) :)
Автоматски споено мислење:

@palekrstic Daj molim te bidi malce po aktivna na forumov ....Oti Ti si ni nasata zvezda vodilka ,,nasata Srekja ,,,naseto svetlo :) izbavi ne od Ovaa Temnica :) Me razbiras neli .....Srekjo nasa ....:) ;)
Нема сеуште промена.. а и како што гледам према интервјуто членот што има потпишано е 29.05 2018 а јас сум 04.06 2018 тука некаде сме веќе тие денови или другата недела не ни бега... здравје во исчекување сме ќе биде споделена радоста.. :)
 
Член од
30 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
15
Dalu vadese potvrda od zdruzenie , ili samo so pasoso na cicko ti zavrsi rab , i sod koj noemvri na polozitelno , cestitki
Незнам точно кој датум беше, а потврда не сум вадел само бг пасош од чичко
Автоматски споено мислење:

Dali nosese i potvrda od zdruzenie, ili samo so dokumenti od cicko-pretpostavuvam deka toj e so BG pasos?
Само бг пасош од чичко
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Незнам точно кој датум беше, а потврда не сум вадел само бг пасош од чичко
Автоматски споено мислење:


Само бг пасош од чичко
Cestitki brat , da znaes kolkunmali se sansite samo preku cicko , ali srekaa bravo
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Здраво

Може некој да ми каже дали на граница го гледаат ПЦР тестот кога е правен (т.е кога сум тестиран тој ден) или кога е издаден (наредниот ден - резултатите пример после 24 часа од земањето бриз) ??

Фала многу !
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Незнам точно кој датум беше, а потврда не сум вадел само бг пасош од чичко
Автоматски споено мислење:


Само бг пасош од чичко
Нека му е со среќа... било како.. :)
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Искуство со легализација на преведен извод во амбасада? Колку се чека и дали има гужви пред неа ?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво

Може некој да ми каже дали на граница го гледаат ПЦР тестот кога е правен (т.е кога сум тестиран тој ден) или кога е издаден (наредниот ден - резултатите пример после 24 часа од земањето бриз) ??

Фала многу !
Normalno deka gledaat,testot ne smee da e postar od 72 casa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom