Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.579
Поени од реакции
81.143
Чекам наслов од напатениве ,,Апасиев уште невлезен во собрание вака ги троши народните пари''
Или пак ,,Нов кластер во најава, пратениците на Левица на чело со Апасиев прославуваат во кафана без притоа да ги почитуваат мерките за заштита од Ковид-19"
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Вистина ли е лешпери?! Самото споделување не го личи, на крајот тоа и не е така битно, како претставник на народот не се фокусира на тоа дека 170 луѓе останале без работа, се фокусира дали министерката си ги подигнала своите пари.
Аи карамба... па тоа е поентата. Луѓе губат пари и остануваат без работа, а она си ги спасува парите со конекции. У срж на све против што се залага Левица, профитерски ѓубриња.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Трифун е жива превара. Имаше и една аптека, пред 15-тина години, и таа заврши во стечај.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Вистина ли е лешпери?! Самото споделување не го личи, на крајот тоа и не е така битно, како претставник на народот не се фокусира на тоа дека 170 луѓе останале без работа, се фокусира дали министерката си ги подигнала своите пари.
Што се јавуваш ти? Он лешперите ги праша, се најде сам меѓу нив?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Не да се Лешпери, ова се тешко ретардирани морони.

Па кој нормален дозволува вака јавно да пропадне банка без воопшто да го подготви теренот за да се намалат стравовите и да се задржи довербата. Посебно кога знаат дека во блиска иднина ќе има огромна економска и финансиска криза. Утре пред сите банки уште во 7:30 ќе има колони од луѓе кои ќе чекаат да си ги испразнат сметките од страв да не им останат заглавени парите.Целиот систем го доведуваат во прашање.

И што е најлошото, уште земале и си ги извадиле парите пред да пропадне банката. Свесни ли се каков впечаток тоа воопшто остава кај народот при ваква ситуација и до која мера ја разнишува довербата?

Историски најбрзиот начин да завршиш со јаже околу врат е ако има инфлација вон контрола или колапс на банкарскиот систем додека си на власт.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.640
Вистина ли е лешпери?! Самото споделување не го личи, на крајот тоа и не е така битно, како претставник на народот не се фокусира на тоа дека 170 луѓе останале без работа, се фокусира дали министерката си ги подигнала своите пари.
Лешперите дојдоа на власт злоупотребувајќи трагедии на умрени и масакрирани деца. Цела некрофилска кампања истераа со лаги и манипулации за умрени деца и луѓе. Ги лажеа родителите и народот дека кога ќе дојдат на власт ќе се дознае вистината. Дојдоа на власт, веднаш ги ослободија убијците, предметот го заташкаа.

Лешпери и пцуење малку им е, заслужуваат во гомна да бидат удавени.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Се зависи од тоа која му е целната група, ако оди кон партиски неопределените, тешко дека ќе стигне до нив вака, еве јас лично се повеќе сум разочаран од несериозниот пристап, затоа шо јас барам автентична политичка опција, структура која може да донесе позитивни опшествено политички промени, сем сеир друго не глеам засега од Апасиев и Левица. Гледам најмногу му аплаудира тврдата десница, со шо се повеќе губи од идеолошката автентичност, ако воопшто ја имаат сеуште откако во полна логистика им се ставија сите тие кобајаги патриотски здруженија.

Споредбите со Трамп се смешни, прво затоа шо поднебјето и опшествено политичката поставеност е сосема поинаква, згора на тоа против кој естаблишмент се бори Левица ако структури за кои ДПМНЕ беше премногу меко им даваат поддршка?
За мене лично назадуваат.

И пак да повторам, пцуење и колнење е знак на немоќ, мене не ми значи ништо ако опцул некој хохштаплер, со децении ги пцујат веќе истите ликови, па влакно не им фали. Треба сериозно да пристапат кон нивно рушење, како шо напишав со обзнанувње корупција, непотизам итн, да се стават во позиција на одбрана и да ретерираат цело време, ова кобајаги класна борба моментално е безначајна.

Еве нека организраат отпор против поскапувањето на струјата или нешто сл, со пцуење и сеирење qr ќе скршат.
Автоматски споено мислење:



Се покака Командант Цивили ко по обичај, не се веќе проѕирни него се одбивни.
Глас не пушти за ниту една пиздарија сервирана од албанскиот политички блок.
Кога глумиш иНтелектуалец, треба да знаеш дека се пишува ОПШТЕСТВО, а не опшество, комуњарче тоа ти беше задолжителен предмет од 1 до 4то.

Ти бараш политика, а јас барам здравство, образование, правда, безбедност, пристоен живот, барам се што ми е потребно за нормален и функционален живот... Мене не ми смета неговиот изглед, книгата не се суди по кориците, мене не ми смета неговиот говор, односно мојот говор, бидејќи и пред да стане пратеник, сите тие години исто се однесуваше, немојте сега приказни за мали деца да правите овдека, провидни сте...


Откако ќе ја кликнат темава, треба да се стави она Verification Step, да се потврди дали сте ботови или не, од толку што сте пуштени на најјако...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Кога глумиш иНтелектуалец, треба да знаеш дека се пишува ОПШТЕСТВО, а не опшество, комуњарче тоа ти беше задолжителен предмет од 1 до 4то.

Ти бараш политика, а јас барам здравство, образование, правда, безбедност, пристоен живот, барам се што ми е потребно за нормален и функционален живот... Мене не ми смета неговиот изглед, книгата не се суди по кориците, мене не ми смета неговиот говор, односно мојот говор, бидејќи и пред да стане пратеник, сите тие години исто се однесуваше, немојте сега приказни за мали деца да правите овдека, провидни сте...


Откако ќе ја кликнат темава, треба да се стави она Verification Step, да се потврди дали сте ботови или не, од толку што сте пуштени на најјако...
Браниш кобајаги левичарска партија а користиш комуњарче како пежоратив, тоа се вика оксиморон.

Земи си го сега кандилото и запали го пред иконата од Груевски пред да го лапнеш сендвичот штапски.

Тетоважата од Мијалков дали си ја чуваш на вулвата ме интересира?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Што се јавуваш ти? Он лешперите ги праша, се најде сам меѓу нив?
Еве ќе се обратам како лидерот на Левица, имам таква среќа не само што ич кур не ме боли за СДСМ и Нина Ангеловска, ич кур не ме боли ни за ВМРО и Левица и било која политичка партија.
Во ваква ситуација беше член од моето семејство и знам дека најмногу од ова ќе страдаат вработените и семејствата - депресии, разболувања, самоубиства.
Мое мислење (се разбира дека не мора да биде точно) е дека Апасиев не мораше тука да билда поени, да, народот се пали, но многу побитни прашањеа се: што ќе биде со вработените, зошто дошло до ваква ситуација и дали имало некои други решенија, отколку дали Нина Групер ги подигнала парите.
Апасиев пишал ТАТ = Еуростандард, тоа е нели драматично, народ се пали и сл, но кај некој што има основни познавања од ситуацијата пак тоа се негативни поени, затоа што нема никаква врска тоа што го пишал.
Се надевав само дечково дека е поинаков од другите, ама знае да ме демантира, на крај ќе испадне дека е уште еден обичен политичар, само добар оратор со безобразен јазик. И аман, помирете се дека не мора секој да мисли како десеткашот Апасиев и доста со лични осуди.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Народот ги знае сега како вмро-комунистичка. Исти лајна.
Инаку и Русите после 2016 се заинтересираа за нашиот проблем. Дали појавувањето на Левица е резултат на нивното влијание или ние како македонци почнавме да се осознаваме ќе остане сеуште мистерија.
Видеото е интересно за да го погледнете.
Типов е блогер,славјанист,ништо повеќе
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.688
Поени од реакции
12.081
Малку од малку да размислува трезвено и како што вели за сиромаштија, граѓани исл.., типов не би се зезал со пропаѓање на македонска банка, нејзини вработени и депоненти. Уште помалку би се сител. Ама тој не размислува, желен е за крв и внимание, далеку е од оној што го спомнав во 90ти, Т. Петров. Ова не е трета опција, сеирџиска опција е и по она што се наоѓа по нетов, нечиј сателит. Од економија, топки кратко кажано, само ме залажа неговиот пристап пред избори.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.065
Поени од реакции
3.211
Апасиев нема поим од економија ниту пак програмата на Левица разбира економија, треба под итно да си најде некој шо се разбира и да не се глупира во тој дел.

Еуростандард е мала банка и е капка во морето банки, Стопанска и НЛБ заедно правеа годишни профити колку целиот капитал на оваа банка,
и имам слушнато дека Трифун не е најдобар бизнисмен, а оној син му бил бетер од него, парите што ги има се заработени во Југославија и сега е во слободен пад.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Браниш кобајаги левичарска партија а користиш комуњарче како пежоратив, тоа се вика оксиморон.

Земи си го сега кандилото и запали го пред иконата од Груевски пред да го лапнеш сендвичот штапски.

Тетоважата од Мијалков дали си ја чуваш на вулвата ме интересира?
Не бранам јас друже, напаѓам има разлика се бранат тие што згрешиле, а се обидуваат да те извалкаат, за да можат после и тие да имаат шанса за напад, а тоа отом потом ќе го видеме засега не може да се коментира нешто, времето ќе покаже, а од тоа ви е најмногу страв, оти времето тече и не оди во ваша полза сеуште...

Не, тој збор го искористив како компаратив на посакуван успех, скриен зад огромен неуспех, нешто како алогизам, ме разбираш нели? Ако не, прати им го ова во штаБот, ќе смислат подобро таму, бидејќи ти како иНтелектуалец, сеуште незнаеш дека не се пишува штаП туку штаБ и од тука доаѓа ШТАБСКИ...

Ако ти така правиш, и ако има успех можеби би пробал по твоја лична препорака, те гледам со големо искуство го испиша ова, за 250 евра плата само толку треба? Јас сум поамбициозен, ако може некако до 350-400 евра плата со средно, и мој сајт ќе си отворам, и фб страна хехехехе баце, ќе дрма со лајкчина...
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Дечки ова е Стокомак, за сериозни политички и економски дискусии ве молам префрлете се во соодветната тема:

 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Дечки ова е Стокомак, за сериозни политички и економски дискусии ве молам префрлете се во соодветната тема:

Ovie moze se stokomak, ama sds se kanta pazar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom